furosemiidi (Lasix) kasutusalad, doosi, kõrvaltoimeid

Mis on furosemiid?

Furosemiid kasutatakse raviks vedelikupeetust (turse) inimestel südamepuudulikkuse maksahaigus või neerupuudulikkus.Teie nagu nefrootiline sündroom.

Furosemiid ka kasutatakse kõrge vererõhu (hüpertensiooni).

Te ei tohiks kasutada furosemiidi kui sa ei suuda urineerida.

oluline info

Ärge võtke rohkem kui ettenähtud annus. Suurtes annustes furosemiid võib põhjustada pöördumatuid kuulmislangus.

Enne furosemiid, rääkige sellest oma arstile, kui teil on neeruhaigus, eesnäärme urineerimine probleeme, maksatsirroos või muud maksahaiguse, mis on elektrolüütide tasakaalu, kõrge kolesteroolitase, podagra, lupus, diabeet, või allergia sulfaate narkootikume.

Rääkige oma arstile, kui teil on hiljuti olnud MRI (magnetresonantstomograafia) või mis tahes tüüpi skaneering radioaktiivsete värvaine, mis süstitakse veeni. Ärge võtke rohkem ravimit kui on soovitav.

Kui teil ravitakse kõrget vererõhku, hoiab seda ravimit, isegi kui te tunnete trahvi. Kõrge vererõhk on sageli ilma sümptomiteta.

Enne ravimi võtmist

Te ei tohiks kasutada furosemiidi kui te olete allergiline, või

kui te ei suuda urineerida.

Veendumaks, furosemiid on ohutu, siis öelge oma arstile, kui teil on

neeruhaigus

eesnäärme põie obstruktsioon või muu urineerimine probleeme

cirrhosiss või muud maksahaiguse

elektrolüüt tasakaaluhäireid (nt madal kaaliumi või magneesiumi veres)

kõrge kolesterooli või triglütseriidide (teatud tüüpi rasva sisaldust veres)

podagra

luupus

diabeet; või

sulfaate narkootikumide allergia.

Rääkige oma arstile, kui teil on MRI (magnetresonantstomograafia) või mis tahes tüüpi skaneering radioaktiivsete värvaine, mis süstitakse veeni. Mõlemad kontrasti värvide ja furosemiid võib kahjustada neerusid.

Ei ole teada, kas see ravim kahjustab sündimata last. Rääkige oma arstile, kui te olete rase või plaanite rasestuda kasutades furosemiid.

Furosemiid võib erituda rinnapiima ja võib imikut kahjustada. See ravim võib ka aeglustada rinnapiima tootmist. Rääkige oma arstile, kui te imetate last.

Võtke furosemiid täpselt nii, nagu arst on teile määranud. Järgige kõiki juhiseid ravimi etiketti. Arst võib aeg-ajalt muuta teie annust, veendumaks, et saada parimaid tulemusi. Ärge kasutage seda ravimit suuremates või väiksemates kogustes või kauem, kui soovitatav.

Ärge võtke rohkem kui ettenähtud annus. Suurtes annustes furosemiid võib põhjustada pöördumatuid kuulmislangus.

Mõõda vedelik ravimit annustamissüstlast tingimusel, või spetsiaalse mõõdata lusika või meditsiini tassi. Kui sul ei ole doosimõõtmise vahendit, küsige nõu apteekriga.

Furosemiid teeb sind urineerida sagedamini ja võite saada kunstlikult lihtsalt. Järgige oma arsti juhiseid, kuidas kasutada kaaliumisisaldusega toidulisandeid või saada piisavalt soola ja kaaliumi oma dieeti.

Kuidas ma peaksin furosemiid?

Selle ravimi kasutamise ajal, võib tekkida vajadus sageli vereanalüüse.

Hoia kasutab seda ravimit vastavalt juhendile, isegi kui te tunnete hästi. Kõrge vererõhk on sageli ilma sümptomiteta. Teil võib tekkida vajadus kasutada vererõhku ravim oma ülejäänud elu.

Kui teil on vaja operatsiooni, öelge kirurgile, et te kasutate seda ravimit.

Säilitada toatemperatuuril, eemal niiskusest, soojuse ja valguse. Visake furosemiid suukaudset lahust (vedel) 90 päeva jooksul pärast pudeli avamist, isegi kui see sisaldab veel kasutamata ravim.

Furosemiid mõnikord kasutatakse ainult üks kord, nii et sa ei pruugi olla ravimigraafikut. Kui te kasutate ravimit regulaarselt, võtke vahelejäänud annus niipea, kui see teile meenub. Jätke unustatud annus vahele, kui see on peaaegu aeg võtta järgmine annus. Ärge võtke kahekordset annust, et korvata vahelejäänud annust.

Üleannustamise sümptomiteks võivad olla tunne väga janu või kuum, raske higistamine, kuuma ja kuiva nahka, äärmine nõrkus või minestus.

Kui te võtate sukralfaadis, võtab see vähemalt 2 tundi enne või pärast pildistamist furosemiid.

Vältige liiga kiire istuvast või lamavast asendist, või võite tunda pearinglust. Tõuse aeglaselt ja ennast tasakaalustada, et vältida kukkumist.

Vältida saada kunstlikult. Järgige oma arsti juhiseid liik ja kogus vedelikku tuleb juua võtmise ajal furosemiid.

Alkoholi tarbimine on ka see ravim põhjustada kõrvaltoimeid.

Pöörduge arsti poole, kui teil on allergilise reaktsiooni furosemiid: lööve; hingamisraskused; näo, huulte, keele või kõri.

Mis juhtub, kui ma igatsen annus?

Helistage oma arstile, kui teil on

Mis juhtub üleannustamise korral?

kohin kõrvus, kuulmislangus

segasus, uimasus, mälu- või kõne

Mida tuleks vältida, võttes samal ajal furosemiid?

kollatõbi (tume uriin, naha kollasus või silmad)

tugev valu ülakõhus levib selg

iiveldus, oksendamine, isutus, magus või kopitanud hingeõhk

Millised on võimalikud kõrvaltoimed furosemiid

kahvatu nahk, kergesti verevalumid või verejooksud

äkiline nõrkus või halb enesetunne, palavik, külmavärinad, kurguvalu

märgid elektrolüütide tasakaalu – suukuivus, suurenenud janu, meeleolu muutused, lihasvalu või nõrkus, jõuetus, kiire südametegevus, vähe või üldse mitte urineerimine

neeruprobleemid – vähe või üldse mitte urineerimine, valulik või raskendatud urineerimine, turse jalad või pahkluude, väsimus või hingeldus; või

raske nahareaktsioon – palavik, kurguvalu, turse näo või keele turse, põletavad oma silmi, nahka valu, millele järgneb punane või lilla nahalööve, mis levib (eriti näo või ülakeha) ja põhjuste villid ja koorimine.

Ühine furosemiid kõrvaltoimete hulka võivad kuuluda

tuimus või kipitus

peavalu, pearinglus; või

ähmane nägemine.

See ei ole täielik kõrvaltoimete nimekiri võib esineda ka teisi. Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid valitsuse juures valitsuse 1088.

Selle ravimi kasutamine koos alkoholiga või teiste ravimitega, mis unisekstegevaid võib halvendada selle mõju. Küsige oma arstiga enne furosemiid koos Unitabletti, narkootilisi valuvaigisteid, lihaste lõdvestajaid või ravim ärevuse, depressiooni või krambid.

Furosemiid võib kahjustada neerusid. See efekt on suurem, kui kasutate ka teisi ravimeid, kaasa arvatud: viirusevastased ained, kemoteraapia, süstitakse antibiootikume, meditsiin soolehaiguste, meditsiin, et takistada organi äratõukereaktsiooni, süstitavate osteoporoosi ravimeid, ja mõningaid valu või artriidiravimid (sh aspiriin, Tylenol, Advil ja Aleve).

Rääkige oma arstile kõigist oma praeguse ravimid ja kõik te alustate või lõpetate, eriti

Koraalhüdraadi

digoksiini digitaalisele

liitium

fenütoiin; või

südame või vererõhuga meditsiinis.

See loetelu ei ole täielik. Teised ravimid võivad suhelda furosemiid, sealhulgas retsepti ja üle leti ravimid, vitamiine ja taimseid tooteid. Mitte kõik võimalikud koostoimed on loetletud selles ravimi juhendis.

14.01.2016-05-12, 08:54:39.

Millised teised ravimid mõjutavad furosemiid?

Rasedus C-kategooria riski ei saa välistada

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

furosemiid

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu valitsus

WADA klassi WADA antidopingu klassifitseerimine

Turse hüdroklorotiasiidi, Lasix, spironolaktoon, kloortalidoonil, Aldactone

Südamepuudulikkus lisinopriil, amlodipiin, metoprolool, karvedilooli Lasix, varfariini

Kõrge vererõhk lisinopriil, amlodipiin, metoprolool, hüdroklorotiasiidi, losartaan, atenolooli

Astsiit Lasix, triamptereen bumetaniid, torsemiidi, Bumex, amiloriidiga