frontotemproaalsest dementsus

Frontotemproaalsest dementsus (frontotemproaalsest kopsusagara degeneratsioon) on üldmõistet mitmekesine rühm aeg-ajalt häired, mis mõjutavad eelkõige otsmiku ja Oimusagar aju – alad on tavaliselt seotud isiksuse, käitumise ja keel.

In frontotemproaalsest dementsus, osad neist hõlmade atroofia või kahaneb. Nähud ja sümptomid varieeruvad sõltuvalt osa aju mõjutada. Mõned inimesed frontotemproaalsest dementsuse läbi dramaatilisi muutusi oma isikupära ja muutuda sotsiaalselt sobimatu, impulsiivne või emotsionaalselt ükskõikseks, samas kui teised kaotavad võime kasutada keelt.

Frontotemporaalne dementsus sageli valesti psüholoogilise probleemi või näiteks Alzheimeri tõbi. Aga frontotemproaalsest dementsuse kipub ilmnema nooremalt kui seda teeb Alzheimeri tõbi, üldiselt eluaasta vahel 40 ja 75.

Selgitada täpselt mida haigused jagunevad kategooria frontotemproaalsest dementsuse esitab suure väljakutse teadlased. Märgid ja sümptomid võivad oluliselt erineda ühelt inimeselt teisele. Teadlased on kindlaks mitu klastrid sümptomeid, mis ilmneb üldjuhul kokku ja on domineeriv alagruppides inimeste haigus. Rohkem kui ühe sümptomi klastri see võib selguda sama isik. Märgid ja sümptomid frontotemproaalsest dementsuse järgult halveneb aja jooksul peaaegu alati üle aasta, vajades lõpuks 24-tunnise ravi.

Kõige sagedasemad nähud ja sümptomid frontotemproaalsest dementsuse kaasneda äärmiselt muutusi käitumises ja isikupära. Need sisaldavad

käitumuslikud muutused

Mõned alatüüpi frontotemproaalsest dementsus on märgitud väärtuse langusest või kadudest kõne ja keele raskusi.

Kõne ja keeleprobleemid

Esmane progressiivne afaasia, ühe alatüübi, iseloomustab üha raskem kasutades ja mõistmine suuline ja kirjalik keel. Näiteks inimesed võivad olla raske leida õige sõna kasutada kõnes või nimetades objekte.

Inimesed teise alatüübi, semantiline dementsus, kuuldavale grammatiliselt õige kõnes, et ei oma tähtsust vestlus käepärast. Neil võib olla raske aru saada kirjalik või suuline keel, või nad võivad olla raskusi meenutades sõnu ühiste objektide kohta.

Inimesed logopenic fonoloogiline afaasia rääkida aeglaselt ja on raske leida õige sõna kasutada või nimetades objekte. Neil võib olla mäluhäired samuti.

liikumine häired

Mida sa saad teha

Haruldasemaid alatüüpide frontotemproaalsest dementsuse iseloomustab probleeme liikumine, mis sarnanevad seostatud Parkinsoni tõve või amüotroofiline lateraalskleroos.

Liikumise seotud nähtude ja sümptomite hulka võivad kuuluda

In frontotemproaalsest dementsus, otsmiku ja Oimusagar aju kahaneb.

Erinevaid mutatsioonid mitmel eri geenid on seotud konkreetsete alatüüpide frontotemproaalsest dementsus. Kuid enam kui pooled inimesed, kellel tekib frontotemproaalsest dementsus ei ole perekonnas on esinenud dementsus.

Frontotemporaalne sagaralist degeneratsioon jaguneb kaheks alatüüpide ühe käigus kogunemine ajus nimetatud valgu tau ja millest esimeses valgu TDP-43.

Mida ootate oma arsti

Mõningatel juhtudel võib mõjutatud ajuosades sisaldada mikroskoopilised ebanormaalne tau-valgu eeltäidetud struktuure, mis areneda ajurakke (Pick organite).

Frontotemproaalsest dementsuse kui tuntakse Pick tõbi, aga nüüd, et terminoloogia on reserveeritud alatüüp, mis tegelikult sisaldab nende ebanormaalsete struktuure.

Teie risk haigestuda frontotemproaalsest dementsus on suurem, kui sul on pere ajalugu dementsus. Puuduvad teised teadaolevad riskifaktorid.

Inimesed frontotemproaalsest dementsuse sageli ei tunne, et neil on probleem. Paljudel juhtudel pereliikmed on need, kes märkavad sümptomid ja korraldada arsti vastuvõtule. Teie perearst võib teid suunata arsti koolitatud närvisüsteemi tingimused (neuroloog) või vaimse tervise häireid (psühholoog) täiendavaks hindamiseks.

Sest sa ei pruugi olla teadlik kõikidest oma märke ja sümptomeid, see on hea mõte võtta pereliige või lähedane sõber koos sinuga arsti vastuvõtule. Võite võtta kirjalik nimekirja, mis sisaldab

Lisaks füüsilise eksamiga, võib arst kontrollida ka oma neuroloogilise tervist testida oma

Vereanalüüsi

Ajal, nimetamist, võib arst läbi ka lühikese vaimse seisundi hindamine, mis võib hinnata

Ükski test suudab tuvastada frontotemproaalsest dementsus, nii arstid üritavad välja selgitada teatud iseloomulikud jättes välja muud võimalikud põhjused.

neuropsühholoogia testimine

Et näha, kas teie sümptomid on põhjustatud erinevat seisundit, nagu maksa- või neeruhaigus, võib arst vereproovi.

Vahel arstid läbi ulatuslikum hindamine mõtlemist ja mälu oskusi. Seda tüüpi katsetamine, mis võib võtta mitu tundi täita, on eriti kasulik püüab eristada erinevaid dementsuse varajases staadiumis.

Vaadates piltide aju võib arstidele võimeline täpselt tahes nähtavad kõrvalekalded – nagu hüübimist, verejooksu või kasvajate – mis võivad põhjustada sümptomitele.

Frontotemproaalsest dementsus ei saa ravida. Ei ole tõhus viis aeglustada progresseerumist. Raviks juhtimisel sümptomeid.

Antidepressandid. Teatud tüüpi antidepressandid, nagu trasodoon (Oleptro), võivad vähendada käitumisprobleemid seotud frontotemproaalsest dementsus.

Selektiivsed serotoniini tagasihaarde inhibiitorid (SSRI-d) – nagu sertraliin (Zoloft), paroksetiin (Paxil’it) või fluvoksamiin (Luvox) – samuti on olnud efektiivsed mõned inimesed, kuigi uuringu tulemused on vastuolulised.

Aju skaneerimine

Antipsühhootikumid. Antipsühhootikumid, nagu olansapiin (Zyprexa) või kvetiapiini (Seroquel), kasutatakse mõnikord võidelda käitumisprobleemid of frontotemproaalsest dementsus. Kuid kõrvaltoimed on suurenenud suremuse risk vanematel inimestel.

Inimesed kogevad raskusi keel võib kasu logopeediline õppida muid strateegiaid side.

Pead olema hooldajad, kui teie seisund edenedes abistamiseks igapäevasest tegevusest, säilitada oma ohutuse, pakkuda vedu ja aidata rahandust. Arst arutab elustiili muutused sinuga, nagu siis, kui te peate lõpetama autot.

Regulaarne südame-veresoonkonna kasutada võib aidata parandada oma meeleolu ja mõtlemist.

Ravimid

Teraapia

Mõned uuringud on näidanud, aroomiteraapia, muusikateraapia ja lemmikloomade ravi võib olla kasulik inimestele, kellel dementsus.

hooldajatele

See võib olla kasulik teha korrektsioone kodus teha igapäevaseid ülesandeid lihtsamaks ja vähendada teie võimalus vigastused, näiteks eemaldades vaibad või tõsta tualetid.

Mõningatel juhtudel hooldajate võib vähendada käitumise probleeme muutes suhtlemise viisi dementsust põdevate inimeste. näideteks

Kui oled olnud diagnoositud frontotemproaalsest dementsus, saavad toetust, hooldus ja kaastunne inimesed te usaldate saab hindamatu.

Läbi oma arsti või internetist, leida tugirühm inimesed frontotemproaalsest dementsus. Leiad informatsiooni kohandatud teie vajadustele, samuti foorum, mis annab teile võimaluse jagada oma kogemusi ja tundeid.

Hoolitse keegi frontotemproaalsest dementsus võivad olla väljakutsuv ja stressi tõttu äärmiselt isiksuse muutused ja käitumisprobleeme, et sageli välja.

Hooldajad on vaja abi pereliikmete, sõprade ja tugirühmade või kergendust hooldusele täiskasvanud lasteaiad või kodu tervishoiu asutustes.

Hooldajad peaksid meeles pidama, et hoolitseda oma tervise, treeningu, süüa tervislikku toitumist ja hallata oma stressi.

Kui isik frontotemproaalsest dementsuse nõuab 24-tunnise ravi, enamik peresid pöörduda hooldekodudes. Plaanid tehtud enne tähtaega muuta see üleminek lihtsam ja võib lubada isikul osaleda otsustusprotsessis.

külastada oma arsti