HIV sekkumise strateegiad narkomaanide

Mitmed uuringud on näidanud, et süstivate narkomaanide (SN-id), kes tegelevad multiperson jagamist nõelad ja süstlad on suurem risk HIV ülekande. Narkootikumidega seotud riskikäitumine, sealhulgas vahetada soo narkootikumide või raha, on ka iseseisvalt HIV-nakkusega seotud.

Süstimisega seotud riskikäitumine moodustavad enamuse uutest HIV-nakkuse mitmel pool maailmas, sealhulgas Ida-Euroopa, Venemaa ja Kagu-Aasias. Kiire HIV-nakkuse levik elanikkonna ja sotsiaalsed grupid on seotud narkootikumide süstimine madala esinemissageduse seaded toob kaasa uued epideemiad paljudes riikides.

Uuringud on näidanud, et mõnuainete ravi programme, mille eesmärk on vähendada uimastitarbimise sageduse, on teinud positiivne mõju uimastitega seotud riskikäitumine ja järgnevate HIV kokkupuudet. Riski vähenemine hulgast aktiivne narkomaanid on saavutatud ka erinevates keskkondades kaudu teavitustegevust programmide ja juurdepääsu steriilseid seadmed. theernment hiljuti ka soovitatav, et eelnev kokkupuude profülaktika (PREP) iga päev suu kaudu Truvada’na pidada HIV-negatiivsed inimesed, kes süstivad narkootikume ja on suur oht, et HIV-nakkus.

Siiski HIV leviku ennetamisele mittesaajatel süstimine ja süstivate narkomaanide jääb kiiresti ja laienev rahvatervise probleemiks paljudes maailma piirkondades. Theernment HIV ennetamine portfell sisaldab mitmeid teaduslike prioriteetide, mis on suunatud riski vähendamise eest HIV ja teiste sugulisel teel levivate haiguste süstivate ja mitte-süstivad narkomaanid. Nende prioriteetide hulgas