goldenseal

Ühine nimed: Goldenseal ka tuntakse yellowroot, orangeroot, eyebalm, eyeroot, goldenroot, jahvatatud vaarikas, India kurkum, kollane puccoon, kollatõbi juur, sceau d’või

Efektiivsus-ohutuse hinnangud

O … vähe või puuduvad tõendid efektiivsuse.

ohutus hinnangud

Goldenseal on mitmeaastane taim leida rikas metsas Ohio jõgi orus ja mujal Kirde Ameerika Ühendriigid. Ühtne, roheline-valge lill, mis ei ole kroonlehed, ilmub kevadel karvane vars eespool basaal lehed ja kaks Palmate, kortsus lehed. Lill areneb punaste seemnetega marja. Taim kasvab horisontaalne, erekollane risoomid, mis on keeratud, keeruline hakkama saada.

Goldenseal root kasutati meditsiinis indiaanlased Cherokee, Catawba, lõunairokeesid ja Kickapoo hõimud kui putukatõrjevahendit, diureetikum, ergutab ja pesu valus või põletik silma. Seda kasutati raviks noolehaavasid ja haavandid, samuti toota kollase värvaine. Varajane asunike õppinud nende kasutusalad on indiaanlased ja juur leidnud tee kõige 19. sajandi farmakopöad. Eclectic arsti liikumine, filiaali Ameerika meditsiinis sisaldavad biobotanical elemendid ja populaarne 19. sajandi lõpus, oli eriti vaimustunud tema vastuvõtmist goldenseal gonorröa ja kuseteede infektsioonid.

Goldenseal võib kasu olla aktuaalne infektsioonid ning seda kasutatakse silmapesukoht, kuid kliiniliste uuringute puuduvad toetada selle tõhusust. Goldenseal on lisatud külmetuse ja gripi ettevalmistused tema võimet suruda lima, kuid vähe tõendeid toetab seda kasutada ja selle mõju on vaieldav. Berberiin väljavõte goldenseal on kasutatud kõhulahtisuse. Kardiovaskulaarsed toimed ei ole selgelt määratletud.

Vähesed hästi kontrollitud kliinilistes uuringutes on saadaval suunata annust. Doseerimissoovitusi märkimisväärselt kõikuda: 250 mg kuni 1 g 3 korda päevas; mõne toote märgistamist soovitab doosid koguni 3420 mg / päevas. Gripi, 10-30 tilka ekstrakti 2-4 korda päevas on soovitatav.

Puudub täpselt määratletud.

Dokumenteeritud emaka stimulant. Vältida kasutamist.

Goldenseal võivad mõjutada tsütokroom P450 süsteemi; aga kliinilist tähtsust see interaktsioon ei ole selge.

Kõrvaltoimed tavaliste annuste on haruldased. Berberiin võib bilirubiini. Väga suurte annuste goldenseal võib harva indutseerida iiveldus, ärevus, depressioon, krambid või halvatus.

Uurimusest selgub, vähe või üldse teavet toksikoloogia, kasutades seda toodet. Berberiin võib põhjustada silmade olla tundlik valguse. Naatriumi säästvate diureetikumide toimet goldenseal tulemuseks haigusjuhu kirjeldus pöörduva tõusnud naatriumi tase veres on laps.

viited