gripp ülevaade

hooajaline gripp

pandeemilise gripi

Gripp, või gripp on hingamisteede infektsiooni põhjustavad mitmed gripiviirused. Nagu nohu, nakatab nina, kurgu ja kopsude. Enamik inimesi, kes saavad gripp parem nädala jooksul, kuigi neil võib olla ikka köha ja rehvi lihtsalt mõnda aega enam. Parim viis ennetada grippi on hakates gripivaktsiini igal aastal.

Gripp erineb mitmel moel nohu (PDF). Näiteks inimesed nohu harva saada palavikud või peavalu või kannatavad äärmise kurnatuse et gripiviirused põhjustada. Tuntum aspekt gripp on tee ta saab “knock teid ära oma jalad”, nagu ta vallutab läbi terveid kogukondi.

theernment () hinnangul 5 kuni 20 protsenti ameeriklastest tulevad maha gripp igal gripihooaeg, mis kestab tavaliselt oktoobrist märtsini. Lapsed on kaks kuni kolm korda suurema tõenäosusega kui täiskasvanutel haigestuma gripp ja lapsed sageli levitada viirust teistele.

Eakatele inimestele, vastsündinud, rasedad ja inimesed teatud krooniliste haiguste, gripp ja selle tüsistused võivad olla eluohtlikud. Kuigi enamik inimesi taastuda haigusest, hindab, et vahel 3000 ja 49000 ameeriklast sureb grippi ja selle tüsistuste igal aastal.

Hooajaline gripp viitab gripp puhangud, mis tekivad igal aastal, peamiselt hilja sügisel ja talvel. Haigus levib kogukonnad, luues epideemia. Ajal epideemia, juhtude arv tippaeg umbes kolm nädalat ja laheneb pärast veel kolm kuni neli nädalat.

Pandeemilise gripi viitab eriti nakkav tüvede gripp, mis levis kiiresti inimeselt inimesele luua ülemaailmne epideemia (pandeemia). Viimase sajandi oli gripipandeemiast 1918, 1957, 1968 ja 2009 kohta.