heptovir

Laktoatsidoos ja raske hepatomegaaliat rasvumisega sealhulgas surmaga lõppenud juhtudest on teatatud. Ägenemisega hepatiit B on teatatud patsientidel, kes on ravi katkestanud anti-B-hepatiidi ravi (sh EPIVIR-HBV (R)) või kes on samaaegselt nakatunud B-hepatiidi viirus (HBV) ja HIV-1 ja katkestanud EPIVIR ( R); jälgida maksafunktsiooni ravi lõpetamise järgselt. EPIVIR (R) tabletid ja suukaudne lahus (kasutatakse HIV-1 infektsioon) sisaldavad suurema annuse toimeaine (lamivudiin) kui EPIVIR-HBV (R) tabletid ja suukaudne lahus (kasutatakse kroonilise B-hepatiidi infektsioon). Patsiendid, kellel HIV-1 infektsiooni saab ainult ravimvormid sobivad raviks HIV-1. EPIVIR-HBV (R) ei ole heaks kiidetud raviks HIV-1 infektsiooni. HIV-1 resistentsus võib tekkida krooniline hepatiit B-infektsiooniga patsientidel kajastamata või ravimata HIV-1 infektsioon; pakkuda HIV nõustamist ja testimist kõigile patsientidele enne ravi alustamist Epiviriga-HBV (R) ja perioodiliselt ravi ajal.

Kasutab Heptovir

Therapeutic Klass: retroviirusevastase ravimi

Farmakoloogilise Klass: pöördtranskriptaasi inhibiitor

Lamivudiin ei ravida või ennetada HIV-nakkust ega AIDSi. See aitab hoida HIV paljunemist ja tundub aeglustada hävitamine immuunsüsteemi. See võib aidata aeglustada arengut tõsiseid terviseprobleeme tavaliselt seotud AIDS või HIV haiguse tekkimist. Lamivudiin ei lase teil levib HIV teistele inimestele. Inimesed, kes saavad seda ravimit võib jätkata teiste probleemidega seotud tavaliselt AIDS või HIV-haigus.

Lamivudiin ravimiseks kasutatakse ka kroonilise (pikaajalise) B-hepatiidi viiruse (HBV) infektsioon.

See ravim on saadaval ainult arsti retsepti.

Kui ravim on heaks kiidetud turustamise konkreetseks kasutuseks kogemused võivad näidata, et see on kasulik ka teisi terviseprobleeme. Kuigi see kasutamine ei kuulu toote märgistamist, lamivudiini kasutatakse teatud patsientidel järgmiste meditsiiniline seisund

Enne Kasutades Heptovir

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sel meditsiini, tuleks kaaluda järgmist

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon ravimi või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud lastele spetsiifilise probleeme, mis piiravad aga lamivudiini raviks HIV infektsioon lastel 3 kuud kuni 16 aastat vanad. Kuid ohutust ja efektiivsust ei ole tõestatud lastel alla 3 kuu vanused.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud lastele spetsiifilise probleeme, mis piiravad aga lamivudiini raviks kroonilise B-hepatiidi infektsioon lastel 2-17-aastased. Kuid ohutust ja efektiivsust ei ole tõestatud lastel alla 2-aastastel lastel.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga lamivudiini eakatel. Kuid eakatel patsientidel on suurem tõenäosus on vanusega seotud neeru, maksa, südame probleemid, mis võivad nõuda ettevaatlik ja annuse korrigeerimine saavatel patsientidel lamivudiini.

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te kasutate seda ravimit, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav, kuid võib olla vajalik teatud juhtudel. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Arutage oma tervishoiutöötaja kasutamine ravimi koos toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võivad mõjutada selle ravimi kasutamise kohta. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

See osa annab teavet nõuetekohase kasutamise mitmeid tooteid, mis sisaldavad tekkeks. See ei pruugi olla omased Heptovir. Palun lugege hoolikalt.

Võtke seda ravimit täpselt arsti juhiste järgi. Ärge võtke rohkem see, ärge võtke seda sagedamini, ja ärge võtke seda kauem, kui arst on tellitud.

See ravim on kaasas pakendi infoleht. Lugege ja järgige juhiseid hoolikalt. Küsige oma arstilt, kui teil on mingeid küsimusi.

Epivir® ja Epivir’iga-HBV® mõlemad sisaldavad sama ravimi, kuid Epivir® on rohkem ravimit iga tablett või vedeliku kogus. Kasutage ainult brändi seda ravimit arsti määratud. Kui teil on HIV või AIDS, teil on vaja kasutada Epivir®. Kui teil on hepatiit B, kuid sul ei ole HIV või AIDS, mida saab kasutada Epivir’iga-HBV®.

Arst võib testida teid HIV enne kui hakkate Epivir’iga-HBV® ja ravi ajal. Ravim võib vajada muutmist nende baasil katsetulemusi.

On oluline võtta Epivir® osana raviskeemist. Võtke kõik ravimid arsti poolt määratud õigel kellaajal. See muudab teie ravimid paremini tööle.

Jätkake lamivudiini täieliku töötlemise aeg, isegi siis, kui teil või teie lapsel ennast paremini tunnete. Ärge lõpetage see kontrollimata kõigepealt oma arstiga. Kui su pakkumise ravim on madal, siis võtke ühendust oma arsti või apteekriga enne tähtaega. Ärge laske ennast otsa ravimit.

Kui kasutate vedelat ravimit kasutada spetsiaalselt markeeritud mõõtelusikas, annustamissüstalt või meditsiini tassi mõõta iga annus täpselt. Keskmine leibkond tl tohi omada õigust koguse vedelikuga.

Õige kasutamine lamivudiini

Annus seda ravimit on erinev erinevatel patsientidel. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annustest. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Märkus: Patsiendid, mis vajavad ravi nii hepatiit B ja kas AIDS või HIV tuleks järgida annustamise HIV või AIDS.

Kui te unustate selle ravimi annuse võtmata, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

Ettevaatusabinõud kasutamise ajal Heptovir

On väga oluline, et teie arst kontrollida edu teile või teie lapsele regulaarsed külastused veenduda, et see ravim ei tööta korralikult. Vere- ja uriinianalüüsid võib olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Ärge kasutage seda ravimit, kui teil või teie lapsel on ka võttes salkitabiini või ravimeid, mis sisaldavad emtritsitabiini või lamivudiini (nt Atripla®, Combivir®, Complera®, Emtriva®, Epzicom®, Stribild®, Trizivir®, Truvada®). Rääkige oma arstile, kui te kasutate mõnda nendest ravimitest.

Kaks harvaesinev, kuid tõsine reaktsioon selle ravimi suhtes on laktatsidoosi (build-up happe sisaldus veres) ja maksa toksilisust, sh maksa suurenemine. Need on rohkem levinud kui olete naissoost, väga ülekaaluline (rasvunud), või on võtnud HIV-ravimite pikka aega. Helistage oma arstile kohe, kui teil või teie lapsel on ebamugavustunne kõhus või krambid, iiveldus, oksendamine või kõhulahtisus, söögiisu vähenemine, üldine ebamugavustunne, lihaste krambid või valu, ebatavaline väsimus või nõrkus, hingamisraskused või kollane nahk või silmad.

See ravim võib põhjustada süvenemine B-hepatiidi ravi lõpetamisel.

Pankreatiit võib tekkida, kui te kasutate Epivir®. Rääkige oma arstile, kui teil või teie lapsel on ootamatu ja tugev kõhuvalu, külmavärinad, kõhukinnisus, iiveldus, oksendamine, palavik, või peapööritus.

Teie immuunsüsteem võib saada tugevam kui alustatakse Epivir®. See võib põhjustada varjatud nakkuse keha muutub aktiivseks. Rääkige oma arstile, kui teil või teie lapsel märkate muutusi oma tervises.

Epivir® võib põhjustada teile või teie lapsel on üle keha rasva. Rääkige oma arstile, kui te märkate muutusi oma keha kuju, sealhulgas suurenenud koguses keharasva kaela või ülaselja, näo, ümber rindkere või kõhu piirkonnas. Sa võid ka rasvkoe kadumist jalgadelt, kätelt või nägu.

Heptovir kõrvaltoimed

lamivudiini

Lamivudiin ei vähene edasikandumise oht HIV nakkuse sugulisel teel või saastumise vere kaudu. HIV võib saadud või levida teistega nakatunud kehavedelikega, sealhulgas veri, tupevedelik või sperma. Kui olete nakatunud, see on parim, et vältida seksuaalselt aktiivne vahetada kehavedelikes koos teiste inimestega. Kui sul seksida, alati kanda (või on su partner kulumine) kondoom ( “kummi”). Ainult kondoomi valmistatud lateksist või polüuretaanist ja kasutada neid iga kord, kui on kokku puutunud sperma, tupevedelik või veres. Samuti ei taaskasutamist või jagada nõelu või seadmete kellelegi. Kui teil on küsimusi selle kohta, pöörduge oma arsti poole.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

Saadavus Rx ainult retsepti

Rasedus C-kategooria riski ei saa välistada

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu FDA

B-hepatiidi Vireadile entekaviir lamivudiini, tenofoviiri Epivir’iga, Baraclude’iga

HIV-nakkus Truvada’na Atripla’ga, Stribild, Vireadile, Norvir, Complera

Tööga mitte Kokkupuude Truvada’na Atripla’ga, Vireadile, lamivudiini, zidovudiini, abakaviiri

Töökeskkonna Truvada’na Atripla’ga, Vireadile, lamivudiin, Isentressis zidovudiini