etonogestreeliks (nahasiseselt) kirjeldus ja kaubamärgid

Etonogestreel implantaat on ravim, mida kasutatakse naiste raseduse vältimiseks. See on rasestumisvastast. See ravim sisaldab hormooni paindlikust plastikust varda suurus matchstick. See on kehtivad kolm aastat, kui sisestatud lihtsalt naha alla õlavarre.

Etonogestreel implantaat ei kaitse naist suguhaigusi (suguhaiguste), sealhulgas inimese immuunpuudulikkuse viiruse (HIV) või omandatud immuunpuudulikkuse sündroom (AIDS). Kasutamine lateks (kumm) kondoome või karskus (mitte seksimise) on soovitatav kaitse nimetatud haiguste vastu.

See ravim on saadaval ainult arsti retsepti.

See toode on saadaval järgmistes ravimvormid

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sel meditsiini, tuleks kaaluda järgmist

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon ravimi või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

implantaat

Vastavad uuringud seost vanuse mõju etonogestreeliks implantaat ei ole läbi viidud lastel. Kuid lastele spetsiifilise probleeme, mis piiravad aga seda ravimit teismelised ei oodata. Ravim võib kasutada rasestumisvastaseid teismeliste naistel, kuid ei tohiks kasutada enne menstruatsiooni.

Allergia

Vastavad uuringud seost vanuse mõju etonogestreeliks implantaat ei ole läbi viidud ka eakatel inimestel. Seda ravimit ei tohi kasutada vanemaid naisi.

pediaatriline

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

vanurite

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te saate seda ravimit, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Rinnaga

Ravimite koostoimed

Muud koostoimed

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Teisi terviseprobleeme

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav, kuid võib olla vajalik teatud juhtudel. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmiste ravimitega võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmistest võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimed kuid võivad olla vältimatud teatud juhtudel. Kui kasutatakse koos, võib arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate seda ravimit, või teile erilisi juhiseid kasutamise kohta toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võivad mõjutada selle ravimi kasutamise kohta. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

On väga oluline, et räägiksite oma arstile, kui te arvate, et võite olla rase või kui te menstruatsioonipeetuse enne saate seda ravimit. Katsed tehakse, veendumaks, et ei ole rase, enne seda ravimit on paigaldatud.

See ravim on kaasas patsiendi juhiseid. Pärast lugemist juhiseid, siis palutakse allkirjastada KASUTAJA kaart ja patsiendi nõusoleku vormi enne saate seda ravimit. Nõusolekul Vorm ütleb teile mõned võimalikud riskid selle ravimi kasutamise ajal, ning kui see tuleb eemaldada. Veenduge, et mõista, mis on patsiendile juhiseid ja nõusoleku vormi enne selle allkirjastamist. Hoia KASUTAJA KAART kindlas kohas kodus oma tervist arvestust. Kui teil on lisaküsimusi, pidage nõu oma arsti neile vastata.

Pärast seda ravimit on sisestatud, siis tuleb vaadata, et see on olemas. Vajuta õrnalt sõrmeotstega üle naha oma käsi, kus seda ravimit lisati. Sa peaksid olema võimeline tundma väike varras.

Teil võib olla mõne teise rasestumisvastase (nt kondoomid, membraanid või spermitsiidid) kuni implantaat on kehtinud 7 päeva jooksul. Rääkige oma arstiga sellest.

Arst peab eemaldama seda ravimit pärast 3 aastat. Kui soovid selle ravimi kasutamist lõpetada, võib arst eemaldada igal ajal.

Kui sa ikka tahad, et vältida raseduse pärast seda ravimit on eemaldatud, siis tuleb hakata kasutama teise rasestumisvastast (nt kondoomid, membraanid või spermitsiidid) kohe. Kui soovid siiski jätkata ravimi kasutamist, võib arst paigaldada uue implantaadi naha all olles võtnud vana välja.

Kui sa kasutad etonogestreeliks implantaadi pikka aega, see on väga oluline, et teie arst kontrollib teid regulaarselt külastab mingeid probleeme või soovimatuid tagajärgi, mis võivad olla põhjustatud ravimit.

Kui te rasestute selle ravimi kasutamise ajal, siis on veidi suurem võimalus, millel emakaväline rasedus (esineb väljaspool emakat). Emakaväline rasedus võib põhjustada tõsiseid sisemine verejooks. Pöörduge otsekohe arsti poole on implantaat eemaldada.

Rääkige oma arstile, kui te imetate või plaanite imetada. Te võite alustada selle ravimi kasutamist, kui teil oli laps rohkem kui 4 nädalat tagasi.

Etonogestreeliks implantaat ei kaitse teid HIV / AIDS või muu sugulisel teel levivad haigused. Kasutamine lateks (kumm) kondoome või karskus (mitte seksimise) on soovitatav kaitse nimetatud haiguste vastu.

Rääkige oma arstile, kui teil on olnud allergiline reaktsioon nüristava ravimid (anesteetikumid) või naha puhastusvahendid (antiseptikud). Need ravimid mida kasutatakse etonogestreeliks Implantaat paigaldatakse käsivarde.

See ravim võib põhjustada mitmeid probleeme seoses sisestamise ja eemaldamise, nagu valu, ärrituse, turse, verevalum, löövet või muud komplikatsioonid. Rääkige oma arstiga neid võimalikke riske.

Selle ravimi kasutamine võib suurendada trombide tekke riski jalgades (süvaveenide tromboos), kopsudes (kopsuemboolia), aju (insult), süda (südameatakk), või silmad (pimedus). Veenduge, et teie arst teaks, vähemalt 4 nädalat enne, kui te ei kavatse olla operatsiooni või on vaja olla voodis puhata. Teie risk need tõsised terviseprobleemid on suurem operatsiooni ajal või voodire või kui te suitsetate sigarette.

See ravim võib suurendada oma riski võttes ebaregulaarne kuu kaupa, munasarja tsüstid, kõrge vererõhk, sapipõie probleeme, või maksa kasvajad.

Helistage oma arstile kohe, kui teil on valu või hellus on ülakõhus; hele väljaheide; tume uriin, isutus, iiveldus, ebatavaline väsimus või nõrkus või kollased silmad või nahk. Need võivad olla sümptomid tõsiseid probleeme maksaga.

Kui te kannate kontaktläätsi ja olete ähmane nägemine, raskused lugemise, või mis tahes muud nägemishäired selle ravimi kasutamise ajal, pöörduge kohe oma arstile. Arst võib teil saada oma silmi kontrollida silma arsti (silmaarst).

See ravim võib mõjutada veresuhkru taset. Kui te märkate muutusi tulemusi veres või uriinis suhkur testid, või kui teil on küsimusi, pöörduge oma arsti poole.

Enne teil on meditsiinilised analüüsid, ütleb arst, kes vastutab, et te kasutate etonogestreeliks implantaat. Tulemused mõned testid võivad mõjutada seda ravimit.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete (naistepuna) või vitamiine.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti või õega kohe, kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest tekib

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.