feverfew

Ühine nimed: Feverfew tuntakse ka featherfew, altamisa, bakalaureuse- nuppu, featherfoil, febrifuge taim, kesksuvel Daisy, ninaverejooks, Santa Maria, loodusliku kummel, loodusliku hiniini, kummel grande, chrysanthemematricaire, Euroopa feverfew, sulgi-täielikult, feddygen fenyw, flirtroot Grande kummel, mutterkraut ja Vetter-voo.

Efektiivsus-ohutuse hinnangud

Oo … Etno või muud tõendid efektiivsuse kohta.

ohutus hinnangud

Feverfew on lühike, kohev mitmeaastane taim, mis kuulub Daisy pere, mis kasvab koos teeäärte väljad, jäätmete valdkondades, ja piiri ääres metsas Ida-Kanada Maryland lääne suunas Missouri. Selle kollane-rohelised lehed ja kollased õied sarnanevad kummel, mille eest ta mõnikord on segaduses.

Feverfew on pikk ajalugu kasutamine traditsioonilise ja rahvameditsiinis, eriti kreeklaste ja varajane Euroopa ravimtaimede. Esimene sajandi Kreeka arst Dioscorides kasutada feverfew vähendada palavik. 1633, taim oli soovitatav kasutada, et ravida peavalu Gerardi Taimsed. Taim on kasutatud artriidi, astma, kõhukinnisus, dermatiit, kõrvavalu, palavik, peavalu, põletikulised seisundid, putukahammustuste, tööjõu, menstruaaltsükli häired, potentsiaal nurisünnitus, psoriaas, spasmid, kõhuvalu, turse, tinnitus, hambavalu, peapööritus ja ussid. Feverfew ka on kasutatud indutseerida abordid, Insektitsiidina ja raviks köha ja nohu. Traditsiooniliselt herb on kasutatud, et vähendada palavik, kust selle ühise nimi on tuletatud.

Feverfew on tuntud eelkõige ennetada migreeni ja sellega kaasnevad iiveldus ja oksendamine; aga tõendeid selle kasutamisega ei ole lõplik. Feverfew on paljude teiste narkootikumide tegevusi, kuid teavet kliiniliste uuringute toetada neid on piiratud.

Feverfew manustatakse tavaliselt migreeni päevaannustena 50 kuni 150 mg kuivatatud lehtedest, 2,5 värskeid lehti või pärast sööki või 5-20 tilka vahekorras 1: 5, 25% etanooli tinktuuri. Kuigi parim annused feverfew ei ole tõestatud, täiskasvanu annus parthenolide 0,2-0,6 mg / päevas on soovitatav migreeni ennetamiseks. Kuid parthenolide ei ole tuvastatud olulise toimeaine migreeni. Arvukad feverfew tooted on müügil; enamik on standardiseeritud parthenolide 0,7% tableti või kapsli ravimvormide.

Feverfew ei tohi kasutada inimesed, allergiline teiste liikmetega Daisy pere, nagu aster, kummel, krüsanteem, Ambroosia-, päevalill, soolikarohi ja raudrohi. Tänu oma potentsiaali hüübimisvastane tegevusi, siis ei soovitata kasutada patsientidel, tehakse operatsioon. Inimesed, kellel on vere hüübimise häired peaksid konsulteerima oma tervishoiuteenuse osutaja enne sisaldavate toodete kasutamisega feverfew.

Vältida kasutamist, sest dokumenteeritud negatiivseid mõjusid. Rasedad naised ei tohiks kasutada taime, sest lehed stimuleerida menstruatsioon ja võib esile kutsuda abordi. See ei soovitata imetavatele emadele või kasutada lastel alla 2-aastastel lastel.

Puudub hästi dokumenteeritud.

Patsiendid kõrvaldatud feverfew võib tekkida halva mõju sageli tuntakse “postfeverfew” sündroom. Käitlemise värske feverfew lehed võivad tekitada allergilisi nahareaktsioone. Huulte, keele ja suu limaskesta, lisaks suuhaavandid, on teatatud feverfew kasutamiseks. Toime nagu kõhuvalu, iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus, ja gaasi, võib esineda ka.

Uuringuid kroonilise toksilisuse ole veel läbi taime ja ohutuse pikaajalisel kasutamisel ei ole tõestatud.

viited