HIV / AIDSi sümptomid

Palavik, peavalu, lihasvalu ja liigesevalu; lööve; kurguvalu; lümfisõlmede suurenemine, peamiselt kaela

Esmane nakkuse (akuutne HIV)

Kliinilised latentne infektsioon (krooniline HIV)

Sümptomid HIV ja AIDS varieeruda sõltuvalt etapi infektsioon.

Varajane sümptomaatiline HIV-nakkus

Enamik inimesi nakatunud HIV arendada gripilaadne haigus ühe kuu jooksul või kahe pärast viirus siseneb organismi. See haigus, mida tuntakse primaarse või ägeda HIV infektsioon, võib kesta mõni nädal. Võimalikud nähud ja sümptomid hõlmavad

Progressioon AIDS

Kuigi sümptomid esmane HIV-nakkus võib olla kerge piisavalt märkamatuks, viiruse hulk veres (viiruskoormus) on eriti suur sel ajal. Selle tulemusena HIV nakkuse levib tõhusamalt esmase infektsiooni ajal kui järgmises etapis on infektsioon.

Mõnel inimesel, püsiv turse lümfisõlmed esineb kliinilistes varjatud HIV. Vastasel korral ei ole konkreetseid sümptomitele. HIV jääb organismis siiski ja nakatatud valgete vereliblede.

Kliinilised latentne infektsioon kestab tavaliselt umbes 10 aastat, kui sa ei ole Antiretroviirusravimeid. See etapp võib kesta aastakümneid võtvatel inimestel retroviirusevastaste ravimitega. Aga mõned inimesed edu raskema haiguse palju varem.

Nagu jätkab viirus paljuneda ja hävitada immuunrakud, siis tekkida kerged infektsioonid või krooniline nähud ja sümptomid nagu

Millal näha arsti

Kui te ei saa mingit ravi oma HIV-nakkus on haigus tavaliselt progresseerub AIDS umbes 10 aastat. Selleks ajaks AIDSi väljakujunemist, immuunsüsteemi on tugevalt kahjustatud, muutes te vastuvõtlikud oportunistlikud infektsioonid – haigused, mis ei ole tavaliselt probleeme isiku terve immuunsüsteemi.

Sümptomiteks mõnede selliste infektsioonide hulka võivad kuuluda

Kui te arvate, et olete nakatunud HIV-i või on oht nakatuda viirusega, vaata tervishoiuteenuse osutaja, niipea kui võimalik.

Palavik; Väsimus; Paistes lümfisõlmed – sageli üks esimesi märke HIV-nakkus, kõhulahtisus, kaalulangus, Suuline seennakkus (soor); vöötohatis (herpes zoster)

Leotamine öine higistamine; Korduv palavik; krooniline kõhulahtisus; püsivad valged laigud või ebatavaline kollet oma keele või suus; püsivad, seletamatu väsimus, kehakaalu langus, nahalööbed või konarusi