Ewing sarkoomi ravi

Ewing sarkoom on kasvaja liigist, mis moodustab alates teatud tüüpi rakkude luude või pehmete kudede. Ewing sarkoom võib leida luud jalgade, käte, jalgade, käte, rinna, vaagna, selgroo või kolju. Ewing sarkoom ka võib leida pehmete kudede pagasiruumi, käte, jalgade, pea ja kaela, kõhuõõne, või muudes valdkondades.

Ewing sarkoom on kõige levinum noorukitel ja noortel täiskasvanutel.

Ewing sarkoom on nimetatud ka perifeerse primitiivne neuroektodermaalne kasvaja, Askin kasvaja (Ewing sarkoom rindkere seina), extraosseous Ewing sarkoomi (Ewing sarkoom kudede muud kui luu), ja Ewing sarkoom pere kasvajaid.

Need ja muud nähud võivad olla põhjustatud Ewing sarkoom või muud tingimused .; Kontrollige oma lapse arstile, kui lapsel on mis tahes järgmine

Protseduurid, mis teevad pilte luude ja pehmete kudede ja naaberaladel aidata diagnoosida Ewing sarkoom ja näidata, kui kaugele vähk on levinud. Protsessi kasutatakse, et teada saada, kas vähirakud on levinud sees ja ümber luude ja pehmete kudede nimetatakse lavastus.

Selleks planeerida ravi, on oluline teada, kas vähk on piirkonnas, kus ta esimese moodustatud või kui see on levinud teistesse kehaosadesse. Katsed ja menetlused, et avastada, diagnoosida ja lavale Ewing sarkoom on tavaliselt tehtud samal ajal.

Järgmised katsed ja menetlusi võib kasutada diagnoosimiseks või lavale Ewing sarkoom

Koeproovid käigus eemaldatakse biopsia, et neid saaks vaadata mikroskoobi all patoloogi poolt kontrollimiseks nähtude vähki. See on kasulik, kui biopsia on tehtud samal keskus, kus ravi antakse.

Spetsialistid (patoloog, kiirgus onkoloog ja kirurg), kes ravib patsiendi tavaliselt tegema koostööd, et otsustada, kuhu nõel tuleks paigutada või biopsia Isioni tuleks. Seda tehakse selleks, et biopsia ei mõjuta hiljem ravi nagu eemaldamise operatsiooni kasvaja või kiiritusravi.

Kui on olemas võimalus, et vähk on levinud lähedal lümfisõlmed, ühe või mitme lümfisõlmede võib eemaldada ning kontrollitakse nende märke vähk.

Järgmised katsed võib teha kude, mis eemaldatakse

Tegurid, mis mõjutavad prognoosiga (võimalus taastamine) on erinevad enne ja pärast ravi.

Enne ravi, prognoos sõltub

Pärast ravi, prognoos mõjutab

Kui vähk kordub pärast esmast ravi, prognoos sõltub

Kasutatava protsessi teada saada, kas vähk on levinud kust see hakkas teiste kehaosade nimetatakse staadium. Ei ole standard lavastus süsteem Ewing sarkoom. Tulemused teste ja protseduure teha diagnoosida ja lava Ewing sarkoom kasutatakse grupi kasvajate arvesse lokaliseeritud või metastaseerunud.

Ewing sarkoom on kirjeldatud kui kas lokaliseeritud või metastaseerunud.

Vähk on luus või pehmete kudede milles ta algas ja võib olla levinud lähedal kude, sealhulgas lähedal lümfisõlmed.

Vähk on levinud luust või pehmete kudede milles ta hakkas teiste kehaosade. In Ewing kasvaja luu vähk enamasti levib kopsudesse, teisi luid ja luuüdi.

Vähk võib levida kude, lümfisüsteemi ja vere

Kui vähk levib teise kehaosa, siis nimetatakse metastaase. Vähirakud murda eemal, kus nad hakkasid (primaarse tuumori) ja sõita läbi lümfisüsteemi või veres.

Metastaatilise kasvaja on sama tüüpi vähi esmase kasvaja. Näiteks kui Ewing sarkoom levib kopsudesse vähirakud kopsus on tegelikult Ewing sarkoomi rakud. Haigus on metastaseerunud Ewing sarkoom, ei kopsuvähki.

Korduv Ewing sarkoom on vähk, mis on kordunud (tulevad tagasi) pärast seda on töödeldud. Vähk võib tagasi tulla kudedes, kus ta kõigepealt alustas või teises kehaosas.

Eri tüüpi ravi on olemas laste Ewing sarkoom. Mõned ravi on standard (praegu kasutatav ravim) ja mõned testitakse kliinilistes katsetes. Ravi kliinilise uuringu uurimus tähendas, et aidata parandada praegust ravi või saada teavet uute ravimeetodite vähihaigetel. Kui kliinilised uuringud näitavad, et uus ravi on parem kui tavapärase ravi uus ravimeetod võib muutuda standard ravi.

Kuna vähk lastel on haruldane, osaledes kliinilises uuringus tuleks kaaluda. Mõned kliinilised uuringud on avatud ainult patsientidel, kes ei ole alustatud ravi.

Ravi üle teostab järelevalvet pediaatrilise onkoloog, arst, kes on spetsialiseerunud laste raviks vähki. Pediaatrilise onkoloog töötab koos teiste tervishoiuteenuste osutajate, kes on eksperdid laste raviks Ewing sarkoom ja kes on spetsialiseerunud teatud valdkondades meditsiin. Need võivad olla järgmised spetsialistid

Kõrvaltoimete vähiravi, et alustada ravi ajal või pärast ja jätkab kuude või aastate nimetatakse hilja mõju. Hiline mõju vähiravi võivad sisaldada järgmisi

Mõned hilinenud mõju võib ravida või kontrolli all. Oluline on rääkida oma lapse arstidele mõju kohta vähiravi võib olla oma laps. (Vt kokkuvõtet Late ravi tulemuste kohta Childhood Cancer)

Keemiaravi on vähiravi mis kasutab narkootikume peatada vähirakkude kasvu, kas tappes rakke või peatades neid pooldumist. Keemiaravi võtta suu kaudu või süstitakse veeni või lihasesse, narkootikumid siseneda vereringesse ja jõuavad vähirakke kogu keha (süsteemset keemiaravi). Keemiaravi paigutatud otse tserebrospinaalvedelik, elundi või kehaõõnde nagu kõhu-, narkootikumid mõjutavad peamiselt vähirakkude nendes piirkondades (piirkondlikud keemiaravi). Kombineeritud keemiaravi on ravi kasutavad rohkem kui ühte vähivastase ravimi.

Süsteemsete keemiaravi on osa kõikide patsientide ravi Ewing kasvajad. Sageli on esimene ravi ja kestab umbes 6 kuni 12 kuud. Keemiaravi antakse sageli kahaneb kasvaja enne operatsiooni või kiiritusravi ja tappa tahes kasvajarakke, mis võisid levida teistesse kehaosadesse.

Pehmekoesarkoomiga

Kiiritusravi on vähiravi mis kasutab suure energiaga röntgenkiired või muud tüüpi kiirguse vähirakkude hävitamiseks või hoida neid kasvab. On olemas kahte tüüpi kiiritusravile

Väline kiiritusravi kasutatakse raviks Ewing sarkoom.

Kiiritusravi kasutatakse siis, kui kasvaja ei ole võimalik kirurgiliselt eemaldada või kui operatsiooni kasvaja eemaldamiseks mõjutavad oluline keha funktsioone või kuidas laps näeb. Seda võib kasutada, et muuta kasvaja väiksemad ja väheneke kude, mis tuleb eemaldada operatsiooni ajal. Samuti võib kasutada, et ravida mistahes kasvaja, mis jääb pärast operatsiooni ja kasvajad, mis on levinud teistesse kehaosadesse.

Tavaliselt tehakse operatsioon, et eemaldada kasvaja, mis on jäänud pärast keemiaravi või kiiritusravi. Võimaluse korral kogu kasvaja eemaldatakse kirurgiliselt. Sidekoe ja luu, mis eemaldatakse võib asendada pookida, mis kasutab ja sidekoe pärit teisest osa patsiendi keha või doonori. Mõnikord implantaadi, nagu kunstlik luu, kasutatakse.

Isegi kui arst eemaldab kõik vähi, mida saab vaadelda ajal operatsiooni, kemoteraapia või kiiritusravi võib anda pärast operatsiooni tappa vähirakke, mis on jäänud. Keemiaravi või kiiritusravi antud pärast operatsiooni, et vähendada riski, et vähk tulevad tagasi nimetatakse adjuvantravi.

Suunatud teraapia on ravi liik, mis kasutab narkootikume või muude ainete tuvastamiseks ja rünnak konkreetsete vähirakke ilma normaalseid rakke kahjustamata.

Monokloonsed antikeharavina on teatud tüüpi suunatud ravi kasutatakse retsidiveeruvate Ewing sarkoom. See uuritakse raviks metastaatilise Ewing sarkoom. Monokloonsed antikehad valmistatakse laboratooriumis ühest liigist immuunsüsteemi rakus. Need antikehad võivad tuvastada ainete vähirakud või tavaline aine, mis võib aidata vähirakud kasvavad. Antikehad lisada aineid ja tapavad vähirakke, blokeerida nende kasvu, või hoida neid levikut. Monokloonsed antikehad manustatakse infusioonina. Neid võib kasutada üksi või teha narkootikume, toksiinid, või radioaktiivse materjali otse vähirakkudele.

Uut tüüpi suunatud ravi uuritakse.

Suurtes annustes keemiaravi tüvirakkude pääste on võimalus anda suurtes annustes keemiaravi raviks Ewing sarkoom ja siis asendades vere -forming poolt hävitatud rakkude vähiravi. Tüvirakud (ebaküps verelibled) eemaldatakse verest või luuüdi patsiendi ja külmutatakse ja säilitatakse. Pärast keemiaravi on lõpetatud, salvestatakse tüvirakkude sulatatakse ja antud patsiendile tagasi läbi infusioonina. Need infuseeritud tüvirakke kasvatada (ja taastada) keha vererakke. Keemiaravi tüvirakkude päästmiseks kasutatakse raviks korduva Ewing sarkoom.

Kokkuvõtte lõik kirjeldab ravi, mida kliinilistes uuringutes uuritud. See ei pruugi rääkimata iga uue ravi uuritakse. Teave kliiniliste uuringute on saadaval selles foorumis.

CAR T-raku teraapia on teatud tüüpi immuunravi mis muudab patsiendi T-rakud (teatud tüüpi immuunsüsteemi rakkude), et nad ründavad teatud valkude pinnal vähirakke. T-rakud patsiendilt võetud ja eriline retseptorite lisatakse nende pind laboris. Muutunud rakud nimetatakse kimäärne antigeeni retseptori (CAR) T-rakke. CAR T-rakke kasvatatakse laboris ja patsiendile manustada infusiooni teel. CAR T rakud paljunevad patsiendi veres ja rünnaku vähirakke. CAR T-raku teraapia uuritakse ravis Ewing sarkoomi mis on kordunud.

Mõnedel patsientidel osalevad kliinilises uuringus võib olla parim ravi valikul. Kliinilised uuringud on osa vähiuuringute käigus. Kliinilised uuringud on teinud, et teada saada, kui uus vähiravi on ohutud ja tõhusad või parem kui standard ravi.

Paljud tänapäeva standard vähiravi põhinevad varasemate kliiniliste uuringute. Patsiendid, kes võtavad osa kliinilises uuringus võib saada standard ravi või olla esimeste seas, et saada uus ravi.

Patsiendid, kes võtavad osa kliiniliste uuringute aitab parandada viisi vähi käsitletakse ka tulevikus. Isegi siis, kui kliinilised uuringud ei too kaasa uusi tõhusaid ravimeid, sageli on nad vastata olulistele küsimustele ja aitab liikuda teadus- edasi.

Mõned kliinilised uuringud sisaldavad ainult patsientidel, kes ei ole veel saanud ravi. Teised uuringud test ravi patsientidel, kelle vähk ei ole paranenud. On ka kliinilisi uuringuid, et katsetada uusi võimalusi, et peatada vähi kordumist (tulevad tagasi) või vähendada kõrvaltoimeid vähiravi.

Kliinilised uuringud toimuvad paljudes riigi osades. Vaata ravivõimalused lõik, mis tuleneb linke praeguse ravi kliinilised uuringud. Need on välja otsitud loetelu kliinilistes uuringutes.

Mõned katsed viidi läbi diagnoosida vähk või teada staadiumis vähi võib korrata. Mõned katsed korrata, et näha, kui hästi ravi mõjub. Otsused, kas jätkata, muuta või lõpetada ravi võib põhineda nende testide tulemused.

Mõned katsed on jätkuvalt teha aeg-ajalt pärast ravi lõppu. Nende tulemused testid võivad näidata, kui oma lapse seisund on muutunud või kui vähk on kordunud (tulevad tagasi). Need katsed on mõnikord järelkontrolli katsete või kontrollide tegemist.

Standard ravi lokaliseeritud Ewing sarkoom hulka

Nende ravi ja et neile antakse sõltuvad järgmised

Hooldamine uuritakse lokaliseeritud Ewing sarkoom hulka

lokaliseeritud Ewing sarkoom / perifeerse primitiivne neuroektodermaalne kasvaja.

Standard ravi metastaseerunud Ewing sarkoom hulka

Nende ravi ja et neile antakse sõltuvad järgmised

Hooldamine uuritakse metastaatilise Ewing sarkoom sisaldama järgmisi

metastaseerunud Ewing sarkoom / perifeerse primitiivne neuroektodermaalne kasvaja.

Ei ole standard ravi korduvate Ewing sarkoom kuid ravivõimalused võivad sisaldada järgmisi

Nende ravi ja et neile antakse sõltuvad järgmised

Ravivõimalused uuritakse korduvate Ewing sarkoom sisaldama järgmisi

Korduva Ewing sarkoom / perifeerse primitiivne neuroektodermaalne kasvaja.

Ewing sarkoom, vt järgmine

See vähi andmete kokkuvõttes on praeguse informatsiooni raviks lapseea Ewing sarkoom. See eesmärk on teavitada ja aidata patsientidel, peredele ja hooldajatele.

Pediaatrilised ravi toimetus.

Kliiniline uuring on uuring vastata teaduslik küsimus, nagu kas üks ravi on parem kui teine. Uuringud põhinevad varasematel uuringud ja õpitust laboris. Iga kohtuprotsessi vastab teatud teaduslikke küsimusi, et leida uusi ja paremaid viise, kuidas aidata vähihaigetel. Ravi ajal kliiniliste uuringute andmed on kogutud mõjude kohta uut ravi ja kui hästi see töötab. Kui kliinilise uuringu tulemusel selgus, et ravi on parem kui üks praegu kasutusel uus ravi võib muutuda “standard”. Patsiendid võivad mõelda osalevad kliinilises uuringus. Mõned kliinilised uuringud on avatud ainult patsientidel, kes ei ole alustatud ravi.

Pediatric ravi toimetus. Ewing sarkoomi ravi. Bethesda, MD: / tüübid / kondid / patsiendi / Ewing-raviga. . [PMTD: 26389350]