Emakaväline rasedus: rasestumise Jällegi – Teema ülevaade

Võttes emakaväline rasedus võib mõjutada oma tulevast viljakust, ja see suurendab riski, et teine ​​emakaväline rasedus. Kui emakaväline rasedus kasvab munajuha, võib see kahjustada ümbruskonna munajuhade kude. See võib muuta tõenäolisem, et muna jänni seal tulevikus. Aga varajase avastamise ja ravi võib vähendada kahjulikku mõju emakaväline rasedus.

Oma võimalusi arvestades teise emakaväline rasedus mõjutab oma kombineeritud riskifaktorid (asju, mis suurendavad riski). Need võivad olla näiteks suitsetamine, kunstliku viljastamise tehnoloogia (ART) rasestuda, ja kui palju munajuha kahjustuse pead.

Teie tulevik viljakuse ja võimalusi arvestades edukas rasedus tulevikus sõltub ka

Varajane avastamine on võti, et vältida uue toru kahju.

Kas teie teised munajuha on terved; Kahjusumma oma munajuha; Kas teil on esinenud viljatus.

Niikaua kui teil on üks terve munajuha, salpingostomy (väike munajuhade pilu) ja salpingectomy (osa toru eemaldatud) on umbes sama mõju teie tulevikus viljakust. Aga kui teiste oma toru on katki, võib teie arst teha salpingostomy. See võib parandada oma võimalusi rasestumise tulevikus.

Kui jääte rasedaks ja on kõrge risk emakaväline rasedus, siis tuleb hoolikalt jälgida. Arstid ei ole alati nõus millised ohutegurid on piisavalt tõsine, et vaadata tähelepanelikult. Kuid uuringud näitavad, et risk on piisavalt tõsine, kui teil on olnud munajuha operatsioon või emakaväline rasedus enne, said keemilise DES (Dietüülstilböstrooli) enne sündi, on tuntud munajuha probleeme, või on raseduse emakasisese (ESV) kohas.