histoplasmosis haigus

Histoplasmoosid on nakkushaigus, mille tekitajaks spooride sissehingamisest seen tihtipeale linnu ja nahkhiire väljaheited. Histoplasmoosid on kõige sagedamini edastada, kui need eosed õhku tõusnud, sageli libedust või lammutamise projekti.

Saastunud pinnase lind või nahkhiir väljaheited ka saab edastada histoplasmosis, et põllumehed ja Maastikuplaneerijate on suurem risk haigestuda. Ameerika Ühendriikides, histoplasmosis sagedamini esineb Mississippi ja Ohio jõeorgudes, kuigi see võib toimuda ka teistes valdkondades, liiga.

Sümptomid

Enamik inimesi histoplasmosis kunagi tekivad ja ei tea, et nad nakatunud. Aga mõned inimesed – peamiselt imikute ja need, kellel on ohustatud immuunsüsteemiga – histoplasmosis võivad olla tõsised. Efektiivne ravi on võimalik ka kõige tõsisemate vormide histoplasmosis.

palavik; külmavärinad; Peavalu; Lihasvalu; Kuiv köha; ebamugavustunne rinnus

Mitut tüüpi histoplasmosis eksisteeri. Kõige kergem vorm toodab mingeid märke või sümptomeid, kuid rasked infektsioonid võivad olla eluohtlikud. Kui nähud ja sümptomid tekivad, on nad ilmuvad tavaliselt kolm kuni 17 päeva jooksul pärast kokkupuudet ja võivad sisaldada

Mõnel inimesel, histoplasmosis saab kasutada ka liigesevalu ja lööve. Inimesed, kellel on alloleva kopsuhaigus, nagu emfüseem, võib areneda krooniline vorm histoplasmosis.

Sümptomid kroonilise histoplasmosis võib sisaldada kaalulangus ja köha, mis toob verd. Sümptomid krooniline histoplasmosis mõnikord suudab jäljendada kui tuberkuloos.

Põllumajandustootjad; Kahjuritõrje töötajaid; Linnuliha pidajad; Ehitajaid; Katuste; Maastikuplaneerijate ja aednikud; Cave maadeavastajad

Kõige tõsisem erinevaid histoplasmosis esineb eeskätt imikutel ja inimestel ohustatud immuunsüsteemile. Nimetatakse levitatakse histoplasmosis, see sort võib mõjutada peaaegu iga kehaosa, kaasa arvatud suus, maksa, kesknärvisüsteemi, nahka ja neerupealised. Ravimata levitatakse histoplasmosis on tavaliselt surmaga.

HIV või AIDS; Intensiivne vähi keemiaravi; Kortikosteroidraviga, nagu prednisoloon; TNF inhibiitorid, mida kasutatakse sageli kontrollida reumatoidartriit; Ravimid, mis äratõukereaktsiooni vältimiseks elundite

põhjuste

Võtke ühendust oma arstiga, kui teil tekivad gripitaolised sümptomid pärast kokkupuudet lind või nahkhiir väljaheited – eriti siis, kui teil on nõrgenenud immuunsüsteem.

Histoplasmoosi on põhjustatud Sugurakkude (spooride) seene Histoplasma capsulatum. Eosed on väga kerged ja õhus hõljuda kui pori või muu saastunud materjal on häiritud.

Isegi kui olete olnud histoplasmosis varem, saad ikka nakkuse uuesti. Samas, kui sa leping histoplasmosis jälle, et haigus on tõenäoliselt kergemad kui algne infektsioon.

Histoplasmosis seen õitseb niiske pinnas, mis on rikkalikult orgaanilist materjali, eriti väljaheidetest lindudele ja nahkhiirtele. Sel põhjusel, see on eriti levinud kana ja tuvi coops, vanad laudad, koopad ja pargid. Histoplasmoosi ei ole nakkav, nii et see ei saa levida inimeselt inimesele.

Võimalused arendada histoplasmosis sümptomid arvu suurenemisega spooride hingata. Kutseseaduse suurema tõenäosusega eoseid ekspositsiooni hulka

Riskitegurid

Väga väikesed lapsed ja vanemad täiskasvanud on nõrgem immuunsüsteem, nii et nad on tõenäolisem, et arendada levitatakse histoplasmosis – kõige tõsisem haiguse vormi. Muud tegurid, mis võivad nõrgestada immuunsüsteemi hulka

Ägeda respiratoorse distressi sündroomi (ARDS). Histoplasmoosid võib kahjustada kopse punkt, et õhupaunades alustada täites koos vedelikuga. See takistab tõhusat õhuvahetust ja võib tühjendada hapniku tase veres .; Südameprobleemid. Põletik perikardi on kott, mis ümbritseb oma südames, nimetatakse perikardiit. Kui vedelik selles sac suureneb, siis võib segada sobivalt võimet verd pumbata efektiivselt .; Neerupealiste puudulikkus. Histoplasmoosid võib kahjustada teie neerupealised, mis toodavad hormoone, et anda juhiseid peaaegu iga elundite ja kudede keha .; Meningiit. Mõningatel juhtudel histoplasmosis võib põhjustada meningiit, infektsioon ja põletik membraanidega ümbritsetud oma aju ja seljaaju.

tüsistused

Histoplasmoosid võib põhjustada mitmeid tõsiseid tüsistusi, isegi muidu tervetel inimestel. Imikutele, vanematel inimestel ja inimesed ohus immuunsüsteemile, võimalikud probleemid on sageli eluohtlik. Tüsistused võivad sisaldada

Märkus mis tahes sümptomid sul on, isegi kui nad ei näi olevat põhjust olete planeeritud määramisest .; Kirjutage võti isikuandmete, sealhulgas võimalikest kokkupuude valdkondades, millel on palju linde või nahkhiiri .; Tee nimekiri kõikidest ravimitest, vitamiine ja toidulisandeid, mis te võtate .; Kirjutage nimekirja küsimusi küsida oma arsti.

Sa oled tõenäoliselt alustada nähes oma esmase tervishoiuteenuse osutaja. Ta võib teid suunata arst, kes on spetsialiseerunud nakkushaigusi. Sõltuvalt teie sümptomid ja raskusaste infektsioon, siis võib ka näha teiste arstide, nagu kopsu- spetsialist (pulmonoloog) või südame spetsialist (kardioloog).

Mis on kõige tõenäolisem põhjus minu sümptomid ?; Kuidas ma saanud selle nakkuse ?; Milliseid katseid on vaja? Kas need testid nõua erilist ettevalmistust ?; Kas see nakkus parem oma, või ma pean ravi ?; Mis ravi on olemas, ja mida te soovitate ?; Milliseid kõrvaltoimeid ma oodata raviga ?; Kas on mingeid alternatiive esmane lähenemine, et sa oletada ?; Mul on muud terviseprobleemid. Kuidas kõige paremini juhtida need tingimused kokku ?; Kas ma saan nakatunud uuesti ?; Kas on mingeid brošüüre või muude trükiste, et võin koju koos minuga? Mis veebilehed te soovitate külastada?

Ettevalmistused oma ametisse

Sest histoplasmosis, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Arst võib küsida mitmeid küsimusi. Olles valmis vastama neile võivad endale aeg minna üle kõik punktid soovite veeta rohkem aega. Arst võib teha

Millal te esimest korda alustada kogevad sümptomeid ?; Kas teie sümptomid on pidev või juhuslik ?; Kui tõsine on teie sümptomid ?; Kas te töötate väljas ?; Kas olete veetnud pikemat aega piirkondades suure rahvaarvuga lindude ?; Kas olete kulutanud igal ajal koobastes? Või teistes piirkondades, kus nahkhiired võivad koguneda?

Diagnostika histoplasmosis võib olla keeruline, sõltuvalt kehapiirkonda mõjutatud. Kuigi testimine ei ole tavaliselt vajalik kerge juhtudel histoplasmosis, see võib olla määrava tähtsusega, et aidata valida sobiva ravi eluohtlikke juhtumeid.

Lung eritised; Veres või uriinis; Biopsied kopsukoe; Luuüdi

Saadaval testid histoplasmosis on piirangud. Näiteks võib kuluda kuni kuus nädalat, et saada tulemused mõned testid. Arst võib soovitada kombineeritud meetodit, et otsida tõendeid haiguse proovides

Teadlased töötavad arendada paremaid tööriistu diagnoosida histoplasmosis.

Vältida kokkupuudet. Kui teie immuunsüsteem on kahjustatud, vältige renoveerimisprojektidega, mis võib paljastada teil saastunud pinnas. Samuti koobas uurida ja tõsta linnud – nagu tuvid ja kanu – ei ole soovitatav .; Spray saastunud pinnas. Enne tööle või kaevama mulda, et on tõenäoline, et sadam seen, mis põhjustab histoplasmosis pihusta seda põhjalikult veega. See aitab ära hoida eoste vabanemist õhku. Pihustamine kana coops ja laudad enne nende puhastamiseks võib ka vähendada oma riski .; Kasutage tõhusat näomaski. Üks parimaid viise, kuidas kaitsta end Mullast organismid on kanda respiraatorit mask. Consult National Institute for Töötervishoiu ja tööohutuse, et teha kindlaks, mis tüüpi maski taga piisavat kaitset oma kokkupuute taseme.

Testid ja diagnoosi

Ravi ei ole tavaliselt vajalik, kui teil on kerge korral histoplasmosis. Aga kui teie sümptomid on tõsised või kui teil on krooniline või levitatakse vormid haigus, vajate tõenäoliselt ravi ühe või mitme seenevastased ravimid. Mõned neist ravimitest tulevad tableti kujul, kuid kõige tugevam sordid on manustada veenisiseselt.

On raske vältida kokkupuudet seen, mis põhjustab histoplasmosis, eriti piirkondades, kus haigus on laialt levinud. Kuigi jah, need sammud võivad aidata vähendada nakatumise riski

Hooldamine ja narkootikumid

1

Ärahoidmine

Lisateavet histoplasmoosi

Veel histoplasmoosi

)