gangreen

Gangreen viitab surma keha koe puudumise tõttu verevoolu või bakteriaalse infektsiooni. Gangreen enim mõjutab jäsemete, sealhulgas oma varbad, sõrmed ja jalad, kuid see võib toimuda ka lihaseid ja siseorganeid.

Sinu võimalused arendada gangreen on suurem kui sul on haigust, mis võivad kahjustada teie veresooni ning mõjutada vereringet, nagu diabeet või ateroskleroosi.

Ravi gangreenita hulka operatsioon, et eemaldada surnud kude, antibiootikume ja teisi lähenemisviise. Prognoos taastumine on parem, kui gangreen on võimalik varakult avastada ja ravida kiiresti.

Kui gangreenita mõjutab nahka, märgid ja sümptomid võivad olla

Kui teil on tüüp gangreen, mis mõjutab kudede pinna all nahka, nagu gaasi gangreen või sisemise gangreen, siis võib märgata, et

Millal näha arsti

Seisund, mida nimetatakse septilise šoki võib juhtuda, kui bakteriaalne infektsioon, mis pärineb kärbuv kude levib kogu keha. Märgid ja sümptomid septilise šoki hulka

Tüübid gangreenita

Gangreen on tõsine haigus ja vajab kohest ravi. Helistage oma arstile kohe, kui teil on püsiv, ebaselge põhjusega valu igal alal oma keha koos ühe või mitme järgmise nähud ja sümptomid

Gangreen võib olla tingitud ühe või mõlema järgmise

Märg gangreenita. Gangreen nimetatakse “märg” kui seal on bakteriaalse infektsiooni kahjustatud koes. Turse, villid ja märja välimus on ühisjooni märg gangreenita.

See võib tekkida pärast raske põletuse, külmumist või vigastusi. Sageli esineb diabeetikutel, kes teadmatult vigastada varba või jala. Märg gangreen tuleb ravida kohe, sest see levib kiiresti ja võib lõppeda surmaga.

Mida sa saad teha

Gaasi gangreenita. Gaasi gangreenita haarab tavaliselt sügav lihasmassi. Kui teil on gaasi gangreen, pinna nahka võib alguses olla normaalne.

Haiguse arenedes võib nahk muutuda kahvatuks ja seejärel areneda hall või lillakaspunased värvi. Kihisev välimusega nahka võib selguda, ja mõjutada naha võib teha raginat, kui vajutate seda, sest gaasi koes.

Gaas gangreen tavaliselt põhjustab nakatumine bakteri Clostridium perfringens, mis areneb vigastuse või kirurgilise haava mis on vaesestatud verevarustus. Bakteriaalne infektsioon toodab toksiine, mis vabastavad gaasi – sellest ka nimi “gaas” gangreen – ja põhjustada kudede surma. Nagu märg gangreen, gaasi gangreen võib olla eluohtlik.

Sisemine gangreenita. Gangreen, mis mõjutavad ühe või mitme oma organeid, näiteks oma sooled, sapipõie või liites nimetatakse sisemist gangreenita. Seda tüüpi gangreen tekib siis verevoolu siseelunditesse blokeeritakse – näiteks siis, kui oma sooled kumerduda kaudu nõrgendatud ala lihase kõhu (songa) ja väänduda.

Sisemine gangreenita võib põhjustada palavikku ja tugev valu. Ravimata, sisemine gangreenita võib lõppeda surmaga.

Mida ootate oma arsti

Mitmed tegurid suurendavad oma riski haigestuda gangreenita. Need sisaldavad

Gangreen võib põhjustada löövet või vajadus Taastav operatsioon. Mõnikord summa kudede surm on nii lai, et kehaosa, näiteks jalg, võib olla vajalik eemaldada.

Gangreen, mis on nakatunud bakterid võivad levida kiiresti teistesse organitesse ja võib lõppeda surmaga, kui ravimata.

Helistage oma arstile kohe, kui teil on sümptomid gangreenita. Sõltuvalt raskusastmest oma sümptomeid, siis võidakse teil minna erakorralise meditsiini osakonda või külastada oma arsti või kohaliku hädaabinumber meditsiinilist abi.

Kui teil on aega, enne kui kodust lahkuda või teel haiglasse, kasutage allolevat teavet saada valmis oma meditsiinilist hindamist.

Sest gangreen, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Väljavaade

Lisaks küsimustele, et olete valmis nõu oma arsti, ärge kartke küsida täiendavaid küsimusi.

Arst võib paluda teil mitmeid küsimusi, et aidata määrata järgmised sammud teha oma diagnoosi ja alustades ravi. Arst võib teha

Katsed kasutada, et aidata teha diagnoosi gangreenita hulka

Imaging testid. X-ray, arvutivõrgu tomograafia (CT) või magnetresonantstomograafia (MRI) skaneerida saab näha keha sees struktuurid ja hinnata, mil määral on gangreenita levinud.

Arteriogrammi on pildistamine test visualiseerimiseks kasutati teie arterid. Selle katse käigus, värvaine süstitakse vereringesse ja röntgen pildid on tehtud kindlaks teha, kui hästi veri voolab läbi teie arterid. Arteriogrammi aitab teie arst välja selgitada, kas mõni teie arterid on blokeeritud.

Kude, mis on kahjustanud gangreenita ei saa salvestada, kuid sammud saab võtta, et vältida gangreeni edeneb. Nende ravi hulka

Kirurgia. Arst eemaldab surnud kude, mis aitab peatada gangreeni levikut ja võimaldab tervete kudede paranemist. Kui võimalik, võib arst remont kahjustatud või haiged veresooned, et suurendada verevoolu kahjustatud piirkonda.

Nahk siiriku on teatud tüüpi Taastav operatsioon, mida võib kasutada remondi kahju nahka põhjustatud gangreenita. Ajal Ihosiirre arst eemaldab terve nahk teise kehaosa – tavaliselt koht peidetud riided – ja hoolikalt levib see üle kahjustatud piirkonda.

Terve nahk võib hoida paigal kaste või paar väikest pistet. Nahk pookida saab teha ainult siis, kui piisav verevarustus on taastada kahjustatud nahka.

Rasketel juhtudel gangreeni, mõjutatav kehaosa, nagu varvas, sõrm või jäseme, võib osutuda vajalikuks kirurgiliselt eemaldada (amputeeritud). Mõnel juhul võite hiljem olema varustatud kunstliku jäseme (protees).

HBOT ravi. Lisaks antibiootikumide ja kirurgia, ülerõhu hapnikravialuste võib kasutada ka raviks gangreen. Tugevama surve alla ja suurenenud hapniku sisaldust teie veres on võimalik teha suuremas koguses hapnikku. Blood hapnikurikkas aeglustab bakterite kasvu, mis läbilöömiseks hapniku puudumisel ja aitab nakatunud haavad paraneda kergemini.

Seda tüüpi ravi, siis saad asub spetsiaalses kambris, mis koosneb tavaliselt polsterdatud tabel, mis libiseb läbipaistvast plastikust toru. Kamber on survestatud puhta hapnikuga, ja rõhk kambris aeglaselt tõusta umbes kaks ja pool korda normaalsest atmosfäärirõhust.

HBOT ravi gaasi gangreen kestab tavaliselt umbes 90 minutit. Teil võib tekkida vajadus 2-3 ravi päevas.

Muud ravi gangreenita võib sisaldada toetav ravi, sh vedelikud, toitainete ja valuvaigistite, et leevendada oma ebamugavust.

Üldiselt inimesed, kellel on kuiv gangreen on parim võimalus täielikult tagasi, sest kuiv gangreen ei kaasne bakteriaalne infektsioon ja levib aeglasemalt kui teha muid gangreenita. Samas, kui gangreen põhjustatud nakkus on tunnustatud ja ravida kiiresti, koefitsiendid taastumine on hea.

Siin on mõned ettepanekud, mis aitavad vähendada oma riski haigestuda gangreenita

külastada oma arsti