etodolac

Mittesteroidsed põletikuvastased ravimid võivad põhjustada suurenenud risk tõsiste kardiovaskulaarsete tromboosijuhtude, müokardi infarkt ja insult, mis võib lõppeda surmaga. See risk võib suureneda patsientidel, südame-veresoonkonna haigused või riskifaktorite südame-veresoonkonna haigused. Etodolaagi vastunäidustatud raviks perioperatiivsete valu seadistust koronaaršunteerimise operatsioon. Mittesteroidsed põletikuvastased ravimid võivad põhjustada ka suurenenud risk tõsise seedetrakti kõrvaltoimete eriti eakatel, sealhulgas verejooksu, haavandumise ja perforatsiooni maos või sooltes, mis võib lõppeda surmaga.

Kasutab etodolac

Therapeutic Klass: Valuvaigisti

Farmakoloogilise Klass: MSPVA

Keemiline Klass: äädikhape (klass)

etodolac on saadaval ainult arsti retsepti.

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Suhe etodolac järgmine tuleks kaaluda

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon etodolac või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Vastavad uuringuid ei ole läbi viidud suhe vanus mõju etodolac kapslid ja tabletid alla 18-aastased. Uuringuid on ka teinud suhe etodolac laiendatud vabastavad tabletid alla 6-aastastele. Ohutus ja efektiivsus ei ole kindlaks tehtud selles vanusegrupis.

Enne Kasutades etodolac

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatria-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga etodolac eakatel. Kuid eakad patsiendid võivad olla tundlikumad mõju etodolac kui noorematel täiskasvanutel ja on tõenäolisem, et on vanusega seotud probleeme neerudega, mis võib annust korrigeerida saavatel patsientidel etodolac.

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te võtate etodolac, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades etodolac mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Kasutades etodolac ühegi järgmistest ravimitest ei ole soovitatav, kuid võib teatud juhtudel nõutav. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Kasutades etodolac mis tahes järgmiste ravimitega võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Arutage oma tervishoiutöötaja kasutamine ravimi koos toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võib mõjutada kasutamise etodolac. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Ohutu ja efektiivne kasutamine etodolac, ärge võtke seda, ärge võtke seda sagedamini, ja ärge võtke seda kauem kui tellitud arst. Võttes liiga palju etodolac võib suurendada riski soovimatuid tagajärgi, eriti eakatel patsientidel.

Kui kasutatakse raske või jätkata artriit, etodolac tuleb regulaarselt korrastatud arst, et see sind aidata. etodolac tavaliselt hakkab tööle ühe nädala jooksul, kuid raskematel juhtudel kuni kaks nädalat või isegi kauem võib läbida enne, kui tunnete end paremini. Ka mitu nädalat võib läbida, enne kui täit mõju etodolac.

Neelake laiendatud vabastav tablett tervikuna. Ärge purustage, murdke või närida.

Annus etodolac on erinev erinevate patsientide puhul. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annuste etodolac. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate annuse etodolac, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Õige kasutamine etodolac

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused. See võimaldab oma arstiga, et näha, kas ravim on töökorras ja otsustada, kas te peate jätkama seda võtta. Vere- ja uriinianalüüsid võib olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

etodolac võib tõsta riski saada südameatakk või insult. See on tõenäolisem inimestel, kellel on juba südamehaigus. Inimesed, kes kasutavad etodolac pikka aega olla ka suurem risk.

etodolac võivad põhjustada mao- või soolte. Need probleemid võivad juhtuda ilma hoiatusmärgid. See on tõenäolisem, kui teil on olnud maohaavand varem, kui te suitsu ega juua alkoholi regulaarselt, kui olete üle 60 aasta vana, kui teil on halb tervis, või kui te kasutate teisi ravimeid (steroid või verevedeldaja).

Raske nahareaktsioonid võivad tekkida ravi ajal etodolac. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on mõni järgmistest sümptomitest, võttes samal ajal etodolac: kobrutamisega, naha lõtvumine, külmavärinad, köha, kõhulahtisus, palavik, sügelus, liigese- või lihasvalu, punane nahakahjustused, kurguvalu, haavandid haavandid valged laigud suus või huultel või ebatavaline väsimus või nõrkus.

Võimalik hoiatussildid mõned tõsised kõrvaltoimed, mis võivad tekkida ravi ajal etodolac võib sisaldada näo, sõrmed, jalad ja / või sääred; tugev kõhuvalu, must, tõrva meenutav väljaheide, ja / või oksendamine vere või materjali, mis tundub, kohvipaksu, ebaharilik kaalutõus; naha või silmade kollasus; vähenenud urineerimine; ebatavalist verejooksu või veritsust ja / või nahalööve. Samuti ilmnevad tõsised südameprobleemid võivad ilmneda näiteks valu rinnus, pigistustunne rinnus, kiire või ebaregulaarne südametöö, ebatavaline punetus või soojust naha, nõrkus või ebaselge kõne. Lõpetage etodolac ja kontrollida oma arstiga, kui teil esineb mõni neist hoiatusmärgid.

etodolac võib põhjustada ka tõsiseid tüüpi allergiline reaktsioon nimetatakse anafülaksia. Kuigi see on haruldane, võib esineda sagedamini patsientidel, kes on allergilised aspiriini või ükskõik millise mittesteroidsed põletikuvastased ravimid. Anafülaksia nõuab kohest arstiabi. Kõige tõsisem märke see reaktsioon on väga kiire või ebaregulaarne hingamine, himustama, hingeldust või minestamine. Muud märgid võib hõlmata muudatusi värvi näonaha; väga kiire, kuid rütmihäired või impulsi lööbesarnased tursed nahal ja tursed või tursed silmalaugude või silmade ümbruses. Kui need kõrvaltoimed esinevad, saada hädaabi korraga.

Kasutades etodolac raseduse ajal võib kahjustada teie sündimata lapsele. Kui te arvate, et olete rasestunud kasutades ravimit, rääkige sellest kohe oma arstile.

Enne võttes mingit operatsiooni või meditsiinilised analüüsid, rääkige sellest oma arstile, et te võtate etodolac. See võib olla vajalik, et teil ravi lõpetada mõneks ajaks, või muuta mõnda teise Mittesteroidsed põletikuvastased ravimid enne protseduuri.

Ettevaatusabinõud kasutamise ajal etodolac

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

Saadavus Rx ainult retsepti

etodolac kõrvaltoimed

etodolac

Rasedus C-kategooria riski ei saa välistada

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu FDA

Pain tramadool, oksükodooni, atsetaminofeeni, Tylenol, naprokseen, aspiriin

Osteoartroos prednisooni, naprokseen, Cymbalta, aspiriin, ibuprofeen, meloksikaami

Reumatoidartriit Humira, Plaquenil, hüdroksüklorokviini sulfasalazin, Enbrel Remicade

Juveniilne reumatoidartriit prednisooni, naprokseen, aspiriin, ibuprofeen, meloksikaami, CelebrexR