gestatsioonidiabeedi haigus

Gestatsioonidiabeedi areneb raseduse ajal (tiinus). Nagu muud tüüpi diabeet, rasedusdiabeet mõjutab, kuidas rakud kasutavad suhkur (glükoos). Gestatsioonidiabeedi põhjustab kõrge veresuhkur, mis võib mõjutada teie raseduse ja oma lapse tervise.

Iga raseduse tüsistused on murettekitav, kuid seal on hea uudis. Ootaja moms aitab kontrollida gestatsioonidiabeedi süües tervislikku toitu, kasutavad ja vajadusel võtta ravimeid. Controlling veresuhkru saab vältida raskem sündi ja hoida teid ja teie laps terve.

Sümptomid

In rasedusdiabeet, veresuhkru normaliseerub tavaliselt varsti pärast sünnitust. Aga kui sa oled olnud rasedusaegne diabeet, sa oled ohus 2. tüüpi diabeeti. Sul on jätkata töötamist oma tervishoiu meeskond jälgida ja hallata oma veresuhkru taset.

Vanus üle 25. Naised vanem kui 25-aastane on tõenäolisem, et arendada gestatsioonidiabeedi .; Pere või isikliku tervise ajalugu. Teie risk haigestuda gestatsioonidiabeedi suureneb, kui teil on prediabetes – kergelt kõrgenenud veresuhkur, mis võib olla eelkäija 2. tüüpi diabeedi – või kui lähedane perekonnaliige, nagu vanema või vend, on 2. tüüpi diabeeti. Sa oled ka suurem tõenäosus haigestuda rasedusaegne diabeet, kui teil oleks see Eelmise raseduse ajal, kui sa sünnitanud, kes kaalus üle 9 naela (4,1 kg), või kui teil on olnud seletamatu surnultsünni .; Liigne kaal. Sa oled suurem tõenäosus haigestuda rasedusaegne diabeet kui sa oluliselt ülekaaluline koos kehamassi indeksi (KMI) on 30 või kõrgem .; Värviline rassist. Põhjustel, mis ei ole selge, naised, kes on must, hispaanlased, indiaani või Aasia on tõenäolisem, et arendada rasedusaegne diabeet.

Enamiku naiste rasedusaegne diabeet ei põhjusta märgatavat nähud või sümptomid.

Kui võimalik, otsida ravi alguses – kui te esimest korda mõtlema püüdnud rasestuda – nii arst saab hinnata oma riski gestatsioonidiabeedi osana oma üldisest fertiilses wellness kava. Kui te olete rase, arst tegeleda gestatsioonidiabeedi osana oma sünnitusjärgse. Kui teil tekib rasedusaegne diabeet, peate rohkem sagedane tervist. Need on kõige tõenäolisem viimase kolme raseduskuu jooksul, kui teie arst jälgib teie veresuhkru taset ja oma lapse tervise.

Arst võib teid suunata täiendavaid tervishoiutöötajad, kes on spetsialiseerunud diabeet, nagu endokrinoloog, registreeritud dietoloog või diabeet kasvataja. Nad võivad aidata teil õppida juhtida teie veresuhkru tase raseduse ajal.

Liigne sünnikaal. Extra glükoosi vereringesse läbib platsenta, mis käivitab beebi kõhunääre teha ekstra insuliini. See võib põhjustada beebi kasvab liiga suur (macrosomia). Väga suur lapsi – neid, mis kaaluvad 9 naela või rohkem – on tõenäolisem, et saada kiilukujuline sünnikanalisse, säilitada SÜNNITRAUMAD või nõuda C-osa sünnist .; Varajane (enneaegse) ​​sünni ja respiratoorse distressi sündroom. Ema kõrge veresuhkru tase võib suurendada oma riski enneaegse sünnitusega ning pakkuda oma last enne tähtpäeva. Või tema arst võib soovitada varakult kohale, sest laps on suur .; Sündinud laste alguses võib tekkida respiratoorse distressi sündroom – seisund, mis teeb hingamise raskeks. Beebid selle sündroomiga võib vajada abi hingamine, kuni nende kopsud küps ja muutuda tugevamaks. Väikelaste emade rasedusaegne diabeet võib tekkida respiratoorse distressi sündroom, isegi kui nad ei sündinud algul .; Madal veresuhkur (hüpoglükeemia). Vahel emade imikutel koos gestatsioonidiabeedi arendada madal veresuhkru tase (hüpoglükeemia) varsti pärast sündi, sest oma insuliini tootmine on kõrge. Raske hüpoglükeemia episoodidega võib esile kutsuda krampide last. Küsi söödas ja mõnikord intravenoosse glükoosilahusega võib naasta lapse veresuhkru normaalse taseme .; 2. tüüpi diabeedi hilisemas elus. Väikelaste emad, kes on rasedusaegne diabeet on suurem risk haigestuda rasvumine ja 2. tüüpi diabeedi hilisemas elus.

Veendumaks, et teie veresuhkru tase on normaliseerunud pärast teie laps on sündinud, oma tervishoiu meeskond kontrollib teie veresuhkru õigus pärast sünnitust ja uuesti kuue nädala jooksul. Kui olete olnud rasedusaegne diabeet, see on hea mõte on veresuhkru taset regulaarselt kontrollida.

Kõrge vererõhk ja preeklampsia. Gestatsioonidiabeedi tõstab riski kõrge vererõhk, samuti, preeklampsia – tõsine tüsistus raseduse, mis põhjustab kõrget vererõhku ja teisi sümptomeid, mis võivad ohustada inimeste elu nii ema kui beebi .; Future diabeeti. Kui teil on rasedusaegne diabeet, olete tõenäoliselt saada käigus uuesti tulevase raseduse ajal. Sa oled ka suurem tõenäosus haigestuda 2. tüüpi diabeedi kui saad vanemaks. Kuid tegemist tervisliku eluviisi näiteks süüa tervislikku toitu ja teostamisel võib aidata vähendada riski tulevikus 2. tüüpi diabeedi .; Nendest naised, kellel on esinenud rasedusaegne diabeet, kes saavutavad oma ideaalse kehakaalu pärast sünnitust, vähem kui 1: 4 lõpuks arendab 2. tüüpi diabeeti.

põhjuste

Sagedus veresuhkru testid osaliselt sõltub teie testi tulemusi varsti pärast seda, kui pakkuda oma lapsele.

Teadlased ei tea, miks mõned naised arendada rasedusaegne diabeet. Et mõista, kuidas rasedusaegne diabeet tekib, siis võib aidata mõista, kuidas raseduse mõjutab keha glükoosi töötlemiseks.

Keha lagundab toitu süüa toota (glükoos), mis siseneb vereringesse. Vastuseks teie kõhunääre – suur nääre taga magu – toodab insuliini. Insuliin on hormoon, mis aitab glükoosi liikuda oma vereringest keharakkudesse, kus see on kasutatud energia.

Raseduse ajal platsenta, mis ühendab teie laps oma verevarustust, toodab kõrge mitmete teiste hormoone. Peaaegu kõik neist kahjustada insuliini toime oma rakke, tõstes veresuhkru taset. Tagasihoidlik tõus veresuhkru pärast sööki on normaalne raseduse ajal.

Kui laps kasvab, platsenta toodab rohkem ja rohkem insuliini blokeerivad hormoone. In rasedusdiabeet, platsenta hormoonid provotseerida tõus veresuhkru tasemele, mis võib mõjutada kasvu ja heaolu beebi. Gestatsioonidiabeedi areneb tavaliselt viimase poole raseduse – mõnikord juba 20. nädalal, kuid üldjuhul mitte hiljem.

Riskitegurid

Iga naine saab arendada rasedusaegne diabeet, kuid mõned naised on suurem oht. Riskifaktorid gestatsioonidiabeedi hulka

Ole teadlik enne ametisse piiranguid. Kui teete oma ametisse, küsida, kas teil on vaja kiiresti vere töö või midagi muud ette valmistada diagnostilisi teste .; Kirjutage sümptomid sul on, kaasa arvatud need, mis võivad tunduda mitteseotud rasedusaegne diabeet. Sa ei pruugi olla märgatav sümptomeid, kuid see on hea hoida samamoodi midagi ebatavalist märkate .; Kirjutage võti isikuandmete, sealhulgas suured pinged või hiljutine elu muutub .; Tee nimekiri kõikidest ravimitest, sealhulgas üle leti ravimid ja vitamiinid või toidulisandid te võtate .; Võtke pereliige või sõber kaasa, kui võimalik. Keegi, kes saadab meenub midagi, mida sa vastamata või unustasin.

tüsistused

Enamik naisi, kes on rasedusaegne diabeet pakkuda terveid lapsi. Kuid rasedusaegne diabeet, mis ei ole hoolikalt juhitud võivad põhjustada kontrollimatute veresuhkru taset ja põhjustab probleeme teile ja teie lapsele, sealhulgas suurenenud tõenäosus vajavad C-osa andma.

Mida ma saan teha, et aidata kontrollida oma seisundit ?; Kas soovitaksite dietoloog või diabeet õpetaja, kes saab mind aidata planeerida sööki, treeningprogrammi ning toimetuleku strateegiad ?; Mida tehakse kindlaks, kas mul on vaja ravimeid, et kontrollida oma veresuhkru ?; Mis sümptomid ajendab mind pöörduda arsti poole ?; Kas brošüürid või muude trükiste võin võtta? Mis veebilehed te soovitate?

Tüsistused, mis võib mõjutada teie last; Kui teil on rasedusaegne diabeet, beebi võib olla suurem risk

Kas olete kogenud suurenenud janu või liigne urineerimine? Kui jah, siis millal need sümptomid hakkavad? Kui tihti sa neid ?; Kas olete märganud, muudest ebatavalistest sümptomitest ?; Kas sul on vanem või vend, kes on kunagi diagnoositud diabeet ?; Kas olete olnud rase enne? Kas teil on rasedusaegne diabeet ajal oma varasemate raseduste ?; Kas teil on muid probleeme varasemate raseduste ?; Kui teil on teisi lapsi, kui palju iga kaaluvad sündides ?; Kas olete saanud või kaotanud palju kaalu igal ajal oma elus?

Ettevalmistused oma ametisse

Varajane (enneaegse) ​​sünni ja respiratoorse distressi sündroom. Ema kõrge veresuhkru tase võib suurendada oma riski enneaegse sünnitusega ning pakkuda oma last enne tähtpäeva. Või tema arst võib soovitada varakult kohale, sest laps on suur.

Sündinud laste alguses võib tekkida respiratoorse distressi sündroom – seisund, mis teeb hingamise raskeks. Beebid selle sündroomiga võib vajada abi hingamine, kuni nende kopsud küps ja muutuda tugevamaks. Väikelaste emade rasedusaegne diabeet võib tekkida respiratoorse distressi sündroom, isegi kui nad ei sündinud algul.

Esialgne glükoosi analüüsi tulemused. Sa juua siirupine glükoosilahust. Üks tund hiljem, siis on teil vereanalüüsi mõõta veresuhkru taset. Veresuhkru taset alla 130-140 milligrammi detsiliitri (mg / dl), või 7,2-7,8 ​​millimooli liitri (mmol / L), peetakse tavaliselt normaalne glükoositasemest mõjususkatse, kuigi see võib varieeruda kliinikus või lab .; Kui veresuhkru tase on kõrgem kui tavaline, vaid tähendab, teil on suurem risk rasedusaegne diabeet. Pead sokerirasituskoe, et teha kindlaks, kas teil on seisund .; Järelkontroll glükoosi taluvuse katseid. Sul on kiire üleöö, siis on veresuhkru taset mõõta. Siis sa juua teise magus lahendus – see sisaldab suuremas kontsentratsioonis glükoosi – ja veresuhkru taset tuleb kontrollida iga tund kolm tundi. Kui vähemalt kaks veresuhkru näidud on normist kõrgem, siis saad diagnoositud rasedusaegne diabeet.

Ravimata gestatsioonidiabeedi võib põhjustada lapse surm kas enne või vahetult pärast sündi.

Jälgida oma veresuhkru taset. Kuigi sa oled rase, oma tervishoiu meeskond võib paluda teil kontrollida oma veresuhkru neli kuni viis korda päevas – esimese asjana hommikul ja pärast sööki – et veenduda oma taset ööbimiskorraks terve vahemik. See võib tunduda ebamugav ja raske, kuid see läheb kergemaks praktikas .; Et oma veresuhkru, mida teha tilk verd sõrme abil väikese nõela (Lancet), seejärel asetatakse verd testriba sisestatud glükomeetri – seade, mis mõõdab ja kuvab veresuhkru taset .; Teie tervishoiu meeskond jälgib ja juhib teie veresuhkru sünnituse ajal. Kui veresuhkru tase tõuseb, beebi kõhunääre võib vabastada kõrge insuliini tase – mis võib põhjustada madal veresuhkru beebi kohe pärast sündi .; Järelkontroll veresuhkru kontroll on samuti tähtis. Võttes rasedusaegne diabeet suurendab riski haigestuda 2. tüüpi diabeedi hilisemas elus. Töö oma tervishoiu meeskond hoida silma peal oma taset. Säilitada tervist edendav eluviisi, näiteks tervislik toitumine ja regulaarne füüsiline koormus võivad aidata vähendada oma riski .; Tervislik toitumine. Süües õiget toitu tervetel osad on üks parimaid viise, kuidas kontrollida oma veresuhkru ning vältida liiga palju kaalu tõus, mis võib panna sind suurem risk komplikatsioonide. Arstid ei soovita kehakaalu raseduse ajal – keha tööd, et toetada oma kasvavat last. Kuid raviarst aitab teil seada kaalutõus eesmärke põhineb teie kaalu enne rasedust .; Tervislik toitumine keskendub puuvilju, köögivilju ja täisteratooteid – toidud, mis on kõrge toitumine ja kiudaineid ja vähe rasva ja kaloreid – ja piirid väga rafineeritud süsivesikuid, sealhulgas maiustused. Ükski toitumine on õige iga naine. Te võiksite konsulteerida registreeritud dietoloog või diabeet luua koolitaja söömisharjumused põhineb teie praeguse kaalu, raseduse kaalutõus eesmärke, veresuhkru taset, liikumisharjumuste, toidueelistusi ja eelarve .; Harjutus. Regulaarne kehaline aktiivsus mängib olulist rolli iga naise wellness kava enne, selle ajal ja pärast rasedust. Harjutus alandab veresuhkru stimuleerides keha viia glükoosi rakkudesse, kus seda kasutatakse energiat. Harjutus suurendab ka oma rakkude tundlikkust insuliini suhtes, mis tähendab, et teie keha on vaja vähem toota insuliini transportida suhkru .; Lisaboonusena, regulaarne füüsiline koormus aitab leevendada ka ühise ebamugavus rasedus, sealhulgas seljavalu, lihaskrambid, turse, kõhukinnisus ja unehäired. Harjutus aitab ka sind kuju jaoks raske töö sünnituse .; Mis arsti OK, eesmärgiks mõõdukalt jõulise kasutamise kohta kõige rohkem päeva nädalas. Kui sa ei ole olnud aktiivne juba mõnda aega, alustada aeglaselt ja luua järk-järgult. Kõndimine, jalgrattasõit ja ujumine on head valikud raseduse ajal. Igapäevase tegevuse, nagu majapidamistööd ja aiandus loota ka .; Ravimeid. Kui dieedi ja füüsilise koormuse ei piisa, siis pead insuliinisüste alandada veresuhkru taset. 10 kuni 20 protsenti naistest gestatsioonidiabeedi vajavad insuliini jõuda oma veresuhkru eesmärke. Mõned arstid määravad suulise veresuhkru kontrolli ravimeid, samas kui teised usuvad, on vaja rohkem uuringuid, et kinnitada suulise ravimid on ohutud ja nii efektiivne kui süstitav insuliini gestatsioonidiabeedi .; Hoolikalt jälgida oma last. Oluline osa ravi plaan on hoolikalt jälgida oma last. Arst võib jälgida oma lapse kasvu ja arengut korduvate ultraheli või muud testid. Kui sa ei lähe arvesse tööjõu oma tähtpäeva – või mõnikord varem – võib arst Sünnituse esilekutsumiseks. Pakkuda pärast oma tähtpäeva võib suurendada riski komplikatsioone teile ja teie lapsele.

Gestatsioonidiabeedi võib suurendada ka ema riski

Future diabeeti. Kui teil on rasedusaegne diabeet, olete tõenäoliselt saada käigus uuesti tulevase raseduse ajal. Sa oled ka suurem tõenäosus haigestuda 2. tüüpi diabeedi kui saad vanemaks. Kuid tegemist tervisliku eluviisi näiteks süüa tervislikku toitu ja teostamisel võib aidata vähendada riski tulevikus 2. tüüpi diabeeti.

Toitu tervislikult. Vali toidu kõrge kiudaine ja madala rasva ja kaloreid. Keskendu puuvilju, köögivilju ja täisteratooteid. Püüdleme erinevaid aitavad teil saavutada oma eesmärke seadmata ohtu maitse või toitumist. Vaata portsjoni suuruse .; Hoia aktiivne. Treenimine enne ja raseduse ajal aitab teid kaitsta arendades rasedusaegne diabeet. Sihi 30 minutit mõõdukat tegevust kõige nädalapäevadel. Võtke vilgas igapäevane jalutuskäik. Ride oma jalgrattaga. Ujuda .; Kui te ei mahu ühte 30-minutilise treeningu oma päeva, lühemad istungid saab teha just nii palju head. Park kauges palju kui jooksupoisiks olema. Saada bussist maha üks peatus enne kui jõuavad oma sihtkohta. Iga samm te võtate suurendab teie võimalusi Tervishoid .; Kaotada rohkem kroone enne rasedust. Arstid ei soovita kaalulangus raseduse ajal. Aga kui te plaanite rasestuda, kaotada kaalu eelnevalt võib aidata teil elada tervislikumat raseduse .; Keskendu püsivaid muutusi oma toitumisharjumusi. Motiveerida ennast meeldetuletusega pikaajalist kasu kehakaalu, nagu tervem süda, rohkem energiat ja parandada enesehinnangut.

Testid ja diagnoosi

Nendest naised, kellel on esinenud rasedusaegne diabeet, kes saavutavad oma ideaalse kehakaalu pärast sünnitust, vähem kui 1: 4 lõpuks arendab 2. tüüpi diabeeti.

Enamikul juhtudel saate teada teil on rasedusaegne diabeet tulemusena tavapärase sõeluuringu raseduse ajal. Kui veresuhkru testid kõrge, saate tõenäoliselt palutakse tulla nimetamisest kiiresti. Sul on ka rohkem sagedane regulaarne sünnieelne kohtumisi jälgida käigus oma rasedusest.

Järgnev informatsioon aitab sul ette valmistada oma ametisse, ja mõista, mida oodata oma arsti.

Hooldamine ja narkootikumid

Tee nimekiri küsimused, mis aitavad kõige paremini oma aega koos oma arstiga. Sest rasedusdiabeet, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Ärge kartke küsida teistele küsimustele.

Toimetulek ja tugi

Arst on tõenäoliselt ka küsimused teile, eriti kui näed teda esimest korda. Arst võib teha

Ärahoidmine

Te võite võtta meetmeid, et kontrollida gestatsioonidiabeedi niipea, kui sa diagnoositud. Kui arst soovitab edasist hindamist, teha oma järelkontrollis niipea kui võimalik. Igal nädalal loeb teile ja teie lapsele.

Järgige oma arsti nõuandeid ja hästi hoolitseda ise. Toitu tervislikult, kasutamise ja õppida nii palju kui saab umbes rasedusaegne diabeet.

Meditsiini eksperdid ei ole kokku leppinud ühtsed sõelumine suunised rasedusaegne diabeet. Mõned kas gestatsioonidiabeedi sõelumine on vajalik, kui sa oled noorem kui 25 ja ei ole riskitegureid. Teised ütlevad, et vaadata läbi kõik rasedad on parim viis teha kindlaks kõik juhtumid rasedusaegne diabeet.

Lisateavet gestatsioonidiabeedi

Arst tõenäoliselt hinnata oma riskifaktorid gestatsioonidiabeedi varakult oma rasedusest.

Kui sa oled suur risk rasedusaegne diabeet – näiteks oma kehamassi indeks (KMI) enne rasedust oli 30 või kõrgem või sul on ema, isa, vend või laps, kellel on diabeet – teie arst võib kontrollida diabeedi oma esimese sünnieelne külastada.

Veel gestatsioonidiabeedi

Kui sa oled keskmine risk rasedusaegne diabeet, saate tõenäoliselt on sõeluuringu ajal oma teisel trimestril – 24 kuni 28 rasedusnädalat.

Esialgne glükoosi analüüsi tulemused. Sa juua siirupine glükoosilahust. Üks tund hiljem, siis on teil vereanalüüsi mõõta veresuhkru taset. Veresuhkru taset alla 130-140 milligrammi detsiliiter (mg / dl) või 7,2-7,8 ​​millimooli liitri kohta (mmol / l), on tavaliselt normaalne glükoosi väljakutse test, kuigi see võib varieeruda kliinikus või lab.

Kui veresuhkru tase on kõrgem kui tavaline, vaid tähendab, teil on suurem risk rasedusaegne diabeet. Pead sokerirasituskoe, et teha kindlaks, kas teil on seisund.

Arst tõenäoliselt soovitavad sagedaste tervist, eriti oma viimasel kolmel raseduskuul. Nende eksamid, jälgib arst teie vere suhkrusisaldust. Arst võib paluda teil jälgida oma veresuhkru igapäevaselt osana oma raviplaani.

Kui sul on probleeme kontrolli veresuhkru taset, siis võib vaja süstida insuliini. Kui teil on muid raseduse tüsistusi, võib tekkida vajadus täiendava teste, et hinnata oma lapse tervise. Need katsed hinnata funktsiooni platsenta organ, mis pakub hapnikku ja toitaineid beebi ühendades lapse verevarustus sinu.

Kui teie rasedusaegne diabeet on raske kontrollida, võib see mõjutada platsenta ja ohustada hapniku ja toitainetega lapsele.

Arst ka eksameid jälgida oma lapse heaolu raseduse ajal.

Arst kontrollib teie veresuhkru pärast sünnitust ja uuesti kuue kuni 12 nädalat, et veenduda, et teie tase on normaliseerunud. Kui teie katsed on normaalne – ja enamik on – sa pead olema oma diabeedi riski hinnata vähemalt iga kolme aasta tagant.

Kui tulevikus katsed näitavad diabeet või prediabetes – seisund, mille puhul veresuhkru tase on normist kõrgem, kuid mitte piisavalt kõrge, et pidada diabeet – rääkige oma arstiga, kuidas tõsta oma ennetustegevusse või alustada diabeedi juhtimise plaani.

See on oluline jälgida ja kontrollida oma veresuhkru hoida oma beebi terve ja vältida tüsistusi raseduse ja sünnitust. Samuti saate soovi hoida silm peal oma tulevikku veresuhkru taset. Teie ravi strateegiad võivad sisaldada

Jälgida oma veresuhkru taset. Kuigi sa oled rase, oma tervishoiu meeskond võib paluda teil kontrollida oma veresuhkru neli kuni viis korda päevas – esimese asjana hommikul ja pärast sööki – et veenduda oma taset ööbimiskorraks terve vahemik. See võib tunduda ebamugav ja raske, kuid see läheb kergemaks praktikas.

Et oma veresuhkru, mida teha tilk verd sõrme abil väikese nõela (Lancet), seejärel asetatakse verd testriba sisestatud glükomeetri – seade, mis mõõdab ja kuvab teie veresuhkru taset.

Teie tervishoiu meeskond jälgib ja juhib teie veresuhkru sünnituse ajal. Kui veresuhkru tase tõuseb, beebi kõhunääre võib vabastada kõrge insuliini tase – mis võib põhjustada madal veresuhkru beebi kohe pärast sündi.

Järelkontroll veresuhkru kontroll on samuti tähtis. Võttes rasedusaegne diabeet suurendab riski haigestuda 2. tüüpi diabeedi hilisemas elus. Töö oma tervishoiu meeskond hoida silma peal oma taset. Säilitada tervist edendav eluviisi, näiteks tervislik toitumine ja regulaarne füüsiline koormus võivad aidata vähendada oma riski.

Tervislik toitumine. Süües õiget toitu tervetel osad on üks parimaid viise, kuidas kontrollida oma veresuhkru ning vältida liiga palju kaalu tõus, mis võib panna sind suurem risk komplikatsioonide. Arstid ei soovita kehakaalu raseduse ajal – keha tööd, et toetada oma kasvavat last. Kuid raviarst aitab teil seada kaalutõus eesmärke põhineb teie kaalu enne rasedust.

Tervislik toitumine keskendub puuvilju, köögivilju ja täisteratooteid – toidud, mis on kõrge toitumine ja kiudaineid ja vähe rasva ja kaloreid – ja piirid väga rafineeritud süsivesikuid, sealhulgas maiustused. Ükski toitumine on õige iga naine. Te võiksite konsulteerida registreeritud dietoloog või diabeet luua koolitaja söömisharjumused põhineb teie praeguse kaalu, raseduse kaalutõus eesmärke, veresuhkru taset, liikumisharjumuste, toidueelistusi ja eelarve.

Harjutus. Regulaarne kehaline aktiivsus mängib olulist rolli iga naise wellness kava enne, selle ajal ja pärast rasedust. Harjutus alandab veresuhkru stimuleerides keha viia glükoosi rakkudesse, kus seda kasutatakse energiat. Harjutus suurendab ka oma rakkude tundlikkust insuliini suhtes, mis tähendab, et teie keha on vaja vähem toota insuliini transportida suhkrut.

Lisaboonusena, regulaarne füüsiline koormus aitab leevendada ka ühise ebamugavus rasedus, sealhulgas seljavalu, lihaskrambid, turse, kõhukinnisus ja unehäired. Harjutus aitab ka sind kuju jaoks raske töö sünnituse.

Mis arsti OK, eesmärgiks mõõdukalt jõulise kasutamise kohta kõige rohkem päeva nädalas. Kui sa ei ole olnud aktiivne juba mõnda aega, alustada aeglaselt ja luua järk-järgult. Kõndimine, jalgrattasõit ja ujumine on head valikud raseduse ajal. Igapäevase tegevuse, nagu majapidamistööd ja aiandus loota ka.

See on stressirohke teada teil on seisund, mis võib mõjutada teie sündimata lapse tervist. Aga sammud, mis aitavad kontrollida oma veresuhkru taset – näiteks süüa tervislikku toitu ja kasutavad regulaarselt – aitab leevendada stressi ja toita oma last ja aitavad ära hoida 2. tüüpi diabeeti tulevikus. See muudab kasutamise ja hea toitumine võimsaid tööriistu terve raseduse kui ka terve elu – teile ja teie lapsele.

Sa ilmselt end paremini, kui õppida nii palju kui saab umbes rasedusaegne diabeet. Rääkige oma tervishoiu meeskond. Loe raamatuid ja artikleid rasedusaegne diabeet. Liitu tugirühm naistele rasedusaegne diabeet. Mida rohkem tead, seda rohkem kontrolli tunnete end.

Puuduvad garantiid, kui tegemist on ennetada rasedusaegne diabeet – aga rohkem tervislikke harjumusi saab vastu võtta enne rasedust, seda parem. Kui olete olnud rasedusaegne diabeet, neid tervislikke valikuid võib vähendada oma riski, millel on tulevikus rasedusi või 2. tüüpi diabeedi mööda teed.

Hoia aktiivne. Treenimine enne ja raseduse ajal aitab teid kaitsta arendades rasedusaegne diabeet. Sihi 30 minutit mõõdukat tegevust kõige nädalapäevadel. Võtke vilgas igapäevane jalutuskäik. Ride oma jalgrattaga. Ujuda.

Kui te ei mahu ühte 30-minutilise treeningu oma päeva, lühemad istungid saab teha just nii palju head. Park kauges palju kui jooksupoisiks olema. Saada bussist maha üks peatus enne kui jõuavad oma sihtkohta. Iga samm te võtate suurendab teie võimalusi püsida tervena.

Kaotada rohkem kroone enne rasedust. Arstid ei soovita kaalulangus raseduse ajal. Aga kui te plaanite rasestuda, kaotada kaalu eelnevalt võib aidata teil elada tervislikumat raseduse ajal.

Keskendu püsivaid muutusi oma toitumisharjumusi. Motiveerida ennast meeldetuletusega pikaajalist kasu kehakaalu, nagu tervem süda, rohkem energiat ja parandada enesehinnangut.

Sümptomid ja ravi

1

 1

)