ingver

Ühine nimed: ingver ka tuntakse ingverijuur, must ingver ja Zingiberis rhizoma.

Efektiivsus-ohutuse hinnangud

Oo … Etno või muud tõendid efektiivsuse kohta.

ohutus hinnangud

Emakeel troopiliste Aasia see aastaringse kasvatatakse troopilises kliimas Austraalia, Brasiilia, Hiina, India, Jamaica, Lääne-Aafrikas ja osa Ameerika Ühendriikides. Risoomi, mida kasutatakse meditsiinis ja kulinaaria vürtsi, on koristatud 6 kuni 20 kuud; maitse ja terava tõusu tähtajaga. Taim kannab roheline-lilla lill terminal naelu; õied on välimuselt sarnane orhideed.

Ravimite kasutamine ingver pärineb iidse Hiina ja India. Viiteid selle kasutamine on leitud Hiina farmakopöas on Sesruta pühakirja Ayurveda meditsiin ja sanskriti kirjutisi. Pärast ingver kulinaarne omadused avastati 13. sajandil, selle kasutamine sai laialt levinud kogu Euroopas. Keskajal, Apothecaries soovitatav ingver merehaiguse, iiveldus, hangovers, ja kõhupuhitus.

Seal on palju traditsioonilisi kasutusvõimalusi ingver, kuid hilisemad huvi keskendub vältimiseks ja iiveldus. Ingver võib mängida rolli osteoartriidivalu ja vähk. Siiski on vähe kliinilisi andmeid, et toetada neid kasutab.

Ingver on kasutatud kliinilistes uuringutes annustega 250 mg kuni 1 g, 3 kuni 4 korda päevas.

Vastunäidustused ei ole tuvastatud.

Vaatamata läbiviidud uuringute määrata oma tõhusust rasedusega seotud iiveldus, põhjused ettevaatlik olemas. Vältida kasutamist kuni ohutus on kindlaks tehtud.

Puudub hästi dokumenteeritud.

USA toidu- ja ravimiamet (FDA) on seisukohal, ingver, et olla ohutu toidulisand ( “üldiselt ohutuks”). Suurtes annustes kanda tekkida kõrvaltoimed. Kerged GI toimeid, nagu kõrvetised, kõhulahtisus ja suuärritus, tekkest. Case teateid arütmia ja immunoglobuliin E (IgE) allergiline reaktsioon on dokumenteeritud.

Toksikoloogilisi teavet kasutamiseks inimestel puudub.

viited