hepatiit d

põhjus

edastamine

Hepatiit D on viirusinfektsioon, mis kahjustab maksa, kuid see võib paljundada ainult siis, kui B-hepatiidi viirus on ka olemas. Umbes 15 miljonit inimest üle maailma on nakatunud hepatiit D.

Hepatiit D on põhjustatud hepatiidi viiruse D, mida leidub teatud kehavedelikes haigestunutest. Kuid hepatiidi viiruse D jääb organismis ainult siis, kui B-hepatiidi viirus on ka olemas.

Sümptomid

Hepatiit D võib leida veres, sperma, tupevedelikus ja teiste kehavedelikega inimesi, kes on nakatunud. Ülekanne juhtub, kui nakatunud kehavedelikega siseneb teise inimese keha. Hepatiit D viirus jääb organismi alles siis, kui B-hepatiidi viirus on ka olemas.

diagnoos

Hepatiit D viirus on kõige sagedamini edastatakse samal viisil nagu hepatiit B

On olemas kahte tüüpi hepatiit D infektsiooni

ravi

D-hepatiidi ei levi läbi käte värisemine, köha, aevastamine, rinnaga toitmise, või jagada tassid ja nõud.

Ärahoidmine

Sümptomite hulka kuuluvad järgmised

Tervishoiuteenuste osutajate läbivaatamise sümptomid ja saab diagnoosida hepatiit D vereanalüüsi, mis paljastab antikehade olemasolu, et D-hepatiidi viirus.

Ägeda vormi hepatiit D viirus on tõenäolisem kaovad ainsa liitnakkus juhtudel võib inimene nakatub hepatiit B ja hepatiit D samal ajal. Vähem kui 5 protsenti inimestest on samaaegselt nakatunud areneb krooniline hepatiit D.

In superinfektsiooniga juhtudel, kus isik, kellel on krooniline hepatiit B, siis saab hepatiit D kuni 80 protsenti inimestest areneb krooniline hepatiit D. Need juhtumid võivad põhjustada tõsiseid krooniline hepatiit D, mis sageli areneda maksatsirroos (lõppstaadiumis maksahaigus) või maksavähki.

Ravimi interferooni võib olla abiks haigusseisundite mõnedel patsientidel.

Kuna D-hepatiidi vajab B-hepatiidi propageerida, parim viis, kuidas saate vältida hepatiit D-nakkus on vaja vaktsineerida B-hepatiidi vastu

Samas puudub vaktsiin neile, kes juba on välja krooniline hepatiit B saada hepatiit D. Parim viis tegutsemiseks B-hepatiidi kandjad on vältida kõrge riskikäitumine hepatiidiga seotud D superinfektsiooniga, sealhulgas