Gilberti sündroom

Gilberti (zheel-BAR) sündroom on sage, kahjutu maksa seisundit, kus maks ei korralikult töödelda bilirubiini. Bilirubiin on toodetud jaotus punaseid vereliblesid.

Kui teil on Gilberti sündroom – tuntud ka kui põhiseadusliku maksapuudulikkusega perekondliku nonhemolytic kollatõbi – sa oled sündinud see tõttu päritud geenimutatsiooni. Sa ei pruugi teada, teil on seisund, kuni see avastati juhuslikult, näiteks kui vereanalüüs näitab kõrgenenud bilirubiini taset.

Gilberti sündroom ei vaja ravi.

Ainus märge Gilberti haigus on, et teie nahk ja silmavalged aeg-ajalt on kollasust (kollatõbi) tõttu veidi kõrgenenud bilirubiini sisaldust veres. Mõned tingimustes ja olukordades, mis võivad suurendada bilirubiini taset ning seeläbi kollatõbi, inimestel Gilberti sündroom hulka

Leppida oma arsti, kui teil on kollatõbi, millel on palju võimalikke põhjuseid.

Millal näha arsti

Ebanormaalne geeni pärida oma vanematega põhjustab Gilberti sündroom. Geen tavaliselt kontrollib ensüümi, mis aitab murda bilirubiini maksa. Mis ebaefektiivne geeni, kvoodiületamist bilirubiini ehitada veres.

Kuidas keha tavaliselt töötleb bilirubiini

Bilirubiin on kollakas pigment teha siis, kui keha lagundab vanad punalibled. Bilirubiin läbib vereringesse maksa, kus tavaliselt ensüüm lagundab bilirubiini ja eemaldab selle vereringesse.

Bilirubiini läbib maksa sooled sapiga. See on siis eritub väljaheite. Väike kogus bilirubiini püsib veres.

Ebanormaalne geen, mis põhjustab Gilberti sündroom on sage. Paljud inimesed kannavad ühe koopia selle geeni. Enamikul juhtudel kaks ebanormaalset koopiad on vaja tekitada Gilberti sündroomi.

Kuigi see on olemas sünnist alates, Gilberti sündroom tavaliselt ei märgata enne puberteeti või hiljem, sest bilirubiini tootmine suureneb puberteedieas. Sul on suurenenud risk Gilberti sündroom, kui

Kuidas ebanormaalne geen on läbinud pered

Madal tase bilirubiini töötlemise ensüümi, mis põhjustab Gilberti sündroom võib suurendada ka kõrvaltoimete teatud ravimid, kuna see ensüüm mängib rolli aidates selge neid ravimeid kehast.

Need ravimid sisaldavad

Kui teil on Gilberti sündroom, rääkige oma arstiga enne uue ravimeid. Samuti, olles teatud Gilberti sündroom võib suurendada riski haigestuda sapikivid.

Enne oma ametisse, võiksite kübeke küsimusi küsida oma arsti, sealhulgas

Kui arst kahtlustab Gilberti sündroom, sest teil on seletamatu kollatõbi või vereanalüüse muud tingimused näitavad kõrgenenud bilirubiini taset, ta vaatab sind ja küsida sümptomid maksahaigus, näiteks kõhuvalu või tume uriin.

Arst võib soovitada rohkem vereanalüüsi, et välistada teisi probleeme maksaga, mis võib põhjustada kõrgenenud bilirubiini. Ühine vereanalüüsid hulka

Kombinatsioon normaalset vere ja maksafunktsiooni kõrgenenud bilirubiini taset on näitaja Gilberti sündroom. Ükski teine ​​testimine tavaliselt on vaja, kuigi geneetiline testimine võib kinnitada diagnoosi.

Gilberti sündroom ei vaja ravi. Bilirubiini tase veres võib aja jooksul kõikuda, ja siis võib aeg-ajalt on kollatõbi, mis taandub tavaliselt selle kohta, millel ei ole kahjulikke mõjusid.

Teatud elusündmused, nagu näiteks stress, võivad vallandada episoode kõrgem bilirubiini tase Gilberti sündroom, mis viib kollatõbi. Tegevjuht neid olukordi aitab hoida bilirubiini kontrolli all.

Need sammud hulka

külastada oma arsti