FO-ti

Ühine nimed: Fo-ti ka tuntakse ta Shou Wu (Hiina), lilleline knotweed, ronida knotweed, Hiina cornbind. See taim ei tohi segi ajada kaubandusliku toote Fo-ti Tieng, mis ei sisalda FO-ti.

Efektiivsus-ohutuse hinnangud

Oo … Etno või muud tõendid efektiivsuse kohta.

ohutus hinnangud

Fo-ti on levinud Kesk- ja Lõuna-Hiinas ja levitatakse Jaapan ja Taiwan. See on mitmeaastane ronida ravimtaim, mis võib kasvada kuni 30 meetri kõrgune. Taim on punased varred, südajas lehed ja valged või roosad õied. Juured 3- kuni 4-aastane taimed kuivatatakse sügisel. Varred ja lehed on kasutatud ka.

Fo-ti on populaarne Hiina toonik herb, mis ulatuvad tagasi 713 pKr Seda peetakse üheks riigi suur 4 taimsete toonikud (koos angelica, lycium ja hariliku). Pidada noorendavat taim, FO-ti on mõelnud, et vältida vananemist ja edendada pikaealisust. Vastavalt folkloori, vanemate ja suuremate juured on kõige võimsus. Üks allikas tsitaadid “… 300-aastane (root) toode teeb ühe surematu.”

Hiinas miljoneid võtta fo-ti regulaarselt oma noorendava ja toonimine omadused. Seda kasutatakse, et suurendada maksa ja neerude funktsiooni ja puhastab verd. Taime ka on ette nähtud sümptomid enneaegset vananemist nagu hallid juuksed. Fo-ti ka kasutatakse unetuse, nõrgad luud ja kõhukinnisus. See võib suurendada viljakust, veresuhkru taseme tõusu, ja leevendada lihasvalu ja eksponeerib antimikroobse omadused mükobakterite vastu ja malaaria. Hiinlased kasutada juur taim vähi samuti. On vähe tõendeid loomkatsetes oma kasvajavastane omadused. Fo-ti ka on välja pakutud kasulik ateroskleroosi. Ühes kliinilises uuringus inimestel, FO-ti eksponeeritud kolesterooli langetav toime

Fo-ti kasutatakse ööpäevaseid annuseid 9.-15 g toorest herb; siiski ei paista olevat mingit kliinilised uuringud tõendavad käesoleva doosi.

Vastunäidustused ei ole veel kindlaks tehtud.

Informatsioon ohutuse ja efektiivsuse raseduse ja imetamise ajal ei ole.

Puudub hästi dokumenteeritud.

Little olemas teave FO-ti kõrvalnähte. Takistada kasutamist rasedatel naistel.

Vähe on informatsiooni valdkonnas toksikoloogia alates FO-ti.

viited