ekstragonaadset idu kasvajate Guide – põhjused, sümptomid ja ravivõimalused

Mis see on?

Ekstragonaadset sugurakkudele kasvajad koosnevad rakkudest, mis moodustavad esimestel arengut lootel (loodet). Üha lootele, sugurakkudes tavaliselt liiguvad saidi lähedal keset keha munandites ja munasarjades (sugunäärmete). Seal nad areneda munad naistel ja sperma meestel .; Kui rakud, mis on mõeldud moodustama seemne- või munarakke reisida teistesse kehaosadesse asemel, võivad nad moodustada kasvajaid väljaspool sugunäärmete. Sellepärast on nad sageli nimetatakse ekstragonaadset sugurakkudele kasvajad. Nad algavad tavaliselt kopsudes, alaselg, tagaküljel kõhtu või keset aju, paigale hernes suurusega käbinäärme .; Ekstragonaadset idu kasvajate (EGCTs) on haruldased. EGCTs liigitatakse seminoomide või mitte seminoomide (mis on mitu alatüüpide). Lastel EGCTs mõjutada poisse ja tüdrukuid võrdselt. Aga täiskasvanutel, enamik neist kasvajatest mõjutada mehi .; Rakud igat tüüpi kasvaja teistmoodi mikroskoobi all. Ka neil on erinevad prognoosi ja ravi. Seminoomide kipuvad olema väga tundlik kiiritusravi, muutes selle alustalaks ravi. Keemiaravi kasutatakse sageli treat suitsetamine seminoomi, kuid seda võib kasutada raviks seminoomide samuti .; See artikkel keskendub seminoomide ja mitte-seminoomi .; Sümptomid; Sümptomid sõltuvad asukohast kasvaja; Keskmine rinna -EGCTs siin võivad põhjustada valu rindkeres, hingamisraskused köha, kaalulangus, iiveldus ja palavik. Patsiendid võivad ka punnis veenid oma rinna ja kaela. Need kasvajad on kõige sagedamini diagnoositud meestel 20ndates .; Alaselja -EGCTs siin tavaliselt ilmuvad mass alakõhus või tuharad. Nad on sagedamini diagnoositakse lastel ja noortel lastel kui täiskasvanutel. Massi võib põhjustada raskusi kõndimise, urineerimine, või kellel on soolte .; Tagasi kõhu – EGCTs taga kõhu võib põhjustada seljavalu või neeruprobleemid. (Mass võib avaldada survet torud, mis transportida uriini neerudest põide.) Mõnikord kõhu mass võib tunda ajal füüsilise eksamiga .; Brain (käbinäärme) -Germ raku kasvajad võivad vajutada ajuosades ja segada vedeliku voolu ümber aju ja seljaaju. See võib põhjustada; peavalud; iiveldus; oksendamine; mälukaotus; energiapuudus; raskusi kõndimise; võimetus otsida; kontrollimatu silmaliigutuste; kahelinägemine.

Sümptomid

Sümptomid sõltuvad asukohast kasvaja; Keskmine rinna -EGCTs siin võivad põhjustada valu rindkeres, hingamisraskused köha, kaalulangus, iiveldus ja palavik. Patsiendid võivad ka punnis veenid oma rinna ja kaela. Need kasvajad on kõige sagedamini diagnoositud meestel 20ndates .; Alaselja -EGCTs siin tavaliselt ilmuvad mass alakõhus või tuharad. Nad on sagedamini diagnoositakse lastel ja noortel lastel kui täiskasvanutel. Massi võib põhjustada raskusi kõndimise, urineerimine, või kellel on soolte .; Tagasi kõhu – EGCTs taga kõhu võib põhjustada seljavalu või neeruprobleemid. (Mass võib avaldada survet torud, mis transportida uriini neerudest põide.) Mõnikord kõhu mass võib tunda ajal füüsilise eksamiga .; Brain (käbinäärme) -Germ raku kasvajad võivad vajutada ajuosades ja segada vedeliku voolu ümber aju ja seljaaju. See võib põhjustada; peavalud; iiveldus; oksendamine; mälukaotus; energiapuudus; raskusi kõndimise; võimetus otsida; kontrollimatu silmaliigutuste; kahelinägemine.

diagnoos

Kuna EGCTs on haruldased arst ilmselt küsida ühise haigusseisundid, mis võivad põhjustada teie sümptomid. Näiteks, kui teil on köha, palavik ja hingamisraskused, võib arst kahtlustab hingamisteede infektsioon. Tõeline põhjus teie seisund ilmselt ei saa teada enne, kui arst tellimusi röntgen või skaneerib ala, kuhu on sümptomid.

Kui kaua see kestab?

Kui ei kohelda, mis on EGCT kasvab. Sõltuvalt selle asukoht võib vähk levis kopsud, luud (eriti selg), maks, või teistes kohtades.

Kuidas seda vältida tervisliku seisundi

Ei ole nii, et vältida EGCTs.

Kuidas ravida seda tervisliku seisundi

Ravi sõltub asukohast ja kasvaja tüübist. Üldiselt väike seminoomide ravitakse kiirgus; suurematega ravitakse keemiaravi (vähivastased ravimid), millele järgnes kiirgust. Non-seminoomi peaaegu alati ravitakse kemoteraapia, millele järgneb kirurgia eemaldada viimased vähk. Mõned meditsiini keskused kasutada ka suurtes annustes keemiaravi koos luuüdi või tüvirakkude siirdamine.

Kui külastada arsti

Helistage oma arstile, kui teil või teie lapsel on sümptomid EGCT. Kuna need kasvajad on haruldane, paljud vähki spetsialistid on vähe kogemusi nende ravis. Kui teil on diagnoositud üks neist kasvajad, saada teist arvamust. Pöörduge ravi vähi keskus töötajad ravis kogenud need kasvajad.

prognoos

Survival inimestele EGCTs sõltub kasvajad “asukohta