E. Coli Seotud Costco kanasalat sickens 19

E J Mundell

HealthDay Reporter

Kolmapäev, 25. november, 2015 (HealthDay News) – E. coli puhang, mis on seni haigestunud 19 inimest seitse riiki on seotud Pulk kana salat teha ja müüakse Costco kauplustes, USA Centers for Disease Control and Prevention ütles teisipäeval.

Enamus haigusi on esinenud USA lääneosas. Mõjutatud riigid California, Colorado, Missouri, Montana, Utah, Washington ja Virginia.

Viis patsienti on haiglas ja kaks on välja neerupuudulikkus, CDC ütles. Ei esinenud surmajuhtumeid.

Uurimine tuvastas, et paljud patsiendid ostetud või sõid Pulk kana salat Costco. Kuid konkreetse koostisosa kanasalat seotud puhang ei ole tuvastatud, selts ütles.

On 20. nov Costco ütles ta eemaldada kõik ülejäänud Pulk kana salat oma USA kauplustes ja lõpetas tegemise toote kuni täiendava teatamiseni.

Toode on märgistatud “kanasalat tehtud Rotisserie kana” ja on number 37719 sildil.

Inimesed, kes ostsid kanasalat igal Costco poest üleriigilise või enne 20. november peaks see ära visata, isegi kui mõned ta on söönud ja keegi ei ole haigestunud, CDC ütles.

Uurimine jätkub ja CDC koos riigi ja kohalike rahvatervise ametnikud, kes üritavad välja selgitada muu haiguse korral, mis on seotud kanasalat.

E. coli haigus tavaliselt ilmub keskmiselt kolm või neli päeva pärast allaneelamist idu, vastavalt CDC. Haigus võib olla raske ja kõhulahtisus, tihti verine ja kõhukrambid. Enamik inimesi taastub nädala jooksul, kuid mõningatel haigus võib süveneda neerupuudulikkus. Lapsed vanuses alla 5, vanematel inimestel ja inimeste nõrgenenud immuunsüsteemiga suurim risk E. coli haigus.

ALLIKAS: 24. november 2015, pressiteate, USA Centers for Disease Control and Prevention

tervislik, maitsev retseptid, alates ja korralikult süüa ajakirja.

Kana, Chocolate, salatid, magustoidud, supp