gripisümptomid: ma peaksin minu arst?

Enamik inimesi, kes on gripp (influenza) on kerge haigus ja ei pea arsti juurde. Ühine gripp nähud ja sümptomid hõlmavad

Mõne puhata ja eneseabi meetmed kodus, keskmine terve inimene võib oodata, et saada paremat jooksul umbes kaks nädalat.

Palavik üle 100 F (38 C), kuigi kõik ei ole gripp on palavik, köha või kurguvalu, A vesine või kinnine nina, peavalu, lihasvalu, külmavärinad, väsimus, iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus (kõige sagedamini lapsed )

Kes vajab arsti?

Kuid mõned inimesed on suurem risk tõsise gripp seotud tüsistusi ja peaksid arsti.

Kui teie või keegi sa eest hoolitsemine on suur risk gripi seotud tüsistusi ja te kahtlustate, gripp, helistada arstile. Neile suur risk gripi seotud tüsistusi, seal on suurem võimalus, et gripp võib põhjustada kopsupõletikku, bronhiiti, sinus infektsioonid ja harva haiglaravi või surma. Samuti võib halvendada kroonilisi terviseprobleeme, nagu astma ja südamepuudulikkuse.

Sul on suurenenud risk gripi seotud tüsistuste kui te

Kui oled üks neist rühmadest, võib arst välja viirusevastane ravim – oseltamiviiri (Tamiflu) või zanamivir (Relenza) – vähendada raskust ja pikkus teie sümptomid.

koos

külastada oma arsti

On nooremad kui 5 aastat vana, kuid eriti kui nooremad kui 2; 65-aastane või vanem; rase või poeginud viimase kahe nädala jooksul; on nooremad kui 19-aastased ja saavad pikaajalise aspiriini ravi; Kas teatud kroonilisi haigusi, sealhulgas astma, emfüseem, südamehaigused, diabeet, neuromuskulaarne haigus, ja neeru, maksa või vere haigus; on nõrgenenud immuunsüsteemiga tõttu ravimeid või HIV; Kas kehamassiindeks (KMI) 40 või rohkem ; on indiaani või Alaska Native; Live in pikaajalise hoolduse võimalus