geneetilise testimise rinnavähi: psühholoogiline ja sotsiaalne mõju

Variant või teadmata testi tulemused

Mõningatel juhtudel, katsetamine identifitseerib geeni muutmise, mida ei ole näha enne perekonnad ning ei ole piisavalt informatsioon muutmise teada, kas see põhjustab suurenenud risk rinna- või munasarjavähi. Seda tuntakse varianti määratlemata tähendusega.

Elu testi tulemused

Õppimine, et teil on geneetiline variant teadmata tähendusega võib põhjustada

Enamik inimesi oleks murelik, kui anda võimalus teada saada, kas nende risk tõsine haigus oli keskmisest kõrgem. Tegelikult, sa võib otsustada, et te ei soovi teada ja lihtsalt loobuda testimise kokku. See on kehtiv valik.

Samuti on normaalne, et kogeda kurbus, ärevus või isegi viha, kui oma testi tulemused on positiivsed. Sa võid olla suurem tõenäosus kogeda rohkem sügavalt negatiivne reaktsioon, kui sa ei oota, et tulemused positiivsed – näiteks kui oma perekonna ajalugu ei ole nii oluline.

Uuringud näitavad aga, et pikas perspektiivis on enamik inimesi hästi toime teadmised suurenenud vähiriski ja märkimisväärselt ei murest katsetulemusi.

Samuti on oluline teada, et otsus on ennetava (profülaktilist) operatsiooni, kui sa testi positiivne BRCA geeni ei ole kiire, ja see on oluline võtta aega, et mõista kõiki oma võimalusi. Vahel on kasulik pöörduda teise arvamuse või kohtuda rinnavähi spetsialist, kes aitab teil kaaluma riskide ja kasu võimalike valikute põhineb teie individuaalsest olukorrast.

Paljude jaoks lihtsalt teades nende risk staatus lihtsustab psühholoogiline ja emotsionaalne pinge. Nad võivad olla proaktiivne ja koostama kava tegeleda nende suurenenud risk.

Segadus ja mure oma vähiriski; Frustratsioon puudumise üle kasulikku vähiriski teavet; raskused muutes sõeluuringud, ravi ja ennetamise otsused