hemofiilia ravi ja ravimid

Hemofiilia on haruldane haigus, mille veres ei hüübida tavaliselt, sest tal ei ole piisavalt verehüübimist valgud (hüübimisfaktorid). Kui teil on hemofiilia, siis võib veritseda pikemat aega pärast kahju kui soovid, kui veres hüübinud normaalselt.

Väikesed kärped ei ole enamasti suur probleem. Mida suurem tervist mure on sügav veritsus keha, eriti põlved, pahkluud ja põlved. See sisemine verejooks võib kahjustada teie elundite ja kudede ja võib olla eluohtlik.

Hemofiilia on pärilik (geneetiline) häire. Ei ole mingit ravi veel. Aga õige ravi ja eneseabi enamik inimesi hemofiiliat suudab säilitada aktiivne, produktiivne elustiili.

Märgid ja sümptomid hemofiilia erineda, sõltuvalt teie tasemel hüübimisfaktorid. Kui teie hüübimist-faktor tase on veidi vähenenud, siis võib veritseda alles pärast operatsiooni või trauma. Kui teie puudulikkus on tõsine, võib tekkida spontaansed verejooksud.

Märgid ja sümptomid spontaanse verejooksu hulka

Millal näha arsti

Avarii nähud ja sümptomid hemofiilia hulka

Hemofiilia pärandi

Pikaajaline veritsus pärast ümberlõikamist võib olla esimene märk hemofiilia on poisslaps. Poistel, kes ei ole ümberlõigatud, kerged verevalumid, kui laps muutub mobiil võib põhjustada diagnoosi. Esimene episood veritsus tekib tavaliselt selleks ajaks, kui laps on 2 aastat vana.

Kui teie laps kergesti verevalumeid, pöörduge arsti poole. Kui teie lapsel on raske verejooks, mida ei saa peatada pärast vigastuse korral pöörduda kiirabi.

Kui te olete rase või soovite rasestuda ja perekonnas on esinenud hemofiilia, rääkige oma arstiga. Sul võib olla nimetatud spetsialist meditsiinigeneetika või hüübimishäirete, kes aitab teil otsustada, kas teil on vedaja hemofiilia. Kui teil on vedaja, on võimalik kindlaks teha raseduse ajal, kui loode on mõjutanud hemofiilia.

Kui veritsema, keha tavaliselt basseinid vereliblesid koos moodustavad tromb, et peatada verejooksu. Vere hüübimise protsessis soodustab teatud vere osakesed (vereliistakud ja plasma valgud). Hemofiilia tekib siis, kui sul on puudus üks neist hüübimisfaktorid.

Mida sa saad teha

Hemofiilia on pärilik. Kuid umbes 30 protsenti inimestest hemofiiliat pole perekonnas on esinenud häire. Nendes inimesed hemofiilia põhjustab geneetilisi muutusi (spontaanne mutatsioon).

On mitut liiki hemofiilia. Need on klassifitseeritud vastavalt mis hüübimisfaktori on puudulik

Igaühel on kaks kromosoomid, üks kummaltki vanemalt. Naissoost X kromosoomi emalt ja X kromosoomi oma isalt. Mees saab X kromosoomi oma emalt ja Y kromosoomi isalt.

Hemofiilia pärandi sõltub tüüpi hemofiilia

Tüsistused hemofiilia võib sisaldada

Küsimused küsi nõu oma lapse arsti

Hemofiilia on diagnoositud keskmine vanus 9 kuud ja peaaegu alati vanuse 2. Sina ja su laps võib nimetatud arst, kes on spetsialiseerunud verehaigused (hematoloog).

Lisaks küsimustele, et olete valmis nõu oma arsti, ärge kartke küsida teiste küsimuste ajal oma ametisse.

Arst võib küsida mitmeid küsimusi. Olles valmis vastama neile võib aega minna üle punkte sa tahad rohkem aega veeta. Teil võidakse paluda

Inimestele perekonnas on esinenud hemofiilia, on võimalik kindlaks teha raseduse ajal, kui loode on mõjutanud hemofiilia. Kuid katsetamine tekitab mõningaid riske lootele. Arutle kasu ja riske testida oma arstiga.

Lastel ja täiskasvanutel, vereanalüüs võib näidata hüübimist-faktori defitsiit. Hemofiilia on diagnoositud keskmine vanus 9 kuud ja peaaegu alati vanuse 2. Mõnikord kerge hemofiilia ei diagnoositud, kuni inimene läbib operatsioon ja kogemusi ülemäärane verejooks.

Kuigi pole mingit ravi hemofiilia, enamik inimesi haigus võib põhjustada üsna normaalset elu.

Mida ootate oma arsti

Ravimeetodite peatada verejooksu sõltub tüüpi hemofiilia

Arst võib soovitada

Ravi veritsusi

Selleks, et vältida liigset verejooksu ja kaitsta oma liigeseid

Et aidata teil ja teie laps hakkama hemofiilia

külastada oma arsti

Pidev ravi