glaukoom

Glaukoom on grupp silmahaigusi, mis kahjustavad nägemisnärvi, mis on oluline hea nägemise. See kahju on sageli tingitud ebanormaalselt kõrge rõhk silma.

Glaukoom on üks peamisi põhjuseid pimedus USAs. See võib esineda igas vanuses, kuid esineb sagedamini vanematel inimestel.

Kõige levinumaks glaukoomi ei hoiatusmärgid. Efekt on nii järk-järgult, et te ei pruugi märgata muutusi nägemine, kuni tingimus on lõppjärgus.

Vision kadumise tõttu glaukoom tagasi ei saa. Seega on oluline regulaarselt silma eksamid, mis hõlmavad mõõtmised oma silmarõhu. Kui glaukoom on juba varakult, nägemise kadu võib aeglustada või vältida. Kui teil on seisund, siis tavaliselt vaja ravi oma ülejäänud elu.

Sümptomiteks glaukoomi sõltuvad vormist ja staadiumist teie seisund. Näiteks

Millal näha arsti

Avatud nurga glaukoom

Pöörduda arsti poole

Äge nurga glaukoom

Ravimata glaukoom lõpuks põhjustada pimedaksjäämist. Isegi ravi, umbes 15 protsenti inimestest glaukoomi saaksid pimedaks vähemalt ühes silma 20 aasta jooksul.

Koheselt minna traumapunkti või silma arsti (silmaarst on) kontoris, kui teil tekivad mõned sümptomid terava nurga glaukoom, nagu tugev peavalu, silmavalu ja nägemise hägustumine.

Avatud nurga glaukoom põhjustab vähe hoiatusmärgid kuni püsivaid kahjustusi on juba toimunud. Regulaarne silma eksamid on võti avastamiseks glaukoom piisavalt vara, et edukalt aeglane või takistada nägemise kaotus.

Ajakava silma eksamid

American Academy of Oftalmoloogia soovitab glaukoom sõelumine

Glaukoom on tingitud kahjustusi nägemisnärvi. Kuna see närvi järk-järgult halveneb, pimeala arendada oma vaatevälja. Huvides, et arstid ei mõista, see närvikahjustusi on tavaliselt seotud suurenenud silmasisene rõhk.

Kõrgenenud silmasisese rõhu on tingitud kogunemisest vedeliku (vesivedeliku), mis voolab kogu oma silmaga. See vedelik tavaliselt suubuvate ees silma (eeskambri) läbi kudede (trabekulaarvõrgustiku) nurga, kus iirise ja sarvkesta kohtuda. Kui vedelik on overproduced või äravoolusüsteemi ei tööta korralikult, siis vedelik ei saa voolata läbi oma tavapärast kiirust ja survet koguneb.

Glaukoom kipub sõidetud peredele. Mõnel inimesel on teadlased leidnud geenid seotud kõrge silmarõhu ja nägemisnärvi kahjustusi.

Liigid glaukoomi järgmine

Avatud nurga glaukoom

Avatud nurga glaukoom on kõige levinum haigus. Äravoolu nurk sarvkesta ja vikerkesta jääb avatuks, kuid trabekulaarvõrgustiku on osaliselt blokeeritud. See põhjustab silmasisese rõhu järk-järgult suurendada. See surve kahjustab nägemisnärvi. See juhtub nii aeglaselt, et võite kaotada nägemise enne sa isegi teadlik probleem.

Nurga glaukoom, mida nimetatakse ka suletud nurga glaukoom, tekib siis, kui iiris mõlgid edasi kitsendada või takistada vee äravoolu nurk sarvkesta ja vikerkesta. Selle tulemusena vedelik ei saa ringelda silmast läbi ja surve suureneb. Mõned inimesed on kitsas drenaaž nurgad, asetades nad on suurenenud risk nurga glaukoom.

Nurga glaukoom võib tekkida ootamatult (terava nurga glaukoom) või järk-järgult (krooniline nurga glaukoom). Terava nurga glaukoom on kiirabiauto. See võib olla tingitud järskudest avanenud oma õpilastega.

Normaalse-glaukoom, oma nägemisnärvi katki kuigi silma rõhk on normi piires. Keegi ei tea täpselt, miks see. Teil võib olla tundlik nägemisnärvi või võite olla vähem verd tarnitavad oma nägemisnärvi. Käesolev piiratud verevoolu võib põhjustada ateroskleroosi – buildup rasvhapete hoiused (laigud) arterites – või muud tingimused, mis kahjustavad ringlusse.

On võimalik, et imikud ja lapsed on glaukoom. See võib olla kaasa sündinud või välja töötatud paari esimese eluaasta jooksul. Nägemisnärvi kahjustus võib olla põhjustatud kanalisatsioon ummistuste või haigusseisund.

Pigment- glaukoom, pigmendigraanulid oma iiris koguneda äravooluviimarid, aeglustades või blokeerides väljuva vedeliku silma. Sellised tegevused nagu sörkimine mõnikord äratada pigmendigraanulid, hoidmise neid trabekulaarvõrgustiku ja põhjustades vahelduva surve tõusu.

Nurga glaukoom

Kuna kroonilised vormid glaukoom võib hävitada nägemine enne sümptomite on ilmne, olla teadlik nende riskifaktoritega

Glaukoom tavaliselt ei põhjusta mingeid märgatavaid sümptomeid, kuni see on tekitanud püsivaid kahjustusi. Küsige oma esmatasandi arsti, kui tihti teil on vaja näha silma arsti (silmaarst) tervikliku silma eksam ja jälgida, et ajakava.

Tavaline glaukoom

Kui teil on mingeid uusi silma sümptomeid või nägemishäired, panna oma silmaarsti või küsige arstilt suunamist.

Siin on mõned andmed, mis aitavad teil saada valmis oma ametisse.

Enne oma ametisse teha nimekirja

Mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti hulka

Arst, kes näeb sind võimalike glaukoom võib küsida mitmeid küsimusi, nagu

Arst vaatab oma haiguslugu ja läbi viia põhjalik silmade kontroll. Ta võib täita erinevaid teste, sh

Glaukoom lastel

Tekitatud kahju glaukoom ei saa tühistada. Aga ravi ja regulaarselt oma tervist aitab aeglustada või takistada nägemise kaotus, eriti sa saagi haiguse varajases staadiumis.

Eesmärgiks glaukoomi ravi on vähendada survet silma (silmasisese rõhu). Olenevalt olukorrast, oma valikute hulgas võivad silmatilgad, laserravi või operatsioon.

Glaukoom ravi sageli algab retsepti silmatilgad. Need aitavad vähendada silmarõhu parandades kuidas vedelik voolab oma silmaga või vähendades vedeliku kogust silma teeb.

Prescription silmatilkade ravimite hulka

pigmentatsiooniga glaukoom

Mida sa saad teha

Kui eyedrops üksi ei too oma silmarõhu alla soovitud taseme, võib arst määrata ka suulise ravimeid, tavaliselt karboanhüdraasi inhibiitor. Võimalikud kõrvaltoimed on sage urineerimine, pakitsus sõrmedes ja varvastes, depressioon, seedehäired ja neerukivid.

Mida ootate oma arsti

Muud ravivõimalused hõlmavad laserravi ja erinevate kirurgiliste protseduuride korral. Võimalikud tüsistused valu, punetus, infektsioon, põletik, verejooks, ebanormaalselt kõrge või madal silmarõhu ja nägemise kaotus. Mõned liigid silmaoperatsioon võib kiirendada arengut kae.

Silmatilgad

Pead oma arsti järelkontrolli eksamid. Ja sa teatud aja möödudes tuleb läbida täiendavaid protseduure, kui oma silmaga surve hakkab tõusma või muid muutusi oma silmaga.

Järgmised meetodid on eesmärk on parandada drenaaži vedeliku silma, alandades survet

Äge nurga glaukoom on kiirabiauto. Kui sul on diagnoositud see tingimus, peate kiiret ravi, et vähendada survet oma silmaga. See nõuab üldiselt nii ravimit ja laser või muude kirurgiliste protseduuride korral.

Teil võib olla protseduuri nimetatakse laser perifeerse iridotoomia kus arst loob väike auk iirise kasutades laser. See võimaldab vedeliku (vesivedeliku) läbivoolu see, leevendab silmarõhu.

Teadlased on efektiivsuse hindamiseks uute ravimite, narkootikumide õppemeetodite kirurgilisi protseduure ja seadmeid (iStent, jt).

Need näpunäited võivad aidata teil kontrollida kõrge silmarõhu või edendada silmade tervist.

Võtke retseptiravimeid. Kasutades oma silmatilgad või ravimeid nii, nagu aitab teil saada parim võimalik tulemus oma ravi. Kindlasti kasutage tilka täpselt nii, nagu ette nähtud. Vastasel juhul teie nägemisnärvi kahjustus võib saada veel hullem.

Kuna mõned silmatilgad imenduvad vereringesse, võib tekkida mõned kõrvaltoimed mitteseotud silmad. Et vähendada selle imendumist, sule silmad üks kuni kaks minutit pärast paneb tilka. Või vajutage kergelt nurgal silma nina lähedale sulgeda pisarakanali üks või kaks minutit. Pühkige kasutamata tilka oma silmalau.

Mõned alternatiivmeditsiini lähenemised võivad aidata oma üldist tervist, kuid ükski neist on tõhusad glaukoom abinõud. Rääkige oma arstiga nende võimalikku kasu ja riske.

Suuline ravimid

Kui teile saabub diagnoosi glaukoomi, oled silmitsi eluaegne ravi, regulaarselt oma tervist ja võimalust progressiivne nägemise kaotus.

Kokku ja suhtleb teiste inimeste glaukoom võib olla väga kasulik, ja paljud tugirühmade olemas. Kontrolli haiglates ja silma lasteaiad oma ala leida kohalike rühmade ja koosoleku ajal. Mitmed online-vahendeid, sealhulgas tugigrupid, on olemas.

Operatsioon ja teiste teraapiate

Sa ei pruugi olla võimalik takistada glaukoom. Aga need eneseabi sammud aitavad sul avastada seda alguses, piirata nägemise kadu või aeglustada arengut.

külastada oma arsti

Ravivad terava nurga glaukoom

uute raviviiside