Emotsionaalne ja sotsiaalne areng, vanuses 11 14 aastat – Teema ülevaade

Sõltumatus, individuaalsust, identiteet ja enesehinnang on buzzwords alguses teen emotsionaalne ja sotsiaalne areng.

On raske ette kujutada nakkushaigus kui läkaköha; Suhe noorukitel ja täiskasvanutel läkaköha või läkaköha, on tohutu vaeva: külmetushaiguse sümptomid, millele järgneb köha, mis võtab nädalate või kuude jooksul lahendada. Vastamata tööl ja koolis on ühised. Aga imikutele, kes ei ole veel vaktsineeritud, läkaköha võib olla tõsine – isegi eluohtlik; “Läkaköha on põhjustanud umbes 30 surmajuhtumit aastas USA hiljuti, peaaegu kõik neist aastased lapsed kui kolm kuud,” ütleb Harry …

Noorukid on sageli kaotavad huvi pereasjadele. Kui kodus, nad võiksid olla üksi, poomise läbi oma tuba muusika mürtsumist.

Otsib sõltumatus on tervislik ja vajalik samm, kuigi see on tihti vääriti. Noorukid võib olla perioode on pahur ja endassesulgunud ja vanemad tunnevad haiget selline käitumine. Aga see on normaalne vanus. Kui noorukid on koos oma vanematega, nad meelde, et neil on lapsed, isegi siis, kui vanemad ei kohtle neid niimoodi, ja nad tahavad tunne, nagu täiskasvanud. Sageli rohkem vanemad püüavad säilitada oma lapsepõlve pildi oma lapsi, seda rohkem iseseisvust noorukid kinnitavad tavaliselt.

Mis sõltumatus on vaja individuaalse identiteedi. Et luua oma identiteeti, paljud noorukid seostavad eakaaslaste ja püüdma olla sõltumatu pere. Vastastikused rühm asendab sageli, vähemalt osaliselt, vanemad allikas tuge ja nõu. Noorukid on sageli väljendavad oma individuaalsust kaste nagu nende sõbrad või ühineb sama tegevusega, näiteks rula või kisakoori.

Mõned vanemad seda suhtumise muutumist kui isiklikku rünnakut, kuigi see on normaalne osa nooruki sotsiaalset ja emotsionaalset arengut. Pidage meeles: teie laps on, millega ise nii individuaalne, ja et sageli tähendab ei ole nagu sina. Nii valmis!

Noorukid terve enesehinnang võib olla vähemalt tundlikud eakaaslaste surve. Kui nad seisavad silmitsi keeruliste otsuste, nad suudavad kõige kutsuda väärtused õppinud kodus.