fluoksetiin (suukaudne) ettevaatusabinõud

On oluline, et teie arst kontrollida oma edusamme regulaarsed külastused, mis võimaldab muutusi teie annust ja vähendada kõrvaltoimeid. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Ärge võtke fluoksetiin koos monoaminooksüdaasi (MAO) inhibiitorite (nt isocarboxazid [Marplan®], linesoliidravi [Zyvox®], metüleensinisest süsti, fenelsiin [Nardil®], selegiline [Eldepryl®], tranüültsüpromiin [Parnate®]). Ärge alustage fluoksetiin ajal 2 nädalat pärast te lõpetate MAO inhibiitor ja oodake 5 nädalat pärast ravi fluoksetiini, enne kui alustavad MAO inhibiitor. Kui te võtate neid koos või ei oota õiget aega, siis võib tekkida segadus, ärevus, rahutus, mao või soolestiku sümptomeid, äkki kõrge kehatemperatuur, väga kõrge vererõhk või raske krambid.

Ärge võtke tioridasiin (Mellaril®) fluoksetiini ja oodake 5 nädalat pärast ravi fluoksetiini enne kui alustate tioridasiin. Ärge kasutage pimosiid (Orap®) fluoksetiini. Kasutades neid ravimeid koos võib põhjustada väga tõsiseid probleeme südamega.

Fluoksetiin võib põhjustada tõsiseid seisund, mida nimetatakse serotoniini sündroom, kui koos mõningate teiste ravimitega. Ärge kasutage fluoksetiini buspirooniga (Buspar®), fentanüül (Abstral®, Duragesic®), liitium (Eskalith®, Lithobid®), trüptofaan, naistepuna või mõne valu või migreeni ravimid (nt rizatriptaani sumatriptaan, tramadool , Frova®, Imitrex®, Maxalt®, Relpax®, Ultram®, Zomig®). Kontrollige koos oma arstiga, enne kui võtate teisi ravimeid fluoksetiini.

Fluoksetiin võib põhjustada mõningaid teismeliste ja noorte täiskasvanute tuleb erutatud, ärritatud või näidata teistele ebanormaalne käitumine. See võib põhjustada ka mõned inimesed on enesetapumõtted ja tendentsid või saada rohkem alla surutud. Mõned inimesed võivad olla unehäired, ärrituvad kergesti, on suur tõus energia, või hakata tegutsema hoolimatu. Kui teie või teie hooldaja neid märkate kõrvaltoimeid, rääkige sellest kohe oma arstile. Las arst teadma, kui teil või kellelgi teie perekonnast on bipolaarne häire (maniakaal-depressiivse) või on üritanud enesetappu.

Ärge äkki lõpetate ravimi võtmise, ilma et kontrollida kõigepealt oma arstiga. Arst võib teie järk-järgult vähendada kasutate enne ravi täielikult. See vähendab võimalust, võttes võõrutusnähte nagu ärevus, hingamisraskused, valu rinnus, segasus, kõhulahtisus, pearinglus või peapööritus, kiire pulss, peavalu, suurenenud higistamine, lihasvalu, iiveldus, rahutus, nohu, probleeme uinumisega, värisemine või värisemine, ebatavaline väsimus või nõrkus, nägemishäired või oksendamine.

Rääkige oma arstile, kui teil tekib nahalööve või nõgestõbi, näo, silmade või suu või hingamisraskused pärast selle ravimi võtmist.

See ravim võib suurendada oma riski verejooksu probleeme. Veenduge, et teie arst teaks, kui te võtate teisi ravimeid, mis vedeldavad verd, nagu aspiriin, mittesteroidsed põletikuvastased ained, mida nimetatakse ka mittesteroidsed põletikuvastased ravimid (nt diklofenak, ibuprofeen, naprokseen, Advil®, Aleve®, Celebrex®, Voltaren®) või varfariini (Coumadin®, Jantoven®).

Hüponatreemia (madal naatriumi sisaldus veres) võivad esineda selle ravimiga. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on segaduses, keskendumisraskusi, peavalu, mäluhäireid, nõrkus ja tasakaaluhäired.

Võta kohe oma arstile, kui teil on pearinglus, minestamine või kiired, või ebakorrapärane südametegevus. Veenduge, et teie arst teaks, kui teil on kunagi olnud südamerütmi probleem, nagu QT-intervalli pikenemine, või kui teil või pereliige on olnud infarkt, südamepuudulikkus, madal vererõhk või insult.

Alkoholi tarvitamist ei soovitata patsientidele, kes võtavad fluoksetiin.

Sest diabeetikutel

See ravim võib põhjustada mõnedel inimestel saada unisust ega suuda selgelt mõelda, või on nõrk lihaste kontrolli. Veenduge, et teate kuidas reageerite fluoksetiin enne autojuhtimist, masinate või midagi muud, mis võib olla ohtlik, kui te ei ole tähelepanelik ja hästi suudab kontrollida oma liigutusi.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.