kähedus

Mis on kähedus?

Kuidas meie hääl tööta?

Kui minu hääl on kähe, kui ma peaksin oma arstiga?

Kuidas minu arst diagnoosida, mis on valesti?

Mis on mõned häired, mis põhjustavad kähedus ja kuidas neid ravida?

Mis on käimas, et paremini mõista ja ravida kähedus?

Kust leida lisateavet?

Sellel leheküljel

Kui teil on kähe, sinu hääl kõlab breathy, kriipiv või pinges, või on pehmemad mahu või madalam pigi. Teie kurgus tunda kritseldatud. Kähedus on sageli sümptom probleeme vokaal voldid kõri.

Heli meie hääl toodetakse vibratsiooni vokaalkvarteti voldid, mis on kaks riba silelihaskoe et positsioneeritakse üksteise vastas kõri. Kõri vahel paikneb keelepärale ja ülemisest hingetoru, mis on vahekäigu kopsudesse (vt joonist).

Kui me ei räägi, vokaal voldid on avatud, nii et me saame hingata. Kui on aeg rääkida, aga aju lavastab ürituste sarja. Vokaal voldid snap koos samal ajal õhku kopsudesse puhub mineviku, muutes need vibreerima. Vibratsiooni tekitavad helilaineid, mis liiguvad läbi kurgu, nina ja suu, mis toimivad resonantsiga õõnsused kohandada heli. Kvaliteeti meie hääle selle sammuga, mahu ja toon määrab suurus ja kuju vokaal voldid ja resonantsiga õõnsused. See on põhjus, miks inimeste hääle nii erinevad.

Üksikud variatsioonid meie hääled on tulemus, kui palju pingeid panime meie vokaal voldid. Näiteks, lõõgastav vokaal voldid teeb häält sügavamale; tensing neist teeb häält kõrgem.

Sa peaksid nägema oma arsti, kui teie hääl on kähe rohkem kui kolm nädalat, eriti kui sa ei ole olnud külma või gripp. Sa peaksid ka arsti, kui te veriköha või kui teil on raskusi neelamisega, tunnete tükki kaelas, valu rääkides või neelamisraskused, hingamisraskust või kaotada oma hääle täiesti kauem kui paar päeva.

Arst pärib oma haiguslugu ja kui kaua olete olnud kähe. Sõltuvalt teie sümptomid ja üldine tervislik seisund, võib arst saata sind kõrvaarst (arst, kes on spetsialiseerunud haiguste kõrvade, nina ja kõri). Kõrvaarst tavaliselt kasutada endoskoobi (paindlik, valgustatud toru mõeldud vaadates kõri), et saada parem ülevaade vokaal voldid. Mõnel juhul võib arst soovitada spetsiaalseid teste, et hinnata hääl eiramise või vokaal õhuvoolu.

Arst pärib oma haiguslugu ja kui kaua olete olnud kähe. Sõltuvalt teie sümptomid ja üldine tervislik seisund, võib arst saata sind kõrvaarst (arst, kes on spetsialiseerunud haiguste kõrvade, nina ja kõri). Kõrvaarst tavaliselt kasutada endoskoobi (paindlik, valgustatud toru mõeldud vaadates kõri), et saada parem ülevaade vokaal voldid. Mõnel juhul võib arst soovitada spetsiaalseid teste, et hinnata hääl eiramise või vokaal õhuvoolu.

Häälekähisemine võib olla mitu võimalikke põhjuseid ja ravi, nagu allpool kirjeldatud

Larüngiit. Larüngiit on üks kõige tavalisemaid põhjusi kähedus. See võib olla tingitud ajutine turse vokaal voldid külmast, mis on ülemiste hingamisteede infektsioon, või allergia. Arst ravida larüngiit vastavalt oma põhjus. Kui see on tingitud külmast või ülemiste hingamisteede infektsioon, võib arst soovitada puhata, vedelikud ja nonprescription valuvaigisteid. Allergia võib käsitleda sarnaselt, millele on lisatud üle leti allergia ravimeid.

Väärkasutuse või overusing oma hääl. Cheering spordiüritustel, rääkides valjuhäälselt mürarikkas olukordi, räägi liiga kaua ilma puhkavad oma hääl, laulmine valjult, või räägib, mille hääl on liiga kõrge või liiga madal võib põhjustada ajutist kähedus. Puhke-, vähendades hääle kasutamist ja juua palju vett peaks aitama leevendada kähedus väärkasutamise või liig. Vahel inimesed, kelle töökoht sõltub nende hääled-näiteks õpetajad, lauljad, või avaliku kõlarid-arendada kähedus, mis ei kao kuhugi. Kui kasutate oma hääle jaoks elu ja te kogevad kähedus, võib arst soovitan nähes kõne-keele patoloog kõne ravi. Hääle ravi, antakse teile vokaal harjutusi ja kuidas vältida kähedus, muutes viisi, kuidas te kasutate oma hääle.

Gastroösofageaalse refluksi (GERD). GERD-tavaliselt nimetatakse kõrvetised-võib põhjustada kähedus kui maohappe tõuseb kurku ja ärritab kudedes. Tavaliselt häälekähisemine põhjustatud GERD on halvem hommikul ja parandab kogu päeva jooksul. Mõnel inimesel, maohappe tõuseb kogu tee kuni kõri ja kõri ning ärritab vokaal voldid. Seda nimetatakse larüngofarüngeaalne tagasijooksu (LPR). LPR võib juhtuda ajal päeval või öösel. Mõned inimesed ei ole kõrvetised koos LPR, kuid nad võivad tunda, kui nad pidevalt on köha selgesti oma kurgu ja nad võivad muutuda kähe. GERD ja LPR ravitakse dieedi muutmine ja ravimeid, mis vähendavad maohappe.

Vocal sõlmedest polüübid ja tsüstid. Vocal sõlmedest polüübid ja tsüstid on healoomulised (noncancerous) kasvajate jooksul või piki vokaal voldid. Vocal sõlmed on mõnikord nimetatakse “laulja sõlmed”, sest nad on sagedased probleemid professionaalsed lauljad. Nad moodustavad paari vastaspooltel vokaal voldid tulemusel liiga suur surve või hõõrdumise meelega viisil kallus vormid on jala kinga, mis on liiga tihe. Vokaal polüüp tavaliselt esineb ainult ühel pool Häälekurrud. Vokaal tsüst on raske mass kudede kapslis membraani sac sees Häälekurrud. Kõige tavalisem ravi sõlmedest polüübid ja tsüstid hääl puhata, hääl ravi ja kirurgia eemaldada kude.

Häälekurrud verejooks. Häälekurrud verejooks tekib siis, kui veresoon pinnal vokaal korda rebendid ja kudedes verega täituda. Kui te kaotate oma hääl järsku koormuse ajal vokaal kasutamine (nt karjuma), siis võib olla Häälekurrud verejooks. Vahel Häälekurrud verejooks põhjustab kähedus kiiresti arenema lühikese aja jooksul ja mõjutada ainult oma laulu, kuid mitte oma Hääle. Häälekurrud verejooks tuleb kohe ravida kogu häält puhata ja reisi arsti juurde.

Häälekurrud halvatus. Häälekurrud halvatus on hääle häire, mis tekib siis, kui üks või mõlemad vokaal voldid ei avane või sulgeda korralikult. See võib olla põhjustatud vigastusi pea, kaela või rindkere; kops või kilpnäärmevähk; kasvajad koljupõhimiku, kaela või rindkere või infektsioon (näiteks borrelioosi). Inimesed, kellel teatud neuroloogiliste seisundite nagu hulgiskleroos või Parkinsoni tõbi või kes on kandnud insult võib tekkida Häälekurrud halvatus. Paljudel juhtudel aga põhjus on teadmata. Häälekurrud halvatus töödeldakse hääl ravi ja mõningatel juhtudel, kirurgia. Täpsema info saamiseks vt National Institute on kurtus ja muud kommunikatsioonihäirete (NIDCD) teabeleht, Häälekurrud halvatus.

Neuroloogilised haigused ja häired. Neuroloogiline mõjutavate ajupiirkondades, mis kontrollivad lihaseid kurgus või kõris võivad põhjustada ka häälekähisemine. Häälekähisemine on mõnikord sümptom Parkinsoni tõve või insult. Spasmilise düsfoonia on haruldane neuroloogiline haigus, mis põhjustab häälekähisemine ja võib mõjutada ka hingamine. Ravi nendel juhtudel sõltub haiguse tüübist või häire. Lisateavet lugeda teabelehte, spasmilise Düsfooniat.

Muud põhjused. Kilpnäärme probleemid ja kahju kõri võib põhjustada kähedus. Kähedus võib mõnikord olla sümptom kõrivähk, mistõttu on väga oluline, et näha oma arsti, kui teil on kähe rohkem kui kolm nädalat. Loe National Cancer Institute teabeleht, mida sa pead teadma Vähk kõri. Häälekähisemine on ka kõige tavalisem sümptom haigust nimega korduvad hingamisteede papillomatoos (RRP) või larüngeaalse papillomatoos, mis põhjustab noncancerous kasvajate kasvada kõri ning teiste õhukäike juhtiv ninast ja suu kopsudesse. Loe teabelehte, korduv Hingamisteede PAPILLOMATOSIS või Laryngeal PAPILLOMATOSIS.

Teadlased rahastab töötavad õpetajad välja töötada strateegiaid, et aidata neil vähendada stressi ja pingeid oma häält. Ühes uuringus, õpetajad kasutavad hääl “dosimeeter”, mis võtab arvesse sageduse ja valjust oma kõnes koos ajaks vibratsioon nende vokaal voldid, et määrata oma igapäevast “annus” vokaal kasutamiseks. Uurija loodab luua ohutu tase hääle kasutamist, samuti soovitatav taastumise ajal pikenenud keelt.

Teises uuringus teadlased töötavad kaks rühma pedagoogikaüliõpilaste USAs ja Hiinas testida tõhusust hääl hügieeni haridus omal ja hääl tootmise koolituse. Uurija loodab näha, kuidas edukalt tehnikaid vältida tulevikus hääl probleeme õpetajatele, kes on terve häält alguses võrdlevas uuringus neile, kes juba võib-olla mõned hääl probleeme.

On võimalus ka toetavad teadlane, kes kavatseb teha “map” kõigi geenide, valkude, immuunsüsteemi rakud ja bakterite tavaline kõri, et saaksime paremini mõista muutusi, mis juhtub ajal krooniline kõripõletik (larüngiit). Kasutades neid tulemusi, mudeleid tehakse, mida saab kasutada laboris arendada ja otsene tulevikus sekkumiste ennetamiseks ja põletikuliste haiguste raviks kõri.

Säilitab organisatsioonide kataloog, mis annab teavet normaalne ja korrastamata protsesse kuulmine, tasakaal, maitse, lõhn, hääl, kõne ja keele. Kasutage järgmised märksõnad, mis aitavad teil otsida organisatsioone, mis võivad vastata küsimustele ja anda teavet kähedus

Lisateavet täiendavaid aadressid ja telefoninumbrid või trükitud organisatsioonide nimekirja, kontaktandmed; Info Keskus; 1 Side Avenue, Bethesda, MD 20892-3456; Toll-free Voice: (800) 241-1044; Toll-free TTY: (800) 241-1055; E-post: nidcdinfo @ nidcdernment

 11-4375; Uuendatud oktoober 2011