etoposiid

Raske supressioon tulenevat infektsioon või verejooks võib tekkida etoposiid.

Kasutab etoposiid

Therapeutic Klass: kasvajavastane aine

Farmakoloogilise Klass: mitootiline inhibiitor

Etoposide kuulub ravimite rühma, mida nimetatakse antineoplastilised ained. Täpse nii, et etoposiid tegude vähi vastu ei ole teada. Siiski tundub, et segada kasvu vähirakkudes, mis on lõpuks hävitatud. Kuna kasv normaalne keha rakud võivad mõjutada ka etoposiid muid toimeid esineb ka. Mõned neist võivad olla tõsised ja tuleb teatada oma arstile. Muud mõjud, nagu juuste väljalangemine, ei pruugi olla tõsine, kuid võib tekitada probleeme. Mõned toimed ei pruugi ilmneda alles kuude või aastate pärast ravimit kasutatakse.

Enne ravi alustamist etoposiidi, teie ja teie arst peaks rääkima kasu etoposiid samuti riske kasutamist.

etoposiid on saadaval ainult arsti retsepti.

Kui ravim on heaks kiidetud turustamise konkreetseks kasutuseks kogemused võivad näidata, et see on kasulik ka teisi terviseprobleeme. Kuigi need kasutused ei kuulu toote märgistamist, etoposiid kasutatakse teatud patsientidel järgmised haigusseisundid

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Etoposiidi järgmine tuleks kaaluda

Enne Kasutades etoposiid

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon etoposiid või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Vastavad uuringuid ei ole läbi viidud suhe vanus mõju etoposiid lastel. Ohutus ja efektiivsus ei ole kindlaks tehtud.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga etoposiid eakatel. Kuid eakatel patsientidel on suurem tõenäosus soovimatuid kõrvaltoimeid (nt infektsiooni, iiveldus ja oksendamine, juuste väljalangemine), ja on vanusega seotud probleeme neerudega, mis võib eeldada ettevaatlikult ja annuse korrigeerimine eakatele patsientidele, kes saavad etoposiid.

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te võtate etoposiid, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades etoposiid mis tahes järgmiste ravimitega ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Kasutades etoposiid ükskõik järgmisi ravimeid ei ole soovitatav, kuid võib teatud juhtudel nõutav. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades etoposiid koos ükskõik millist järgnevatest võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimed kuid võivad olla vältimatud teatud juhtudel. Kui kasutatakse koos, võib arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate etoposiid või annab teile erilisi juhiseid kasutamise kohta toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võib mõjutada kasutamise etoposiid. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Võtke etoposiid ainult arsti juhiste järgi. Ärge kasutage rohkem või vähem, ja ei kasuta seda sagedamini kui teie arst määras. Täpne kogus ravimit, mida vaja on hoolikalt välja töötatud. Võttes liiga palju võib suurendada võimalikke kõrvaltoimeid, võttes samal ajal liiga vähe ei pruugi parandada teie seisundit.

Etoposide on mõnikord koos teatud teiste ravimitega. Kui te kasutate ravimite kombinatsioon, veenduge, et te võtate igaüks õigel ajal ja ei sega neid. Kui te võtate mõnda neist ravimitest suu, pidage nõu oma arsti, et aidata teil planeerida nii, et meeles pidada oma ravimeid õigel ajal.

Etoposide põhjustab tihti iiveldus, oksendamine ja isutus, mis võib olla tõsine. Kuid see on väga oluline, et te jätkuvalt saada ravimit, isegi siis, kui te tunnete end halvasti. Küsige oma arstilt, kuidas vähendada nende mõju.

Kandke alati kaitsekindaid käsitsemisel mullipakendites sisaldavaid kapsleid. See vältida kokkupuudet ravimiga.

Kui te oksendate varsti pärast annuse võtmata etoposiid, pidage nõu oma arstiga. Teile öeldakse, kas võtta annus uuesti või oodake, kuni järgmise doosi.

Annus etoposiidi on erinev erinevate patsientide puhul. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmised doosid etoposiidi. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate annuse etoposiidi, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Õige kasutamine etoposiidi

Hoida külmkapis. Mitte külmutada.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused veenduda, et etoposiid töötab korralikult. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Kasutades etoposiid raseduse ajal võib kahjustada teie sündimata lapsele. Kasutage tõhusat rasestumisvastast hoiduma saada rase. Kui te arvate, et olete rasestunud kasutades ravimit, rääkige sellest kohe oma arstile.

etoposiid võib põhjustada tõsiseid tüüpi allergiline reaktsioon nimetatakse anafülaksia. Anafülaksia võib olla eluohtlik ja nõuab kohest arstiabi. Rääkige oma arstile, kui teil on külmavärinad, palavik, peapööritus, pearinglus või minestamine; kiire, südamepekslemine; näo, keele ja kõri või hingamisprobleemid, kui te kasutate etoposiid.

Etoposide võib ajutiselt alandada valgete vereliblede sisaldust veres, mis suurendab võimalust, et infektsiooni. Samuti võib alandada vereliistakute arvu, mis on vajalikud nõuetekohase vere hüübimist. Kui see juhtub, on olemas teatud ettevaatusabinõusid saab võtta, eriti kui teie vererakkude arv on väike, et vähendada nakkuse või verejooks

Ettevaatusabinõud kasutamise ajal etoposiid

etoposiid võivad põhjustada leukeemia (verevähk või luuüdi) harvadel juhtudel. Rääkige oma arstiga tahes probleeme sul on see.

Rääkige oma arstiga enne saada gripp kaadrid või teisi vaktsiine ajal, kui saate etoposiid, sest seal on teatud vaktsiine, et sa ei peaks saama.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

etoposiid kõrvaltoimed

etoposiid

Saadavus Rx ainult retsepti

Rasedus D-kategooria Positiivne tõendeid riski

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu FDA

Väike kopsuvähk metotreksaat, topotekaani Hycamtiniga, Vepesidi

Munasarjavähk Avastin, Taxol, karboplaatina, tsüklofosfamiid, doksorubitsiin

Hodgkini lümfoom tsüklofosfamiid, doksorubitsiin, Cytoxan, Opdivo, nivolumab, vinkristiin

Munandivähi tsisplatiin, bleomütsiin, ifosfamiidina, vinblastiin, daktinomütsiin, Blenoxane