hepatiidiga

Hepatiit A on väga nakkav maksa poolt põhjustatud infektsiooni A-hepatiidi viirusega. Viirus on üks mitut liiki hepatiidi viirused, mis põhjustavad põletikku ja haarata maksa võimet toimida.

Sa oled tõenäoliselt sõlmima A-hepatiidi saastunud toidu või veega või tihedas kontaktis kellegagi, kes on nakatunud. Kerge juhtudel A-hepatiidi ravi ei vaja, ja enamik inimesi, kes on nakatunud paraneb täielikult, kellel puudub püsiv maksakahjustusi.

Harjutamine hea hügieeni, sealhulgas käte pesemist tihti, on üks parimaid viise, kuidas kaitsta A-hepatiidi vaktsiinid on olemas inimesi kõige suuremas ohus.

A-hepatiidi nähud ja sümptomid, mis tavaliselt ei ilmu enne, kui olete olnud viiruse paar nädalat, võib sisaldada

Kui teil on hepatiit A, siis võib olla kerge haigus, mis kestab paar nädalat või rasket haigust, mis kestab mitu kuud. Mitte igaüks, kellel on A-hepatiidi arenedes nähud või sümptomid.

Millal näha arsti

Leppida oma arsti, kui teil on sümptomite või A-hepatiidi

Mida sa saad teha

Kui olete kokku puutunud hepatiit A, millel A-hepatiidi vaktsiini või immunoglobuliini ravi kahe nädala jooksul toime võib teid kaitsta infektsioon. Küsige oma arsti või oma perearstiga osakonna kohta saanud A-hepatiidi vaktsiin, kui

A-hepatiidi viirusega, mis põhjustab haigust tavaliselt levib, kui inimene sööb isegi väikestes kogustes saastunud väljaheited. HAV nakatab maksarakud ja põhjustab põletikku. Põletik võib kahjustada maksa funktsiooni ning põhjustada muud nähud hepatiidi A.

A-hepatiidi viirus võib nakatada mitmeid viise, nagu

Sa oled suurem risk A-hepatiidi kui te

Mida ootate oma arsti

Erinevalt teistest liiki viirushepatiit, hepatiit A ei põhjusta pikaajalisi maksakahjustusi ning see ei muutuks krooniliseks.

Harvadel juhtudel, hepatiit A, võib põhjustada maksafunktsiooni et tekib ootamatult, eriti vanematel inimestel või inimeste krooniline maksahaigus. Äge maksapuudulikkus vajab haiglaravi jälgimiseks ja raviks. Mõned inimesed ägeda maksapuudulikkuse nõuda maksasiirdamist.

Kui keegi lähedane teil on diagnoositud hepatiit A, pidage nõu oma arsti või kohaliku tervishoiu osakonna kui sa peaks olema A-hepatiidi vaktsiini nakkuse vältimiseks.

Kui teil on nähud ja sümptomid A-hepatiidi, panna oma perearsti või üldarsti.

Kuna kohtumiste saab lühidalt ja seal on sageli palju jahvatatud katmiseks, et see on hea mõte olema hästi ette valmistatud.

Järgi ohutusnõudeid, reisides

Videod küsimustele oma arsti aitab teil teha enamiku oma aega koos. A-hepatiidi infektsioon, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Ärge kartke küsida teiste teil on küsimusi.

Arst võib paluda teil mitmeid küsimusi, sealhulgas

Vereanalüüsi kasutatakse esinemise avastamiseks A-hepatiidi keha. Vereproov võetakse tavaliselt alates käsivarreveeni ja saadetakse laborisse testimiseks.

Ei vaja eriravi olemas hepatiit A. Keha selge A-hepatiidi viiruse omal. Enamikul juhtudel hepatiidi, maksa paraneb kuue kuu jooksul ilma püsiva kahjustuse.

A-hepatiidi ravi keskendub tavaliselt toimetulek oma sümptomitele. Teil võib tekkida vajadus

Hoia hügieeni

Te võite võtta meetmeid, et vähendada riski kanda A-hepatiidi teistele.

A-hepatiidi vaktsiin võib takistada viirusega nakatumise eest. A-hepatiidi vaktsiin tavaliselt manustatakse kahe – esialgse vaktsineerimise järgneb võimendusannusega kuus kuud hiljem.

Centers for Disease Control and Prevention soovitab järgmised isikud saavad A-hepatiidi vaktsiini

Kui olete mures oma hepatiit A, pidage nõu oma arsti, kui teil on vaja vaktsineerida.

Kui reisite piirkondades, kus A-hepatiidi puhanguid esineb, koorida ja pesta kõik värske puu- ja köögivili ennast ja vältida toores või pooltoores liha ja kala. Juua pudelivett ja seda kasutada, kui hambaid harjata. Ära joo joogid teadmata puhtus, koos või ilma jääd. Kui pudelivett ei ole kättesaadav, keeta kraanivett enne joomist seda.

Pesta käed sageli, eriti pärast tualeti kasutamist või muutmata mähe ja enne toiduvalmistamist ja söömist.

külastada oma arsti