geneetilise testimise rinnavähi: psühholoogiline ja sotsiaalne mõju

Mõeldes saada geneetiline test, et teada saada, kas teil on mutatsioon ühes rinnavähi geneetiline soodumus – BRCA1 või BRCA2? Esiteks, kas sa oled väike osa naisi, kelle jaoks test võib olla kasulik.

Psühholoogiline, emotsionaalsed ja sotsiaalsed tagajärjed geneetilist testimist ka tuleb kaaluda nii enda ja oma pereliikmetele.

Kui geneetilise testimise käigus BRCA geenimutatsiooni, võite kogeda erinevaid vastuseid õppida oma testi tulemused, sealhulgas

Rääkige neist – või mis tahes muu – mure oma geneetilise nõustaja, arst või muu tervishoiutöötaja.

Õppimine, et geneetiline testimine ei leidnud muutusi BRCA geenid võivad tekitada tundeid

Relief, et sul ei ole suurenenud vähiriski. Kui testi tulemus on negatiivne ja seal on tuntud mutatsioon oma pere, siis võib tunduda, nagu suur kaal on välja tõsta õlad. Kuid arvestades oma perekonna ajalugu, tahad töötada välja tegevuskava koos oma arsti järelkontrolli sõelumise, mis põhineb oma perekonna ajalugu.

See oleks viga, et lasta oma negatiivset testi tulemused tuulevaikus sind vale turvatunde. Sa ikka seisavad samal tasemel vähiriski kui üldpopulatsioonis – või ehk veidi kõrgem, sest oma perekonna ajalugu – ja see teeb oma tõenäosus umbes 1 8 haigestuda rinnavähki elu jooksul.

Mõningatel juhtudel, katsetamine identifitseerib geeni muutmise, mida ei ole näha enne perekonnad ning ei ole piisavalt informatsioon muutmise teada, kas see põhjustab suurenenud risk rinna- või munasarjavähi. Seda tuntakse varianti määratlemata tähendusega.

Õppimine, et teil on geneetiline variant teadmata tähendusega võib põhjustada

Enamik inimesi oleks murelik, kui anda võimalus teada saada, kas nende risk tõsine haigus oli keskmisest kõrgem. Tegelikult, sa võib otsustada, et te ei soovi teada ja lihtsalt loobuda testimise kokku. See on kehtiv valik.

Samuti on normaalne, et kogeda kurbus, ärevus või isegi viha, kui oma testi tulemused on positiivsed. Sa võid olla suurem tõenäosus kogeda rohkem sügavalt negatiivne reaktsioon, kui sa ei oota, et tulemused positiivsed – näiteks kui oma perekonna ajalugu ei ole nii oluline.

Uuringud näitavad aga, et pikas perspektiivis on enamik inimesi hästi toime teadmised suurenenud vähiriski ja märkimisväärselt ei murest katsetulemusi.

Samuti on oluline teada, et otsus on ennetava (profülaktilist) operatsiooni, kui sa testi positiivne BRCA geeni ei ole kiire, ja see on oluline võtta aega, et mõista kõiki oma võimalusi. Vahel on kasulik pöörduda teise arvamuse või kohtuda rinnavähi spetsialist, kes aitab teil kaaluma riskide ja kasu võimalike valikute põhineb teie individuaalsest olukorrast.

Paljude jaoks lihtsalt teades nende risk staatus lihtsustab psühholoogiline ja emotsionaalne pinge. Nad võivad olla proaktiivne ja koostama kava tegeleda nende suurenenud risk.

külastada oma arsti

Mure haigestuda vähki. Võttes muutunud BRCA geeni ei tähenda saate kindlasti saada rindade munasarjavähki. Katsetulemused ei saa kindlaks teha oma täpne riskitase, millises vanuses võib teil tekkida vähk, kui agressiivselt haigus võib areneda või kuidas teie risk surra vähki võrdleb teiste naiste risk.; Relief teada oma riski staatus. Te võite vaadata oma testi tulemusi positiivses valguses: Nüüd sa tead, mida sul on vastas. Võite kiirendada vähi tehtava järelevalve või võtta ohu vähendamiseks samme, nagu ennetav operatsioon või ravimeid. Samuti on võimalik teavitada ja harida pereliikmed, kes võivad olla mõjutatud.; Pingelised peresuhted. Mõned teie sugulased ei taha teada, seal on olnud geenimutatsiooni avastati perekonnas. Aga see võib olla raske hoida tõde lähedased pereliikmed, kui te plaanite ennetavaid meetmeid, nagu ennetav operatsioon. Kaaluda eelnevalt, kuidas – või isegi kui – teil jagada oma testi tulemused pereliikmetega.; Süütunne läbimise geeni mutatsioon oma lapsele. Õpime oma geneetilise staatus võib paluda kardab, et teie laps või lapsed ka pärinud geeni mutatsioon. Kui sa õpid, et olete kandja rinnavähi geen, võib see kaasa tuua rohkem küsimusi ja mure, kui on parim aeg, et arutada tulemusi oma lastele.; Stress üle suuremate meditsiiniliste otsuste. Ta sai positiivse testi tulemus tähendab, et sa tahad kaaluda vähi ennetamise ja varajase avastamise strateegiad, mis on teie jaoks parim. Arutledes võimalusi geneetilise nõustaja, rindade spetsialist või onkoloog aitab sul.; Mure ravikindlustuse diskrimineerimist. Ameerika Ühendriigid, föderaalne geneetilise informatsiooni diskrimineerimisvastane seadus 2008 kaitseb üksikisikuid, kes läbivad geneetilist testimist. See keelab kindlustusandjate eitades kindlustus- või tõsta lisatasu või toetuse määr põhjal geneetilist informatsiooni. Seadus hõlmab ka kaitset tööhõive diskrimineerimine.

Relief, et sul ei ole suurenenud vähiriski. Kui testi tulemus on negatiivne ja seal on tuntud mutatsioon oma pere, siis võib tunduda, nagu suur kaal on välja tõsta õlad. Kuid arvestades oma perekonna ajalugu, tahad töötada välja tegevuskava koos oma arsti järelkontrolli sõelumise, mis põhineb oma perekonna ajalugu.; See oleks viga, et lasta oma negatiivset testi tulemused tuulevaikus sind vale turvatunde. Sa ikka seisavad samal tasemel vähiriski kui üldpopulatsioonis – või ehk veidi kõrgem, sest oma perekonna ajalugu – ja see teeb oma tõenäosus umbes 1 8 haigestuda rinnavähki elu jooksul.; Survivor süü. Testimine negatiivseks BRCA mutatsioon võib tuua süütunne – eriti siis, kui teised pereliikmed mutatsiooni ja nägu suurenenud vähiriski.; Ebakindlus oma vähiriski. Testi tulemused ei ole alati selge. Vastuvõtmine Negatiivne tulemus ei pruugi lubada oma arsti juhtida kindlale järeldusele oma riski staatus. Ka negatiivse testitulemuse ei tähenda, et sa ei ühel päeval välja vähkkasvaja, nagu testimise positiivsete ei tähenda, et sa lõpuks areneb vähk.

Segadus ja mure oma vähiriski; Frustratsioon puudumise üle kasulikku vähiriski teavet; raskused muutes sõeluuringud, ravi ja ennetamise otsused