HIV ja AIDS

Mis vahe on HIV ja AIDS?

AIDS on globaalne epideemia. USA Centers for Disease Control (CDC) esimene tunnustatud AIDS 1981. Umbes 56000 uut HIV-nakkuse diagnoositakse igal aastal USAs 2012. aastal enam kui miljon inimest USAs on HIV, viirus, mis põhjustab AIDS , kuid 20 protsenti ei tea, et nad on nakatunud.

Diagnostic testimist ja ravi on paranenud drastiliselt viimase 30 aasta, pikendades ulatuses ja elukvaliteeti. Kuid kõrge riskiga käitumine on ikka levinud mõned kogukonnad ja jätkas testimine, diagnoosimine ja ravi jääb riikliku tervishoiusüsteemi eesmärk.

HIV (inimese immuunpuudulikkuse viirus) kahjustab või hävitab rakke immuunsüsteemi, muutes keha Vähemvõimekate infektsioonidele ja vastuvõtlikum eluohtlik oportunistlikud infektsioonid.

Kes tuleks testida HIV / AIDS?

Termin AIDS (omandatud immuunpuudulikkuse sündroom) viitab viimasel etapil HIV-nakkus. Enamik inimesi nakatunud HIV on aidsi kui seda ei ravita; Ometigi on väga väike arv patsiente, kellel tekib AIDS väga aeglaselt või üldse mitte.

Vastavalt viimaste CDC juhised, patsientide kõikides tervishoiuasutustes tuleks pakkuda võimalust HIV / AIDS testimine 1; HIV sõelumine patsientidel on soovitatav kõikides tervishoiuasutustes pärast patsiendi teatatakse, et testimine viiakse läbi, kui patsient väheneb (opt-out sõelumine) .; Isikud suur oht nakatuda HIV-i tuleb analüüsida HI vähemalt kord aastas .; Eraldi kirjaliku nõusoleku HIV testimine ei tuleks nõuda, üldise nõusoleku arstiabi tuleb pidada piisavaks, et see hõlmaks nõusoleku HIV testimise .; Ennetamine nõustamist ei tuleks nõuda HIV diagnostiline testimine või osana HIV sõeluuringuprogrammidest tervishoiuasutustes.

Vastavalt CDC 2006. aasta suunised HIV / AIDS testimine rasedatel 1; HIV sõelumine tuleks lisada rutiinne paneel sünnieelne sõelkatsed kõik rasedad .; HIV sõelumine on soovitatav pärast patsiendi teatatakse, et testimine viiakse läbi, kui patsient väheneb (opt-out sõelumine) .; Eraldi kirjaliku nõusoleku HIV testimine ei tuleks nõuda, üldise nõusoleku arstiabi tuleb pidada piisavaks, et see hõlmaks nõusoleku HIV testimise .; Korrake sõelumine kolmandal trimestril soovitatakse teatud jurisdiktsioonides kõrgendatud HIV-nakkuse tase rasedate naiste hulgas.

HIV on diagnoositud testides veres antikehade olemasolu, antigeenide või RNA viirus. Enamasti toimub see lihtsal vereanalüüsi tuntakse ensüümikaudse (ELISA või EIA) sõelkatses. Need katsed kasutada tavapäraste diagnostiline. ELISA test kiideti heaks HIV testimise 1980. aastate keskpaigast.

Kuidas HIV diagnoositakse?

Kahjuks HIV ELISA testid ei ole täpne kohe pärast nakatumist, sest see võib võtta 3 kuni 12 nädalat, et keha tekivad antikehad. Selle akna aega, nakatunud inimene võib nakatada teisi, sest nende infektsioon ei ole tuvastatav standard ELISA HIV-antikehade sõeluuringu tulemustest.

Siiski, kui ELISA-test, on positiivne (st kui on HIV antikehad veres) test korratakse. Positiivne ELISA test ei tähenda tingimata isikul on HIV. Teatud tingimustel võib põhjustada valepositiivseid tulemusi, nagu Lyme’i tõbi või erütematoosne luupus.

Kui aga teise katse on positiivsed ka HIV antikehade teise vereproovi, nimetatakse Western blot test, mis tulemuse kinnitamiseks tuvastamise kaudu spetsiifiliste antikehade HIV valke. The valitsus heaks western blot Test 1987.

Lääne-blot test on oluline, kuna järelkontrolli kinnitav katse, sest HIV-antikehad võivad põhjustada valepositiivse tulemuse ELISA test. Ühendades kahte tüüpi katseid aitab tagada, et tulemused oleksid täpsed. Kui kõigi kolme katse tulemus on positiivne diagnoos HIV nakkuse antakse.

Kuigi ELISA ja Western blot on standard sõelkatsed HIV, teised testid on olemas, et saab diagnoosi äge HIV esimestel aken, mil antikehad ei ole tuvastatav. HIV kvalitatiivne RNA test (näiteks APTIMA) saab kasutada ägeda faasi ajal HIV antikeha negatiivse ajakava avastamiseks HIV-1 RNA. HIV-1 RNA kvalitatiivsete testide Samuti võib kasutada täiendava test kinnitamiseks HIV-1 infektsiooni indiviidil, kes on positiivsed HIV-1 antikehad.

Neljas põlvkond antigeen-antikeha kombinatsiooni teste (näiteks Abbott Architect HIV Ag / Ab Combo Analüüs) kinnitati 2010 ja esinemise avastamiseks antikeha samuti p24 valgu (antigeen) HIV valk, mis esineb kohe pärast viiruse infektsioon. See test, mis vähendab aknaperioodiks HIV avastamist töötlemata 5 päeva, võimaldab varem diagnoosimise ja ravi HIV-haigus. Lisaks 4. põlvkonna testid võivad mängida rolli, vältimaks nakkuse levikut tõttu varem diagnoosida ja nõustamist käitumise muutmist. Tervis eksperdid näitavad ka need katsed võivad olla tõhusam ja kuluefektiivsem, kuna need takistavad vaja mitu sõelumine ja kinnitavate testide.

Kiire HIV antikehade test vabanes 2002-2006 ning võimaldab point-of-care katsetamise või kodus diagnoosi. Need meetodid on parim kasutada koos ajalugu, kliinilise eksam ja riskianalüüs. Kui kiirtesti tulemus on positiivne jätkuna western blot tuleks teha. Nagu ELISA, võib need katsed anda valenegatiivseid alguses aken esimese 3-12 nädalat pärast esmast HIV-nakkuse tõttu antikeha tuvastatavat sisaldust ei ole moodustatud.

Näiteid antikehade kiirtestid kasutatakse kliinikutes, et testida vere plasma või suuline vedeliku diagnoosimiseks hulka; OraQuick; Uni-Gold; Clearview Täielik HIV ½; Clearview HIV 1/2 Stat Pak

The valitsus heaks OraQuick In-Home HIV-testi aastal 2012. OraQuick In-Home HIV testi ei nõua saates proovi laborisse analüüsimiseks. Komplekt, mis testib proovi vedeliku suust, on heaks kiidetud müük kauplustes ja online kellelegi vanuses 17 ja vanemad. Katse kontrolli antikehade HIV. Positiivne testi tulemused abil OraQuick test peab kinnitama järelkontrolli laboris testimise. Samuti Katse võib olla ekslikult negatiivse põhjustel, mis sisaldavad esinemise HIV nakkuse kolme kuu jooksul enne testimist.

Enne kinnitamist OraQuick, ainus HIV kodus testimise komplekt valitsuse poolt heaks kiidetud ja seaduslikult müüdud USA oli Home Access HIV-1 katsesüsteemi valmistatud Home Access Health. See test eeldab, et vereproovi võtta kodus ja siis saadetakse laborisse testimiseks. Anonymous tulemusi ja nõustamist pakutakse telefoni teel.

Kui isik on diagnoositud HIV, veel vereanalüüsi (viiruskoormus test, mis mõõdab viiruse hulk veres) aitab määrata tõenäoline haiguse progresseerumist. Viiruslik koormuskatsetega kasutatakse ka hallata medikamentoosne ravi et manustatakse pärast diagnoosimist.

AIDS on diagnoositud kui inimene on HIV-positiivne ja kas on CD4 lümfotsüütide (T-rakk) veres on alla 200 või arendab üks AIDSiga haigused.

Täiendava teabe saamiseks vt HIV ja AIDS: sümptomid ja tüsistused

Kui võõrorganismi siseneb keha, see on rünnanud valgete vereliblede ja antikehade vastuse koordineerib CD4 lümfotsüütide (need on teatud tüüpi valgete vereliblede ja on tuntud ka kui T-rakud). Kui keha on nakatunud HIV, HIV viiruse kinnitub CD4 lümfotsüütide ja siseneb rakku. Kui sees, viirus sisestab oma geneetilise materjali CD4 lümfotsüütide ja seejärel paljuneb ise.

Kui uus koopiad viirus puhkeb peremeesrakkude ja vereringesse sattuda, otsivad nad teisi rakke rünnata. Tsükkel kordub ikka ja jälle. Selle protsessi käigus rohkem kui 10 miljardit uute HIV osakesi toodetakse iga päev. Et hoida see suur viiruse tootmise immuunsüsteemi välja nii palju kui 2 miljardit uus CD4 rakkude päevas.

Lõpuks viirus võidab. Arv CD4 rakkude progresseeruvalt väheneb ja organismis tekivad raskekujulise immuunpuudulikkusega kusjuures see ei ole enam võimalik tõhusalt tõrjuma viiruste ja bakterite mis põhjustavad haigusi. AIDS on viimane ja kõige tõsisem staadium HIV haigused, millega kaasnevad nähud ja sümptomid raskekujulise immuunpuudulikkusega töötanud.

HIV levib läbi kehavedelikes

HIV ei levi kaudu tavalised kontakt (kallistamine, tantsimine, aevastamine, rääkimine, puudutades või käte värisemine) inimesega, kellel on HIV või AIDS. HIV ei levi läbi higi, pisaraid või süljes; või jagades toitu, nõud, käterätid, voodipesu, bassein, telefoni või WC-poti kellegagi, kellel on viirus. HIV ei levi läbi lutikad või sääsed.

Kuidas AIDS diagnoositud?

Kuidas HIV viirus mõjutada immuunsüsteemi?

Kuidas HIV levib?

Vaata ka

allikad