glaukoom põhjused

Glaukoom on tingitud kahjustusi nägemisnärvi. Kuna see närvi järk-järgult halveneb, pimeala arendada oma vaatevälja. Huvides, et arstid ei mõista, see närvikahjustusi on tavaliselt seotud suurenenud silmasisene rõhk.

Kõrgenenud silmasisese rõhu on tingitud kogunemisest vedeliku (vesivedeliku), mis voolab kogu oma silmaga. See vedelik tavaliselt suubuvate ees silma (eeskambri) läbi kudede (trabekulaarvõrgustiku) nurga, kus iirise ja sarvkesta kohtuda. Kui vedelik on overproduced või äravoolusüsteemi ei tööta korralikult, siis vedelik ei saa voolata läbi oma tavapärast kiirust ja survet koguneb.

Avatud nurga glaukoom

Glaukoom kipub sõidetud peredele. Mõnel inimesel on teadlased leidnud geenid seotud kõrge silmarõhu ja nägemisnärvi kahjustusi.

Nurga glaukoom

Liigid glaukoomi järgmine

Avatud nurga glaukoom on kõige levinum haigus. Äravoolu nurk sarvkesta ja vikerkesta jääb avatuks, kuid trabekulaarvõrgustiku on osaliselt blokeeritud. See põhjustab silmasisese rõhu järk-järgult suurendada. See surve kahjustab nägemisnärvi. See juhtub nii aeglaselt, et võite kaotada nägemise enne sa isegi teadlik probleem.

Nurga glaukoom, mida nimetatakse ka suletud nurga glaukoom, tekib siis, kui iiris mõlgid edasi kitsendada või takistada vee äravoolu nurk sarvkesta ja vikerkesta. Selle tulemusena vedelik ei saa ringelda silmast läbi ja surve suureneb. Mõned inimesed on kitsas drenaaž nurgad, asetades nad on suurenenud risk nurga glaukoom.

Nurga glaukoom võib tekkida ootamatult (terava nurga glaukoom) või järk-järgult (krooniline nurga glaukoom). Terava nurga glaukoom on kiirabiauto. See võib olla tingitud järskudest avanenud oma õpilastega.

Tavaline glaukoom

Normaalse-glaukoom, oma nägemisnärvi katki kuigi silma rõhk on normi piires. Keegi ei tea täpselt, miks see. Teil võib olla tundlik nägemisnärvi või võite olla vähem verd tarnitavad oma nägemisnärvi. Käesolev piiratud verevoolu võib põhjustada ateroskleroosi – buildup rasvhapete hoiused (laigud) arterites – või muud tingimused, mis kahjustavad ringlusse.

On võimalik, et imikud ja lapsed on glaukoom. See võib olla kaasa sündinud või välja töötatud paari esimese eluaasta jooksul. Nägemisnärvi kahjustus võib olla põhjustatud kanalisatsioon ummistuste või haigusseisund.

Pigment- glaukoom, pigmendigraanulid oma iiris koguneda äravooluviimarid, aeglustades või blokeerides väljuva vedeliku silma. Sellised tegevused nagu sörkimine mõnikord äratada pigmendigraanulid, hoidmise neid trabekulaarvõrgustiku ja põhjustades vahelduva surve tõusu.

Glaukoom lastel

pigmentatsiooniga glaukoom