hip labral pisar

Hip labral pisar hõlmab ring kõhre, mida nimetatakse labrum, mis järgib väljaspool velg pesa oma puusaliigese. Labrum käitub nagu kummitihend või tihend, mis aitab hoida palli ülaosas oma thighbone turvaliselt teie hip pesa.

Sportlased, kes osalevad sellistes spordi jäähoki, jalgpall, jalgpall, golf ja ballett on suurem risk haigestuda hip labral pisar. Strukturaalsete kõrvalekallete puusa ka võib viia hip labral pisar.

Paljud hip labral pisarad põhjustada mingeid märke või sümptomeid. Vahetevahel siiski võib ilmneda üks või mitu järgmistest

Pöörduge arsti poole, kui sümptomid süvenevad ega parandada kuue nädala jooksul.

Arvatakse, et hip labral pisar võib olla

Millal näha arsti

Hip labral pisar võib soodustada teil arendada osteoartriit, et ühist tulevikku.

Mida sa saad teha

Kuigi võite esialgu nõu oma perearstiga, võib ta pöörduda arsti juurde, kes on spetsialiseerunud hip häired või Spordimeditsiini.

Te võiksite kirjutada nimekiri, mis sisaldab

Arst võib teha

Ajal füüsilise eksamiga, arst liikuda jala ja eriti oma puusaliigese, ümber erinevatel ametikohtadel kontrollida valu ja hinnata oma puusa on vahemikus algatusel. Ta võib ka vaadata jalutad.

Mida ootate oma arsti

Hip labral pisar esineb harva isoleeritult. Enamasti teiste struktuuride puusaliigese on ka vigastusi. Röntgen on suurepärased visualiseerimise luu. Nad võivad kontrollida luumurrud ja strukturaalsete kõrvalekallete.

Täpne pilte oma puusa on pehmed koed Toetada saab magnetresonantstomograafia (MRI). Kontrast materjali võib süstida puusaliigese ruumi paremini määratleda labral tear kui see on olemas.

Hip valu võib olla põhjustatud probleemide ühiseks või väljaspool ühist. Teie arst võib soovitada süstivad anesteesia ühisesse ruumi. Kui see leevendab valu, on tõenäoline, et teie probleem on sees oma puusaliigese.

Ravi valikuid sõltub raskust oma sümptomeid. Mõned inimesed taastuda konservatiivse ravi paari nädala jooksul, samas kui teised võivad vajada arthroscopic operatsioon parandada või eemaldada rebitud osa labrum.

Mittesteroidsed põletikuvastased ravimid (NSAID), nagu ibuprofeen (Advil, Motrin IB, jt) ja naprokseen (Aleve), võib leevendada valu ja põletiku vähendamiseks. Valu saab reguleerida ka ajutiselt koos kortikosteroidide süst ühisesse.

Imaging skaneerib

Füsioterapeut saab õpetada harjutusi maksimeerida hip vahemikus algatusel ja hip tugevust ja stabiilsust. Füsioterapeut saab analüüsida ka liikumise sooritate, et panna rõhku oma puusaliigese ja aitab teil vältida neid jõude.

Kui konservatiivne ravi ei leevenda teie sümptomid, võib arst soovitada arthroscopic kirurgia – kus fiiberoptilist kaamera ja instrumendigaasideks lisatakse kaudu väikesed sisselõiked nahka.

Sõltuvalt põhjuse ja ulatuse pisar, kirurg võib välja lõigata ja eemaldada rebitud tükk labrum või remondi rebenenud kudede õmblemise see tagasi kokku.

Hip labral pisarad on sageli seotud sportima. Kui teie spordi paneb palju pingeid oma puusad, seisund ümbritseva lihaste tugevus ja paindlikkus harjutusi. Püüa vältida laadimise hip oma kogu keha kaalu, kui jalad on positsioonid äärmuslike otsad hip normaalne vahemikus algatusel.

külastada oma arsti

anesteesia süsti

Ravimid

Teraapia

Kirurgiline ja muud protseduurid