Hashimoto tõbi

Hashimoto tõbi

Mis on Hashimoto tõve?

Mis on Hashimoto tõve ?; Mis on kilpnäärme ?; Millised on sümptomid Hashimoto tõbi ?; Hetkel on tõenäolisem, et arendada Hashimoto tõbi ?; Kuidas Hashimoto tõbi diagnoositud ?; Kuidas on Hashimoto tõve ravi ?; Kuidas Hashimoto tõbi mõjutab rasedad ?; Söömine, Dieet ja Toitumine; Juhib tähelepanu meelest;

Hashimoto tõbi, mida nimetatakse ka krooniline lümfoidne türeoidiit või autoimmuuntüreoidiit, on autoimmuunhaigus. Autoimmuunne haigus on haigus, mille korral organismi immuunsüsteem ründab organismi enda rakke ja organeid. Tavaliselt immuunsüsteemi kaitseb organismi nakkuse leidmiseks ja hävitamiseks bakterid, viirused ja muud potentsiaalselt kahjulike võõrainete.

In Hashimoto tõbi, immuunsüsteem ründab kilpnääre, põhjustades põletikku ja segab tema võimest toota kilpnäärmehormoone. Suur hulk valgeliblede lümfotsüütide koguneda kilpnäärmes. Lümfotsüüdid teha antikehad, mis algavad autoimmuunprotsess.

Hashimoto tõbi põhjustab sageli vähendatud kilpnäärmefunktsioonile või hüpotüreoidism. Kilpnäärme alatalitlus on häire, mis tekib siis, kui kilpnäärme ei tooda piisavalt kilpnäärme keha vajadusi. Kilpnäärme hormoonid reguleerivad ainevahetust, kuidas keha kasutab energiat ja mõjutab peaaegu iga elundi kehas. Ilma piisavalt kilpnäärmehormoonide paljud funktsiooni organismis aeglustub. Hashimoto tõbi on kõige tavalisem põhjus hüpotüreoidism USAs. 1

Rohkem teavet antakse theernment tervise teema, hüpotüreoidism.

Mis on kilpnäärme?

väsimus; kaalutõus; külmatundlikkuse; liigese- ja lihasvalu; kõhukinnisus, või vähem kui kolm roojamist nädalas; kuiv, hõrenemine juuksed; tugev või ebaregulaarne menstruatsioon ja probleeme rasestumise; depressioon; mäluprobleemid; aeglustunud südame löögisagedus

Kilpnääre on 2-tolline pikk, liblikas-kujuline nääre, mis kaaluvad alla 1 unts. Paiknedes kaela eesmise osa kõri alt või hääleaparaat, tal on kaks hõlmaga, üks kummalgi pool hingetorru.

vitiligo, seisund, mille mõned nahapiirkondadele kaotavad oma loomuliku värvi .; reumatoidartriit, haigus, mis põhjustab valu, paistetus, jäikus, funktsiooni kadu liigestes kui immuunsüsteem ründab sisevooderdise liigesed .; Addisoni tõbi, mille neerupealised on kahjustatud ja ei tooda piisavalt teatud oluliste hormoonide .; 1. tüüpi diabeet, mille puhul kõhunääre on kahjustatud ja ei saa enam toota insuliini, põhjustades kõrget veresuhkru, mida nimetatakse ka veresuhkru .; aneemia, aneemia tüüp põhjustatud millel ei ole piisavalt vitamiin B12 organismis. In aneemia, punaste vereliblede arvu vereliblesid normaalsest väiksem, mille tulemusena vähem hapnikku veetakse organismi rakkudesse ja jõuetus .; tsöliaakia, vormi seedetrakti gluteeni tundlikkus, autoimmuunhaigus, kus inimesed ei talu gluteeni sest see kahjustab limaskesta peensooles ja adsorptsiooni vältimiseks toitaineid. Gluteen on valk leitud nisu, rukis, ja odra ja mõnel toodete .; autoimmuunne hepatiit või mitteviraalset maksapõletik, haigus, mille immuunsüsteem ründab maksarakud.

Kilpnääre on üks näärmed, mis moodustavad endokriinsüsteemi. Näärmed endokriinsüsteemi toota ja ladustada hormoone ja vabastama vereringesse. Hormoonide siis reisida läbi keha ja suunata tegevus keha rakud.

Kilpnäärme tehakse kaks kilpnäärmehormoonid, triiodotüroniin (T 3) ja türoksiini (T4). T 3 on aktiivne hormoon ja on valmistatud T 4. mõjutavad kilpnäärmehormoonid ainevahetust, aju arengut, hingamine, südame ja närvisüsteemi funktsioone, kehatemperatuuri, lihasjõudu, naha kuivust, menstruaaltsükli, kaal ja kolesteroolitaset.

Kilpnäärme stimuleeriva hormooni (TSH), mis on valmistatud ajuripatsi ajus, reguleerib kilpnäärme hormooni tootmist. Kui kilpnäärme hormooni taset veres on madal, ajuripats vabastab rohkem TSH. Kui kilpnäärme hormooni tase on kõrge, ajuripats väheneb TSH tootmist.

anti-TG antikehad, mis ründavad valgu kilpnäärmes nimetatakse türeoglobuliinisisalduse; anti-thyroperoxidase (TPO) antikehad, mis ründavad ensüümi thyroperoxidase kilpnäärme rakke, mis aitab teisendada T 4 T 3. Võttes TPO autoantikehade sisaldus veres tähendab organismi immuunsüsteemi ründas kilpnäärmekude varem. Enamik inimesi Hashimoto tõbi on need antikehad, kuigi inimesed kelle hüpotüreoidism on põhjustatud muudest tingimustest ei ole.

Kilpnäärme tehakse kaks kilpnäärmehormoonid, T 3 ja T 4. TSH, mis valmistatakse ajuripatsis ajus, reguleerib kilpnäärme hormooni tootmist.

Ultraheli. Ultraheli kasutab seade, mida nimetatakse andur, mis põrkab ohutu, valutu helilainete välja organite luua pilt oma struktuuri. Väljaõppega teostab menetlust tervishoiuteenuse osutaja kabinetis, ambulatoorse keskus või haiglas ja radioloog-arst, kes on spetsialiseerunud meditsiinirakendused-tõlgendab pilte; patsient ei vaja narkoosi.

Paljud inimesed Hashimoto tõve sümptomeid ei ole esimene. Haiguse aeglaselt edenedes kilpnäärme tavaliselt suurendab ja võib põhjustada esiosa kaela otsima paistes. Laienenud kilpnäärme nimega struuma, võib tekitada täiskõhutunnet kurgus, kuigi see ei ole tavaliselt valulikud. Pärast aastaid või isegi aastakümneid, kahju kilpnäärme põhjustab see kahaneb ja struuma kaduma.

Mitte igaüks koos Hashimoto tõbi areneb hüpotüreoidism. Neile, kes seda teevad, hüpotüreoidism võib olla subkliiniline-kerged ja ilma sümptomiteta, eriti alguses oma muidugi. Reis progresseerumise hüpotüreoidismi, inimesed võivad olla üks või mitu järgmistest sümptomitest

Mis on sümptomid Hashimoto tõbi?

Hashimoto tõbi on palju sagedamini naistel kui meestel. Kuigi haigus esineb sageli noorukieas või noorte naiste, see sagedamini ilmub vahemikus 30 kuni 50-aastastele lastele. 1

Hashimoto tõbi kipub sõidetud peredele. Teadlased töötavad välja selgitada või geenidega, mis põhjustavad haiguse edasi ühelt põlvkonnalt teisele.

Võimalik keskkonnategurid on ka uuritud. Näiteks teadlased on leidnud, et tarbivad liiga palju jood võib pärssida kilpnäärme hormooni tootmist tundlikel inimestel. Kemikaalide sattuda keskkonda, nagu näiteks pestitsiidid, koos teatud ravimid või viirusinfektsioonid võivad kaasa aidata ka autoimmuunse kilpnäärme haigused.

Inimeste teiste autoimmuunhaiguste on suurem tõenäosus haigestuda Hashimoto tõbi. Vastupidine kehtib ka-inimesed Hashimoto tõbi on tõenäolisem, et arendada teiste autoimmuunhaiguste. Nende haiguste hulka

Diagnoos algab füüsilise eksamiga ja haiguslugu. Struuma, sõlmed või kasvajate võib leida jooksul füüsilise eksamiga ja sümptomid on võimalik soovitada hüpotüreoidism. Tervishoiuteenuse osutaja on siis vereanalüüse, et kinnitada diagnoosi. Vereproovi seisneb vere tervishoiuteenuse osutaja kabinetis või kaubandusliku poole ja saata proov laborisse analüüsimiseks. Diagnostika vereanalüüse võib hõlmata

Tervishoiuteenuse osutaja võib tellida ka pildistamine testid, sealhulgas ultraheli või kompuutertomograafia (CT) skaneerimist.

Rohkem teavet antakse theernment tervise teema, kilpnäärme testid.

Ravi üldiselt sõltub sellest, kas kilpnääre kahjustatud piisav põhjus hüpotüreoidism. Kuna hüpotüreoidismi, mõned tervishoiuteenuse osutajatele raviks Hashimoto tõbi vähendada suurus struuma. Ülejäänud valida mitte haiguse ravimiseks ja lihtsalt jälgida nende patsientide haiguse progresseerumise.

Hashimoto tõbi, koos või ilma hüpotüreoidismi, töödeldakse sünteetilise türoksiini, mis on inimese poolt T 4. Tervishoiuteenuse osutajad eelistavad kasutada sünteetilisi T 4, nagu Synthroid asemel sünteetilised T 3, sest T 4 peatumiseks keha enam , tagades pideva varustamise kilpnäärme kogu päeva. Kilpnääre ettevalmistused tehtud loomade kilpnäärme ei loeta ühtset sünteetilise kilpnäärme (Levotüroksiinist) ja harva ette täna.

Tervishoiuteenuse osutajad rutiinselt kontrollida vere patsientidest sünteetiline kilpnäärme hormoon ja kohandada annust vastavalt vajadusele, tavaliselt põhineb tulemus TSH testi. Hüpotüreoidismi saab peaaegu alati täielikult kontrollitud sünteetilise türoksiini, niikaua soovitatav annus manustatakse iga päev vastavalt õpetusele.

Hetkel suurem tõenäosus haigestuda Hashimoto tõbi?

Kompuutertomograafia. Kompuutertomograafia kasutada kombinatsiooni röntgenpildi ja infotehnoloogia luua pilte. Sest kompuutertomograafia tervishoiuteenuse osutaja võib anda patsiendile lahendus juua ja süstiga eriline värvaine, mida nimetatakse kontrastaine. Kompuutertomograafia nõuda patsiendilt pikali lauale, et libiseb tunneli kujuga seade, kus röntgenpildi tegemist. X-ray tehnik täidab korras ambulatoorse keskus või haiglas ja radioloog, tõlgendab pilte. Patsient ei pea narkoosi. Mõningatel juhtudel Hashimoto tõbi, kompuutertomograafia kasutatakse uurida paigutuse ja ulatuse suur struuma, ja et näidata struuma mõjus lähedal struktuure.

Hashimoto tõbi, mida nimetatakse ka krooniline lümfoidne türeoidiit või autoimmuuntüreoidiit, on autoimmuunhaigus .; Hashimoto tõbi põhjustab sageli vähendatud kilpnäärmefunktsioonile või hüpotüreoidism. Kilpnäärme alatalitlus on häire, mis tekib siis, kui kilpnäärme ei tooda piisavalt kilpnäärme keha vajadustele .; Hashimoto tõbi on kõige tavalisem põhjus hüpotüreoidism USAs. Paljud inimesed Hashimoto tõve sümptomeid ei ole esimene. Haiguse aeglaselt edenedes kilpnäärme tavaliselt suurendab ja võib põhjustada esiosa kaela otsima paistes. Laienenud kilpnäärme nimega struuma, võib tekitada täiskõhutunnet kurgus, kuigi see ei ole tavaliselt valus .; Mitte igaüks koos Hashimoto tõbi areneb hüpotüreoidism. Neile, kes seda teevad, hüpotüreoidism võib olla subkliiniline-kerged ja ilma sümptomiteta, eriti alguses oma kursuse .; Hashimoto tõbi on palju sagedamini naistel kui meestel. Kuigi haigus esineb sageli nooruki või noored naised, seda sagedamini ilmub 30 kuni 50 aastastele .; Hashimoto tõbi, koos või ilma hüpotüreoidismi, töödeldakse sünteetilise türoksiini, mis on inimese poolt T 4 .; Naised, kellel Hashimoto tõbi peaks arutama nende seisukorda oma tervishoiuteenuse osutaja enne rasestumist .; Rasedad naised peaksid valima jodeeritud soola soola täiendatud joodi üle tavaline sool ja võtta sünnieelne vitamiine sisaldavad joodi .; Inimesed peaks arutama nende kasutamine toidulisanditest, nagu jood, oma tervishoiuteenuse osutaja.

Raseduse ajal hüpotüreoidism on tavaliselt põhjustatud Hashimoto tõbi ja esineb 3-5 välja iga 1000 rasedust. 2 Kontrollimatu hüpotüreoidism tekitab võimaluse raseduse katkemise, enneaegse sünnituse, surnult sünd ja preeklampsia-ohtlik vererõhu tõus raseduse hilises.

Kuidas Hashimoto tõbi diagnoositud?

Ravimata hüpotüreoos raseduse ajal võib mõjutada ka lapse kasvu ja aju arengut. Kilpnäärme ravimid võivad aidata ennetada neid probleeme ja on ohutud võtta raseduse ajal. Naised, kellel Hashimoto tõbi peaks arutama nende seisukorda oma tervishoiuteenuse osutaja enne rasestumist.

Rohkem teavet antakse theernment tervise teema, rasedus ja kilpnäärme haigus.

Jood on oluline mineraal jaoks kilpnäärmes. Kuid inimesed Hashimoto tõbi võib olla tundlikud kahjulikke kõrvaltoimeid ning joodi. Võttes joodi tilka või toitude söömist, mis sisaldab suures koguses joodi nagu merevetikad, dulse või pruunvetikas-võib põhjustada või süvendada hüpotüreoidism. Loe edasi jood toidukoguse www.nlmernment / MedlinePlus / ency / artikkel / 002421.htm.

Naised vajavad rohkem joodi kui nad on rasedad, umbes 220 mikrogrammi päevas-sest laps saab joodi ema toitumine. Toitvad naised vajavad umbes 290 mikrogrammi päevas. Ameerika Ühendriikides on umbes 7 protsenti rasedatest ei saa piisavalt joodi dieeti või sünnieelne vitamiine. 3 Rasedad naised peaksid valima jodeeritud soola soola täiendatud joodi üle tavaline sool ja võtta sünnieelne vitamiine sisaldavad joodi tagada see vajadus on rahuldatud.

Selleks, et aidata tagada kooskõlastatud ja ohutu ravi, inimesed peaks arutama nende kasutamine täiendavate ja alternatiivsete arstipraksise, sealhulgas nende kasutamine toidulisanditest nagu jood, oma tervishoiuteenuse osutaja. Näpunäiteid räägi tervishoiuteenuste osutajate kaudu kättesaadavad, National Center for täiendav ja Integratiivse Health.

Kuidas Hashimoto tõbi ravitud?

Kuidas Hashimoto tõbi mõjutab rasedatel?

National Institute of Diabetes ja seedetrakti ja neeruhaiguste-valitsuse) ja muud osad theernment suse) viima ja toetama uuringuid paljude haiguste ja seisundite.

Mis on ja kas need on teie jaoks õige ?; on osa kliiniliste uuringute ja keskmes kõik meditsiinilised edusammud. otsima uusi võimalusi, et vältida, avastada ja ravida haigust. Teadlased kasutavad ka vaadata teisi aspekte hoida, nagu parandada elukvaliteeti inimeste kroonilised haigused. Uuri välja, kui on õige.

Söömine, Dieet ja Toitumine

Mis on lahti ?; mis on hetkel avatud ning värvates saab vaadata www.ClinicalTrials.

Juhib tähelepanu meelest

See teave võib sisaldada sisu, milliseid ravimeid ja kui võtta ette tingimused nad kohtlevad. Kui valmis, selle sisu hulka uusimat kättesaadavat teavet. Uuendusi või küsimusi mingeid ravimeid, võtke ühendust USA Food and Drug Administration tasuta at 1-888-INFOernment (1-888-463-6332) või külastada wwwernment. Pöörduge oma arsti poole lisainformatsiooni.

U.S.ernment ei toeta ega soosi ühtegi konkreetset kaubandusliku toote või firma. Trade varalisi või firma nimetusi käesolevas dokumendis kasutatakse ainult sellepärast, et neid peetakse vajalikuks seoses esitatud teave. Kui toode ei ole mainitud, tegevusetus ei tähenda ega tähenda, et toode ei vasta nõuetele.

Theernment tänab; Leonard Wartofsky, Dr., M.A.C.P., Washington Hospital Center

võib-14