Epilepsia Ülevaade: Basic fakte ja teavet

Epilepsia on üldine seisund, mis põhjustab korduvaid krambid. Krambid on põhjustatud puruneb elektrilist aktiivsust ajus, mis ei ole normaalne. Krambid võivad põhjustada probleeme lihaste kontroll, liikumine, kõne, nägemise või teadlikkust. Nad tavaliselt ei kesta kaua, kuid neid võib olla hirmutav. Hea uudis on see, et ravi toimib tavaliselt kontrollida ja vähendada krambid.

Sageli arstid ei tea, mida põhjustab epilepsiat. Vähem kui pooled inimesed epilepsia tea, miks nad seda on.

Mõnikord teine ​​probleem, nagu peatrauma, ajukasvaja, ajuinfektsioonist või insult, põhjustab epilepsia.

Peamine sümptom epilepsia korratakse krambid, mis juhtub ilma hoiatuseta. Ilma ravita, krambid võivad jätkata ja halvenenud ja sagedasemad aja jooksul.

Su meeled ei pruugi õige. Näiteks võite märgata kummaline lõhnu või helisid; Te võite kaotada kontrolli oma lihaste; Sul võib kukkuda ja keha võib tõmblema või jobu; Võite vaatamise off ruumi; Sul võib minestada (minestada).

On erinevaid krampe. Teil võib olla ainult ühte tüüpi krambid. Mõned inimesed on rohkem kui üht tüüpi. Sõltuvalt sellest, millist liiki arestimise teil on

Mitte igaüks, kes on krambid on epilepsia. Vahel krambid juhtuda, sest vigastuse, haiguse või muu probleem. Nendel juhtudel krambid lõpetada, kui see probleem parandab või kaob.

Diagnoosimiseks epilepsia võib olla raske. Kui te arvate, et teie või teie lapsel on krambid, arst esmalt proovida aru saada, kas see oli arestimiseks või midagi muud sarnased sümptomid. Näiteks lihaste tic või migreeni võib tunduda või tunne, nagu mingi krambid.

Arst küsib palju küsimusi, et teada saada, mis juhtus just enne, selle ajal ja kohe pärast arestimist. Arst uurib ka teid ja teha mõned katsed, näiteks EEG. See teave aitab teie arst otsustada, millist krambid pead ja kui teil on epilepsia.