EPI: kaalulangus, puhitus, kõhulahtisus ja muud sümptomid

Kui teil on Eksokriinse pankrease puudulikkus (EPI), keha ütleb teile. Teie kõhunääre ei tooda ensüümid, mida vaja toitu seedida, et sa ei saa piisavalt oluline vitamiine ja toitaineid oma dieeti. See võib viia mõne klassikaline signaale seisukorras.

Sa võid tunda või teate

Kui arst lihtsalt murdis uudised, et sa oled laktoositalumatusega, see ei tähenda, et sa ei saa kunagi lõhnama teise hammustada jäätis; Alguses paljud inimesed kardavad nad peavad loobuma kõik piimatooted, ütleb Dee Sandquist, RD, dietoloog Fairfield, Iowa. Aga mõned katse-eksituse meetodil, enamik inimesi leiavad nad ikka süüa väikestes kogustes piimatooteid ilma sümptomeid nagu puhitus, gaas, kõhuvalu, kõhulahtisus või iiveldus; Piimatooted on oluline tervist oma luid, sest nad …

Sa ei pruugi olla kõik need sümptomid, kuid siis tuleb arstile rääkida, mida olete juba tunne.

Peale selle väljapoole sümptomid, EPI mõjutab ka keha viisil, siis ei saa alati näha või tunda.

Kui ei ima rasva ja teiste toitainete toidu hästi, keha on nõrk vitamiinide A, D, E ja K. Ilma nendeta võid saada vähem näha öösel või vähese valguse, seisund, mida nimetatakse öö pimedus. Sa võid saada ka luu haiguste, nagu osteopeenia (madal luumass). EPI võib viia ka aneemia, kus veres ei ole piisavalt terve punaseid vereliblesid.

Rasketel juhtudel võib teil olla luude, et murda kergesti, lihaskrambid või krambid ja krambid. Ei saada piisavalt vitamiine ja toitaineid toidust tingitud EPI võib põhjustada ka probleeme kõndimine ja tasakaalu ning nõrkus või tuimus kätes ja jalgades.

Kui teil on EPI arst võib soovitada ravi, mis aitab koos muid võimalusi, kuidas parandada oma seedimist. Kui sa ei saada paremaks, rääkige sellest oma arstile.

Allikad

Cleveland Clinic: “öö pimedus.”

Medscape: “Praegune väljakutsed Eksogriinne pankrease puudulikkus: Multi-perspektiiv Arutelud,” “Eksogriinne pankrease puudulikkus kliinilisele” “Eksogriinne pankrease puudulikkus: Seen ei ole tunnistatud?”

Riiklik Pankreas Foundation: “Umbes kõhunääre.”

USDA: “Health Fakte Tea oma rasvu.”