hiidrakulist hobuste ravi ja ravimid

Ravi hiidrakuliseks arteriit koosneb suurtes annustes kortikosteroidi ravimiga nagu prednisoloon. Kuna kohest ravi on vajalik, et vältida nägemise kaotus arst tõenäoliselt alustada ravi juba enne kinnitades diagnoosi biopsia.

Sa tõenäoliselt hakkavad ennast paremini tundma vaid paari päeva jooksul ravi alustamisest. Kui sul ei ole täielik nägemise kadu, oma visuaalse sümptomid on tõenäoliselt koristama kolme kuu jooksul.

Mõnikord tuleb jätkata ravimeid, üks kuni kaks aastat või kauem. Pärast esimest kuud, võib arst järk-järgult hakata alandada annust, kuni jõuate madalaim kortikosteroidide annuseid juhtimiseks vajalik põletikku.

Mõned sümptomid, eriti peavalu, võivad naasta sel kitsenev jooksul. See on ka koht, kus paljud inimesed välja ka sümptomid reumaatiline polürnüalgia. Selline rakette saab tavaliselt ravida kerge tõus kortikosteroidi annust. Arst võib soovitada ravimit nimega metotreksaat, mis võib aidata vähendada kortikosteroidide kõrvaltoimeid.

Kortikosteroidid võivad põhjustada mitmeid tõsiseid kõrvaltoimeid, nagu osteoporoos, kõrge vererõhk ja lihasnõrkus. Et hoida ära nende võimalike kõrvaltoimete arst tõenäoliselt jälgida oma luude tihedust võib ette näha kaltsiumi ja D-vitamiini või muid ravimeid, mis aitavad vältida luukoe kadu. Arst on tõenäoliselt ka jälgida vererõhku ja võib soovitada treeningprogrammi, dieet muutuste ja ravimitega hoida vererõhku normi piiridesse. Enamik kõrvaltoimeid ära minna, kui kortikosteroidravi on koonusekujuline ja lõpetada.