fentanüül (transdermaalne liinil) ettevaatusabinõud

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma edusamme, kui te kasutate seda ravimit. See võimaldab oma arstiga, et näha, kas ravim on töökorras ja otsustada, kas te peate jätkama seda võtta.

Ära puuduta kleepuvat osa plaastri või geeli. Fentanüül saab kiiresti imenduvad läbi silmad ja suu ning võib olla väga ohtlik. Kui sul ei puuduta kleepuvat osa plaastri või geeli, lase oma arsti või õega kohe teadma ja loputage piirkonda rohke veega. Ärge kasutage seepi ega muid puhastusvahendeid.

Kontrollige koos oma arstiga regulaarselt korda kasutades fentanüüli. Kindlasti aru kõrvaltoimeid.

Kui olete kasutanud ravimit mõnda aega, “läbimurre” valu võib tekkida sagedamini kui tavaliselt, ja see ei tohi leevendada tavalise annuse ravimit. Kui see juhtub, ei suurenda summa fentanüüli transdermaalse või muu uimastava toimega, et te kasutate ilma arstiga.

Ravim suurendab alkoholi mõju ja teiste kesknärvisüsteemi pärssivate (ravimid, mis võib sind unisust või uimasust). Mõned näited kesknärvisüsteemi pärssivate on antihistamiinikumid või ravim heinapalavik, muu allergia või nohu, rahustid, rahustid või unerohud, muud retsepti valuvaigisteid või narkootikumid, ravimid haigushoogude või barbituraadid, lihaslõõgastid või anesteetikumid, sealhulgas mõned anesteetikumidele . Sa ilmselt suunatakse võtma teisi valuvaigisteid, kui sul on veel valu kasutades transdermaalse fentanüüli. Pöörduge arsti enne mistahes loetletud ravimite kui te kasutate seda ravimit.

Ionsys® plaaster tuleb eemaldada enne protseduuri nimetatakse magnetresonantstomograafia (MRI) lugema. See võib põhjustada naha põletused, kui kohale jätta menetluse käigus.

Ionsys® plaaster võib põhjustada tõsiseid nahareaktsioone. Helista oma arstiga, kui teil on villid, kahjustustest, lööve, punetus või turse nahal, eriti manustamiskohal.

Fentanüül võib põhjustada mõnedel inimestel unine, uimane või peapööritust või tunda petliku mulje heaolu. Veenduge, et te teate, kuidas te reageerite sellele ravimit enne sõidad, masinate või midagi muud, mis võib olla ohtlik, kui teil on uimane või mitte tähelepanelik ja kaineks. Need toimed kaovad tavaliselt paari päeva pärast ravi, kui keha harjub ravimiga. Kuid pidage nõu oma arsti, kui uimasust, mis on piisavalt tõsine, et segada oma tegevust jätkub rohkem kui paar päeva.

Peapööritus, pearinglus, või isegi minestamist võib tekkida, kui ärkad äkki lamavast või istuvast asendist. Püsti aeglaselt võib aidata vähendada seda probleemi. Ka pikali mõneks ajaks võib leevendada peapööritust või peapööritus.

Iiveldus või oksendamine, võivad tekkida, eriti esimesel mitu päeva kestnud ravi. Pikali mõnda aega võib leevendada nende tagajärgi. Siiski, kui nad on eriti häiriv või kui nad jätkavad rohkem kui paar päeva, pidage nõu oma arstiga. Sul võib olla võimalik, et mõnda muud ravimit, mis aitab vältida neid probleeme.

Kasutades narkootikumid pikka aega võib põhjustada raske kõhukinnisus. Selle vältimiseks võib arst suunab teid võtta lahtisteid, juua palju vedelikku, või suurendada kiudaineid oma dieeti. Kindlasti järgige hoolikalt, sest jätkates kõhukinnisus võib põhjustada tõsisemaid probleeme.

Soojus võib fentanüüli plaaster imenduda keha kiiremini. See võib suurendada riski tõsiseid kõrvaltoimeid või üledoosi. Kuigi sa kasutad seda ravimit ei tohi kasutada kütte pad, elektriline tekk, soojuse või päevituslampe, saun, solaarium, või sooja vett voodis ja ei päevitada, või võta kaua vannid või dušid kuumas vees. Samuti kontrollige oma arstiga, kui teil tekib palavik.

Ole ettevaatlik lastes teised inimesed puutuvad kokku plaastrit. Plaaster võiks jääda kellegi teise, näiteks kui kallistada neid või kui keegi aitab paned plaastri. Kui mõnda ravimit satub teise isiku, peske see kohe puhta veega.

Enne võttes mingit operatsiooni (sh hambaravikabineti) või esmaabi öelda arsti või hambaarsti, kes vastutab, et te kasutate seda ravimit. Tõsised kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui teie arsti või hambaarsti annab teile teatud teiste ravimitega teadmata, et te kasutate fentanüüli.

Sul võib ujuma, dušš, või ujuda kandes fentanüüli nahalapile. Kuid ole ettevaatlik, pesta ja kuivatada ümbrus plaaster ettevaatlikult. Hõõrumine võib põhjustada plaastri saada lahti või maha tulla. Kui see ei esine, visake laik ja rakendada uus erinevas kohas. Veenduge, et ala on täiesti kuiv enne taotluse uue plaastri.

Kui olete kasutanud seda ravimit regulaarselt mitu nädalat või rohkem, ei äkki kasutamine lõpetada ilma eelnevalt arstiga konsulteerimata. Sul võib olla suunatud järk-järgult vähendada kasutate enne ravi täiesti vähendada võõrutusnähte kõrvaltoimeid.

Kasutades liiga palju transdermaalne fentanüül või võtab liiga palju teise narkootilise koos transdermaalse fentanüüliga võib põhjustada üledoosi. Kui see juhtub, pöörduge koheselt abi kohe. Üledoos võib põhjustada tõsiseid hingamisprobleeme (hingamine võib isegi peatada), teadvusetuse ja surma. Raske üleannustamise nähud hõlmavad väga aeglane hingamine (vähem kui 8 hingetõmmet minutis) ja unisus, mis on nii tugev, et sa ei suuda vastata, kui räägitakse või, kui ta magab, ei saa ärganud. Teised üleannustamise nähud võivad olla külm, niiske nahk, madal vererõhk, silmaterasid silmade ja aeglane pulss. See võib olla kõige parem on pereliige või sõber kontrollida teid mitu korda päevas, kui hakkate kasutades narkootilise regulaarselt ja kui annust suurendatakse, nii et ta saab abi, kui sa ei saa seda teha ise .

Ärge kasutage fentanüüli plaaster, kui olete võtnud monoaminooksüdaasi (MAO) inhibiitorite eelneva 2 nädala jooksul. Mõned näited MAO inhibiitorid on isocarboxazid (Marplan®), fenelsiin (Nardil®), selegiline (Eldepryl®) ja tranüültsüpromiin (Parnate®). Kui kasutate 2 ravimeid lähestikku see võib põhjustada tõsiseid kõrvaltoimeid, nagu segadus, ärevus, rahutus, mao või soolestiku sümptomeid, äkki kõrge palavik, väga kõrge vererõhk või raske krambid.

Selle ravimi kasutamine raseduse ajal võib põhjustada tõsiseid kõrvaltoimeid vastsündinul. Rääkige oma arstile, kui te arvate, et olete rase või kui te plaanite rasestuda selle ravimi kasutamise ajal.

Greip ja greibimahl võib suurendada mõju transdermaalse fentanüüli suurendades ravimi keha. Sa ei tohiks tarbida greibitoodete, kui te kasutate seda ravimit.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.