Faktid rahutute jalgade sündroomi (RLS)

Rahutute jalgade sündroomi (RLS) on unehäire, mille korral inimene kogeb ebameeldiv aisting jalad kirjeldatud kui hiiliva indekseerimise, kipitus, tõmbamine või valus. Need aistingud tekivad tavaliselt vasika piirkonnas, aga võib tunda kuskil reie pahkluu. Üks või mõlemad jalad võib mõjutada, mõned inimesed, aistingud on tunda ka relvi. Need aistingud tekkida, kui isik RLS lamab või istub pikemat aega, näiteks laua, sõidavad autoga või filmi. Inimesed, kellel on RLS kirjeldada vastupandamatu tung liigutada jalgu, kui tunne tekkida. Tavaliselt liiguvad jalad, kõnnib, hõõrudes või masseerides jalgu, või tehes põlve paindub võib tuua leevendust, vähemalt korraks. RLS haigussümptomid süvenevad perioodidel lõõgastus ja vähenenud aktiivsus.

RLS sümptomid tavaliselt ka järgida kehtestatud päevase tsükli, kus õhtul ja öötundidel on rohkem tülikas RLS põdejatele kui hommikutundideni. Inimesed, kellel on RLS võib olla raske lõõgastuda ja magama, sest nende tugev tung kõndida või teha muid tegevusi, et leevendada tunne oma jalgu. Isikud, kellel RLS sageli magada parim lõpupoole öösel või hommikutundidel. Kuna vähem magada öösel, inimesed RLS võib uniseks päevasel ajal harva või regulaarselt. Sümptomite tõsidust varieerub öösel öösel ja aastate jooksul samuti. Mõnede üksikisikute, võib esineda perioode, mil RLS probleeme ei tekita, kuid sümptomid tavaliselt naasta. Teised inimesed tekkida raskekujuline päevas.

Rahutute jalgade sündroomi (RLS) on häire osa närvisüsteemi, mis mõjutab liikumist jalgadel. Sest see tavaliselt häirib und, seda ka peetakse unehäire.

Paljud inimesed RLS on ka nendega seotud unehäire nimetatakse jäsemete perioodilise liikumise (PLMS) ravis. PLMSi iseloomustab tahtmatu tõmblemine või painutamine jala liikumise une ajal, mis toimuvad tavaliselt iga 10 kuni 60 sekundit. Mõned inimesed võivad kogeda sadu selliseid liikumisi öö kohta, mis võivad äratada neid, häirivad oma une ja ärgata voodi partneritega. Inimesed, kes on RLS ja PLMSi on probleeme nii uinumisega ja viibib magama ja võib tekkida suur unisus päevasel ajal. Selle tulemusena probleeme nii uinumisega ja ärkveloleku inimesed RLS võib olla raskusi oma töö, ühiskondliku elu ja huvitegevus.