fondaparinuks (subkutaanselt) ettevaatusabinõud

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused veenduda seda ravimit töötab korralikult. Vereanalüüsid on vaja kontrollida soovimatuid tagajärgi. Ole kindel, et hoida kõiki kohtumisi.

Fondaparinux võib tekitada verejooksu probleeme. See risk on kõrgem kui sul on kateetri selg valu ravim või anesteesia (mõnikord nimetatakse “epiduraal”) või kui teil on probleeme neerudega. Verejooksu risk suureneb, kui teie neeruprobleemid süveneda. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on ebatavaline verejooks või nahaalune verevalum, must, tõrva meenutav väljaheide, veritsevad igemed, veri uriinis või väljaheites, tundetust või nõrkus sääred või punetavad laigud nahal.

Sul võib veritseda või sinikate, kui te kasutate seda ravimit. Eemale töötlemata spordi- või muudes olukordades, kus võid muljutud, lõigata või vigastada. Ole ettevaatlik, kui kasutate teravate esemete, sealhulgas pardlid ja küüne kääridega. Vältida nina korjamine ja jõuline nina puhub.

Ole ettevaatlik, kui kasutate regulaarselt hambaharja, hambaniiti või hambatikuga. Teie arst, hambaarst või õde võib soovitada muul viisil puhastada hambaid ja igemeid. Pöörduge arsti enne, kui hambaarsti töö.

Veenduge iga arst või hambaarst, kes teid ravib teab, et te kasutate seda ravimit. Mõnikord tuleb peatada kasutades fondaparinuks mitu päeva enne operatsiooni ajal või meditsiinilise katseid.

Samuti informeerige oma arsti, kui olete saanud fondaparinuks või hepariin enne ja oli reaktsioon nimetatakse trombotsütopeenia (vereliistakute vähesus veres), või kui uus trombe moodustada ajal said ravimit.

See ravim võib suurendada riski, seljaaju või epiduraal vere hüübimist, kui seda kasutatakse koos teatud teiste ravimite või menetlusi. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on keskjoonel seljavalu, tuimus, surin või nõrkus jalgade või kontrolli kaotuse soole või põie (pidamatus).

Nõelahoidjasse on eeltäidetud süstla see ravim sisaldab kuiva naturaalset latekskumm. Rääkige oma arstile, kui teil on allergia lateksi või kummist.

Kontrollige koos oma arstiga enne, kui alustate või lõpetate mingeid muid ravimeid, või suurust muuta, mida võtate. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimid ja taimsed või vitamiine. Paljud ravimid muuta seda, kuidas see ravim mõjutab keha.