heinapalavik (allergiline nohu) juhend – põhjused, sümptomid ja ravivõimalused

Mis see on?

Heinapalavik, mida tuntakse ka sesoonse allergilise nohu, on allergiaga seotud põletiku ninaõõnepõletik, kurgu ja silmade membraan (sidekesta), mis on põhjustatud tundlikkusest õietolm õhus ja vormidesse. Need õhus õietolm on pärit erinevatest puuliikidest, rohi, umbrohi ja muud taimed, kelle õietolm viiakse tuulega mitte putukad. Kuna erinevat tüüpi õietolmu vallandada sümptomeid erinevaid inimesi, iga inimese konkreetset heinapalavik “hooaeg” on üsna etteaimatav ja on seotud korda, kui nende allergia vallandada taim on õitega. Näiteks inimesed, kes on allergilised puu õietolm ja kes elavad parasvöötme Põhja-Ameerikas, sümptomid tavaliselt on halvim alates märtsist kuni maini, kui puud õitsevad. Juunis ja juulis on tipp kuud inimestele allergilised rohi, samal ajal inimeste Ambroosia- allergia kannatab halvim sümptomid augusti keskpaigast kuni oktoobrini. Kuna hallitusseened sõltub niiske, pimedas, inimesed, kes on allergilised hallitusseened kipuvad olema vähemalt etteaimatav allergia hooaja. Tavaliselt leiavad, et haigussümptomid on rohkem seotud soojeneda, vihmase ilmaga. Ameerika Ühendriigid, see tähendab, suvel ja sügisel on tipptundidel .; Heinapalavik ja tema õde häda, aastaringse allergilise nohu (aastaringselt tundlikkus nahaosakesi, tolmulestad või prussakad), on kõige tavalisem inimestel, kellel on perekonnas esinenud allergiaid või põetud allergiaga seotud tingimused, nagu näiteks ekseemi ja lapsepõlve astma. Praegu on umbes 20% inimestest USAs kannatavad kas hooajalise või aastaringse allergilise nohu. Kuigi sesoonne allergiline nohu võib mõjutada inimeste kõigis vanuserühmades, selle sümptomid tavaliselt haripunkti lapsepõlves ja noorukieas .; Sümptomid; Sümptomid heinapalavik algavad tavaliselt enne 30. eluaastat Nad hõlmavad tavaliselt; Aevastamine; Sügelev ja nohu; Kinnine nina; Punane, sügelevad või vesised silmad; Sügelev või kurguvalu

Sümptomid

Sümptomid heinapalavik algavad tavaliselt enne 30. eluaastat Nad hõlmavad tavaliselt; Aevastamine; Sügelev ja nohu; Kinnine nina; Punane, sügelevad või vesised silmad; Sügelev või kurguvalu

diagnoos

Arst küsida teie sümptomid, eriti selle kohta, millal sa pead neid ja kas nad esinevad õues või siseruumides. Arst ka ei küsi oma perekonna ajalugu allergiaid ja isikliku ajalugu allergiaga seotud tingimused, sealhulgas ekseem, nõgestõbi ja astma.

Kui kaua see kestab?

Kuigi heinanohu sümptomid võivad uuesti igal aastal, kui rikkuva taim hakkab õitsema, nad kipuvad vähenema kui saad vanemaks. Mõned inimesed ei arene heinapalavik kuni täiskasvanuks saamiseni.

Kuidas seda vältida tervisliku seisundi

Saate aidata vältida rünnakuid heinapalavik, vähendades kokkupuudet kahtlustatava allergeenid. See aitab

Kuidas ravida seda tervisliku seisundi

Kuigi parim viis heinapalaviku on minimeerida kokkupuudet allergeenidega, see on peaaegu võimatu täielikult vältida õhu kaudu levivad allergeenid, nagu õietolmu. On palju ravimeid, nii retsepti ja nonprescription, heinapalaviku ja selle sümptomid. Nonprescription kongestsioonivastaseid pillid, näiteks pseudoefedriin (Sudafed, Afrin ja muud brändi nimi), mida saab kasutada, et leevendada ninakinnisus. Kongestsioonivastaseid ninna pihustatavad võib anda leevendust paar päeva, kuid nad võivad põhjustada ummikuid süveneda, kui neid kasutatakse rohkem kui kolm päeva.

Kui külastada arsti

Helistage oma arstile, kui te arvate, et teil võib olla heinapalavik ja sümptomid häirivad teie igapäevases tegevuses või teha te tunnete üldiselt õnnetu, või kui teil on heinapalavik ja teie sümptomid ei kontrolli oma praeguse ravimeid.

prognoos

Enamikul juhtudel heinapalavik saab edukalt hakkama minimeerides allergeenidega kokkupuudet ja raviks ühe või enama ravimeid. Ilma ravi, enamik inimesi heinapalavik et nende haiguse sümptomid järk-järgult väheneb vanemaks saades.