glatiramer nahaalust

Ravimite klassi: kesknärvisüsteemi Agent

Kasutab glatiramer

glatiramer on saadaval ainult arsti retsepti.

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Suhe glatiramer järgmine tuleks kaaluda

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon glatiramer või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Vastavad uuringuid ei ole läbi viidud suhe vanus mõju glatiramer süsti lastel. Ohutus ja efektiivsus ei ole kindlaks tehtud.

Vastavad uuringud seost vanuse mõju glatiramer süsti pole tehtud ka eakatel inimestel. Siiski ei ole geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme on dokumenteeritud kuupäeva.

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Rääkige oma tervishoiutöötaja kui te võtate mingeid muid retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) meditsiinis.

Enne Kasutades glatiramer

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Arutage oma tervishoiutöötaja kasutamine ravimi koos toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võib mõjutada kasutamise glatiramer. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Kasutage glatiramer täpselt nii nagu arst, et aidata oma seisundit nii palju kui võimalik.

Spetsiaalsed patsientide suunas tulla glatiramer süsti. Loe ja järgige hoolikalt enne ravimi kasutamist.

glatiramer kahel tabletitugevustega: 20 milligrammi (mg) ja 40 mg eeltäidetud süstalt. Arst kirjutab millist doosi tugevus on õige.

Et kasutada süsti

Enne kui ise süstida glatiramer annus otsustada, kus sa ise süstida. Seal on 7 võimalikku süstekohta keha (nt relvade, reied, puusad või alakõhus või mao piirkonnas), ja te ei tohi kasutada mistahes kohas rohkem kui üks kord nädalas. Märgistus kalender aitab teil jälgida saite on kasutanud iga päev. Püüa olla järjekindel ja ennast süstida samal ajal iga päev. Vali aeg, kui tunned tugevam. Samuti ärge süstige ravimit osa nahk, mis on surutud.

Käsutada nõelad ja süstlad

Nõelad ja süstlad tuleks kasutada ainult üks süst. Tee kõik kasutatud süstlaid ja nõelad kipskrohvitud plastümbrisesse, nagu vedelik pesupesemisvahendi konteiner. Hoidke kaas pakendit tihe ja kättesaamatus kohas lastele. Kui konteiner on täis, vaadake oma arsti või õde hävitamise kohta, kui seadused erinevad riigiti.

Annus glatiramer on erinev erinevate patsientide puhul. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annuste glatiramer. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate annuse glatiramer, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

Hoida külmkapis. Mitte külmutada.

Samuti võite salvestada glatiramer süsti toatemperatuuril kuni 1 kuu. Vältige glatiramer heleda või intensiivne valgus.

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused veenduda, et glatiramer töötab korralikult ning kontrollida, kas soovimatuid tagajärgi.

Õige kasutamine glatiramer

Mõned patsiendid on reaktsioon glatiramer paar minutit pärast süsti teha. Sümptomid võivad kuuluda: valu rinnus, kuumahood, kiire, ebakorrapäraste või südamepekslemine, ärevus, hingamisraskused, pingul tunnet kurgus, või nõgestõbi. Need sümptomid kaovad tavaliselt ilma ravita lühikese aja jooksul. Helistage oma arstile kohe, kui need sümptomid muutuvad halvemaks või ei kao kuhugi. Seda reaktsiooni võib juhtuda isegi siis, kui olete kasutanud ravimit regulaarselt mitu kuud. Ka valu rinnus võib tekkida iseenesest, kuid ei tohiks kesta kauem kui paar minutit.

glatiramer võib põhjustada püsiva depressiooni naha alla süstekohal. Võta kohe oma arstile, kui te märkate mõnda neist kõrvaltoimetest süstekohal: depressioonis või liigestatud nahk, sinine-roheline must naha värvimuutus, või valu, punetus või sloughing (koorimine) naha.

Ärge lõpetage glatiramer ilma arstiga.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

Ettevaatusabinõud kasutamise ajal glatiramer

Saadavus Rx ainult retsepti

Rasedus B-kategooria pole tõestatud risk inimestele

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu FDA

Sclerosis multiplex Copaxone’ga, Tecfidera, Avonexile, Aubagio, Gilenya, Ampyra, Tysabriga, Betaseronm, Rebif interferoon beeta-1a, dimetüülfumaraadist, mitoksantrooni, Glatopa, glatiramer Natalisumab, fingolimod, teriflunomiid, dalfampridine, Extavias Novantrone, Rebif Rebidose, Avonexile Pen, prednisooni

glatiramer kõrvaltoimed

glatiramer