gonorröa

Gonorrhea on põhjustatud nakkuse sugulisel teel levivate bakter, mis võivad nakatada nii meestel kui naistel. Gonorröa enamasti mõjutab kusiti, pärasoole või kurgus. Naistel, gonorröa nakatada ka emakakael.

Gonorröa on kõige sagedamini levinud seksi ajal. Aga lapsi võib nakatuda sünnituse ajal, kui nende emad on nakatunud. Imikutel, gonorröa enim mõjutab silmade.

Gonorrhea on ühine infektsioon, et paljudel juhtudel ei põhjusta sümptomeid. Sa ei pruugi isegi teada, et oled nakatunud. Hoidumine sugu, kasutades kondoomi, kui sa seksida ja olles vastastikku monogaamne suhe on parim viis ennetada suguhaiguste.

Paljudel juhtudel, gonorröa infektsioon põhjustab sümptomid puuduvad. Kui sümptomid teha ilmu, gonorröa võib mõjutada mitmes kohas oma keha, kuid see tavaliselt esineb suguteede.

Märgid ja sümptomid gonorröa meeste hulka

Gonorröa mõjutavad suguelundid

Märgid ja sümptomid gonorröa naiste hulka

Gonorröa teistes kohtades kehas

Gonorröa võib mõjutada ka neid kehaosi

Leppida oma arsti, kui te märkate mõnda halbu märke või sümptomeid, nagu põletustunne urineerimisel või mäda nagu eritis peenise tuppe või pärakusse.

Ka leppida oma arsti, kui teie partner on diagnoositud gonorröa. Teil ei pruugi tekkida sümptomid, mis küsib pöörduda arsti poole. Aga ilma ravita, siis saad reinfect oma partneriga isegi pärast ta on töödeldud gonorröa.

Gonorrhea on põhjustanud bakter Neisseria gonorrhoeae. Gonorröa bakterid on kõige sagedamini edasi ühelt inimeselt teisele ajal seksuaalse kontakti, sealhulgas suuline, anal või tupe vahekord.

Millal arsti

Faktorid, mis võivad suurendada teie risk gonorröa hulka

Ravimata gonorröa võib märkimisväärselt tüsistused, näiteks

Kui te arvate, on gonorröa, siis oled tõenäoliselt alustada nähes oma perearsti või üldarsti. Kui teie gonorröa põhjustab komplikatsioone, siis võib nimetatud spetsialistid.

Kuna kohtumiste saab lühidalt ja kuna seal on sageli palju jahvatatud katmiseks, et see on hea mõte olema hästi ette valmistatud oma ametisse. Siin on mõned andmed, mis aitavad teil saada valmis oma ametisse, samuti seda, mida oodata oma arsti.

Aega oma arstile on piiratud, seega valmistades küsimuste loetelu aitab teil teha enamiku oma aega koos. Nimekiri oma küsimustele kõige olulisem vähem oluline juhul, kui aeg otsa saab. Gonorröa, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Mida sa saad teha

Lisaks küsimustele, et olete valmis nõu oma arsti, ärge kartke küsida küsimusi ajal oma ametisse kui teil on raske mõista midagi, arst ütleb.

Arst võib küsida mitmeid küsimusi. Olles valmis vastama neile võivad rohkem aega hiljem katta teiste punktide soovite tegeleda. Arst võib teha

Seksist hoiduda, kuni näete oma arstiga. Hoiata oma seksuaalpartnereid, et sul on nähud ja sümptomid, nii et nad võivad kaaluda näha oma arstid testimiseks.

Et teha kindlaks, kas gonorröa bakterit esineb keha, arst analüüsida rakkude proov. Proovid on võimalik koguda

Naiste kodus testimise komplektid on saadaval gonorröa. Kodu testimise komplektid sisaldavad tupe tampoonid Enesetestimise, mis saadetakse määratud laboris testida. Kui soovite, võite teatada e-posti teel või tekstsõnumi, kui teie tulemused on valmis. Seejärel võite vaadata oma tulemusi võrgus või saada neid helistades tasuta infotelefoni.

Arst võib soovitada testid teiste sugulisel teel levivate infektsioonide suhtes. Gonorröa suurendab riski selliste nakkuste, eriti klamüüdia, mis sageli kaasneb gonorröa. HIV testimine ka on soovitatav kõigile, kellel on diagnoositud sugulisel teel levivate haiguste. Sõltuvalt riskifaktoritest, teste täiendavate sugulisel teel levivate infektsioonide võiks olla kasulik ka.

Mida ootate oma arsti

Täiskasvanud gonorröa ravitakse antibiootikumidega. Tänu uutele tüvede ravimresistentse Neisseria gonorrhoeae, Centers for Disease Control and Prevention soovitab tüsistusteta gonorröa ravida ainult tseftriaksooni (Rocephin) – süstib – koos kas asitromütsiini (Zithromax, Zmax) või doksütsükliin (Monodox, Oraceat, Vibramycin) – kaks antibiootikume, et võetakse suu kaudu.

Mõned uuringud näitavad, et suulise gemifloksatsiinist (Factive) või süstitavad gentamütsiin, kombineeritud suukaudsete asitromütsiini, on väga edukas ravivad gonorröa. See ravi võib olla kasulik ravivad inimesi, kes on allergilised tsefalosporiinide, nagu tseftriaksooniga.

Mida saab teha vahepeal

Teie partner peaks ka läbi testimise ja ravi gonorröa, isegi kui ta ei ole märke või sümptomeid. Teie partner saab sama ravi teete. Isegi kui olete saanud ravi gonorröa, siis saab reinfected kui teie partner ei ravita.

Väikelaste emad gonorröa saada ravimeid nende silmis varsti pärast sündi nakkuse vältimiseks. Kui silmapõletik arendab, beebidele saab ravida antibiootikumidega.

Võtta meetmeid, et vähendada oma riski gonorröa

külastada oma arsti

Katsed teiste sugulisel teel levivate infektsioonide

Gonorröa ravi täiskasvanutel

Gonorröa ravi partnerid

Gonorröa ravi imikutele