DANSHEN: Kasutab, Kõrvaltoimeid, vastasmõju ja hoiatused

Ch’ih Shen, Hiina Red Salvei, Hiina Salvia, Dan Shen, Dan-Shen, Huang Ken, Pin-Ma Ts’ao, Racine de Salvia, Radix Salviae Miltiorrhizae, Radix Salvie Miltiorrhiae, Red Juurdunud Salvei, Red Salvei Salvei Miltiorrhiza salvei bowelyana, Salvia miltiorrh ..; Vaata kõik nimed ch’ih Shen, Hiina Red Salvei, Hiina Salvia, Dan Shen, Dan-Shen, Huang Ken, Pin-Ma Ts’ao, Racine de Salvia, Radix Salviae Miltiorrhizae, Radix Salvie Miltiorrhiae, Red Juurdunud Salvei, Red Salvei Salvei miltiorrhiza, Salvia bowelyana, Salvia miltiorrhiza, Salvia przewalskii, Salvia przewalskii Mandarinorum, Salvia Root, Salvia yunnanensis, Salviae Miltiorrhizae, Sauge Rouge, Sauge Rouge Chinoise, Shu-Wei Ts’ao, Tan Seng, Tan-Shen, tzu helepruuni Ken; Peida nimed

Danshen on ravimtaim. Inimesed kasutavad root teha meditsiin; Danshen kasutatakse vereringehäired, “ajude rünnak” (insult), valu rinnus (stenokardia), ja teisi südame ja veresooned. Seda kasutatakse ka menstruaaltsükli häired, krooniline maksahaigus ja unehäired tingitud kaebusi nagu südamepekslemine ja rindkere pingsus. Mõned inimesed kasutavad danshen nahaprobleemide, sealhulgas akne, psoriaas ja ekseem. Seda kasutatakse ka leevendada verevalum ja abile haavade paranemist.

Danshen ilmub vere vedeldamiseks, takistades trombotsüütide ja vere hüübimist. See põhjustab ka veresoonte laienemist, ja seda saab parandada vereringet.

Piisavad tõendid, fo; Valu rinnus (stenokardia). Varajane uuringud näitavad, et võttes danshen suu kuni 6 kuud on sama efektiivne kui isosorbiiddinitraa vähendada valu rinnus südamehaigusega patsientidel; Bronhiit. Varase uuringud näitavad, et süstides danshen lisaks tavapärast töötlemist vähendab sümptomeid krooniline astmaatiline bronhiit ja parandab kopsufunktsiooni pärast 3-4 päeva. Kuid päeval 10, lisades danshen tavapärasele ravile ei tundu, et toota täiendavat kasu; Kõrge kolesteroolitase. Varajane uuringud näitavad, et lisades danshen acupoint süstid lipiidide taset alandavate ravimitega 30 päeva vähendab üldkolesterooli ja madala tihedusega lipoproteiin (LDL ehk “halb”) kolesterooli, ja teatud vererasvade nimetatakse triglütseriidide see inimeste kõrge kolesteroolitase. Samuti tundub, et aidata tõsta kõrge tihedusega lipoproteiin (HDL ehk “hea”) kolesterooli; Tüübi insuldi põhjustatud trombi (isheemiline insult). Varane uurimistöö näitab, et saavad danshen suu või süstides danshen veeni (mida IV) võib parandada ajutegevus pärast isheemilise insuldi; Neerusiirdamist. Varase uuringud näitavad, et vastuvõttev süstimist danshen 10 päeva koos tavapärast töötlemist parandab neerutalitluse pärast neeru siirdamist, kuid ei vähenda riski äratõukereaktsiooni; Vereringehäired; Menstruatsiooni probleeme; Kõhu massid; Unetus (insomnia); Akne; Nahahaigusi; verevalumite Krooniline maksapõletik (hepatiit); Haavade paranemist; Muud tingimused. Rohkem tõendeid on vaja hinnata tõhusust danshen nende kasutusalad.

Danshen on tõenäoliselt ohutu, kui manustatakse suu kaudu, mida enamik inimesi. See võib tekitada kõrvaltoimeid, sealhulgas sügelus, seedehäired, ja isu vähenemist; Tuntakse muret, et see võib põhjustada ka uimasust, pearinglust ja vere seisund, mida nimetatakse trombotsütopeenia. Aga seal ei ole piisavalt teavet, et tead, et kui danshen põhjustab nende kõrvaltoimete; Ettevaatusabinõud ja hoiatused: Rasedus ja imetamine: Ei ole piisavalt usaldusväärset teavet ohutuse võttes danshen kui te olete rase või toidate last rinnaga. Hoia ohutu poolel ja vältida kasutamist; Hüübimishäirete: On mure, et danshen võib suurendada veritsuse riski. Kui teil on verejooksu oht ei kasuta seda; Madal vererõhk: Danshen võib alandada vererõhku. Teoreetiliselt võttes danshen võiks teha vererõhk langeks liiga madalale inimeste madal vererõhk; Operatsioon: Danshen võib aeglustada vere hüübimist, seega on mure, et see võib suurendada riski ekstra verejooksu ajal ja pärast operatsiooni. Loobuge danshen vähemalt 2 nädalat enne planeeritud operatsiooni.

Digoksiin (Lanoxin) aitab südamerütmi tugevamalt. Danshen tundub, et ka mõjutada südame. Võttes danshen koos digoksiini võib võimendada digoksiin ja suurendada kõrvaltoimete riski. Ärge võtke danshen kui te kasutate digoksiini (Lanoxin) ilma arstiga tervishoiutöötaja.

Danshen võib aeglustada vere hüübimist. Võttes danshen koos ravimitega, et ka aeglane hüübimist võib suurendada võimalusi verevalumid ja verejooksud; Mõned ravimid, mis aeglustavad vere hüübimist hulka aspiriin, klopidogreel (Plavix), diklofenak (Voltaren, Cataflam, jt), ibuprofeen (Advil, Motrin, jt), naprokseen (Anaprox, Naprosyn, jt), daltepariiniga (Fragmin), enoksapariinile (Lovenox) hepariin, varfariin (Coumadin’i) ja teised.

Varfarin (Coumadin’i) kasutatakse aeglustamiseks vere hüübimist. Danshen võib suurendada, kui kaua varfariin (Coumadin) on organismis ning suurendada võimalusi verevalumite ja verejooksude. Kindlasti on veres regulaarselt kontrollida. Annus oma varfariin (Coumadin) võib olla vaja muuta.

Sobivad annus danshen sõltub mitmetest teguritest, näiteks kasutaja vanusest, tervisest ja mitmed teised tingimused. Sel ajal ei ole piisavalt teaduslikke andmeid, et määrata sobiv annuste puhul danshen. Pea meeles, et loodustooted ei ole alati tingimata ohutu ja annused võivad olla olulised. Järgi kindlasti asjakohane suundades toote etiketil ja nõu oma arsti või arst või muu tervishoiutöötaja enne kasutamist.

viited

Anonymous. Danshen isheemilise insuldi. Chin Med J (eesti k.) 197; 3 (4): 224-226.

Bao, H. Y., Yu, H. L. ja Wang, L. [Uuring mõju Salvia süstimiseks primaarsete nefrootiline sündroom ja endoteliini ja seerumi interleukiin-2 retseptori lastel]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 200; 22 (1): 28-29.

Bao, YX, Wong, CK, Leung, SF, Chan, AT, Li, PW, Wong, EL, Leung, PC, Fung, KP, Yin, YB ja Lam, CW Kliinilised uuringud immunomodulaarsetes tegevuse Yunzhi-Danshen sisse patsientidel ninaneeluvähki. J Altern täiend Med 200; 12 (8): 771-776.

Cai, D. G. Advances in uuring keemilised koostisosad Danshen. Zhongguo Zhongyao Zazhi 199; 16: 376-377.

Cao, P., Feng, R., ja Feng, Z. vaatlemine ühend Dan Shen süsti ja maomürgis eest ajuinfarkti. Hiina traditsioonilise meditsiini Guangxi 199; 17 (4): 3-4, 8.

Chan, K., Chui, S. H., Wong, D. Y., Ha, W. Y., Chan, C. L., ja Wong, R. N. Protective mõju Danshensu alates vesiekstrakti Salvia miltiorrhiza (Danshen) vastu homotsüsteiini indutseeritud endoteeli düsfunktsiooniga. Life Sci 11-12-200; 75 (26): 3157-3171.

Chang, HM, Chui, KY, Tan, FW, Yang, Y., Zhong, ZP, Lee, CM, Sham, HL ja Wong, HN Struktuuri-aktiivsuse seosed miltirone, aktiivne Kesk-bensodiasepiini retseptori ligand isoleeritud Salvia miltiorrhiza Bunge (Danshen). J Med Chem 199; 34 (5): 1675-1692.

Chang, P. N., Mao, J. C., Huang, S. H., Ning, L., Wang, Z. J., On, T., Duan, W., ja Zhu, Y. Z. analüüs südant kaitsva toime puhastatud Salvia miltiorrhiza ekstrakti roti isoleeritud südameid. J Pharmacol Sci 200; 101 (3): 245-249.

Colombo, G., Agabio, R., Lobina, C., Reali, R., Morazzoni, P., Bombardelli, E. ja Gessa, G. L. Salvia miltiorrhiza ekstrakt pärsib alkoholi imendumist, eelistus ja diskrimineerimise sp rotid. Alkohol 199; 18 (1): 65-70.

Colombo, G., Serra, S., Vacca, G., Orru, A., Maccioni, P., Morazzoni, P., Bombardelli, E., Riva, A., Gessa, GL, ja Carai, MA identifitseerimine miltirone toimeainena Salvia miltiorrhiza vastutab vähendades mõju juure ekstrakte alkoholi tarbimist rottidel. Alkohol Exp Res 200; 30 (5): 754-762.

Don, M. J., Shen, C. C Syu, W. J., Ding, Y. H. ja Sun, C. M. tsütotoksilised ja aromaatsed komponendid Salvia miltiorrhiza. Fütokeemia 200; 67 (5): 497-503.

Dong, Z. T. ja Jiang, W. D. mõju danshensu isoleeritud sigade koronaararterite perfusiooni ettevalmistamisel. YaoxueXuebao 198; 17: 226-228.

Guo, Z. X., Jia, W., Gao, W. Y., Xu, Z. H., Zhao, L. B., ja Xiao, P. G. kliiniline uuring komposiit Danshen Tilkuvad pille raviks stenokardia. Zhongguo Tianran Yaowu 200; 1: 124-128.

Han, Y. Wang, Z. K. ja Wang, Z. D. [tähelepanek ravitoime ühend salvei drop-pill ravis vasovagol minestus]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 200; 24 (5): 452-454.

Hao, H., Wang, G., Cui, N., Li, J., Xie, L. ja Ding, Z. Farmakokineetika, imendumine ja jaotumine kudedes tanshinone IIA tahke dispersioon. Planta Med 200; 72 (14): 1311-1317.

Hsieh, T. C. ja Wu, J. M. Differential kontrolli kasvu, rakutsükli progressiooni ja geeniekspressiooni inimese östrogeenretseptorpositiivsete MCF-7 rinnavähi rakkude poolt saadud ekstrakte polysaccharopeptide ma olen-Yunity ja Danshen ja nende kombinatsioon. Int J Oncol 200; 29 (5): 1215-1222.

Hu, J. ja Ren, L. [Eksperimentaalse uuringu mõju danshen elujõulisusele põlenud nahka]. Zhongguo Xiu.Fu Chong.Jian.Wai Ke.Za Zhi. 199; 12 (4): 205-208.

Hung, H. H., Chen, Y. L., Lin, S. J., Yang, S. P., Shih, C. C Shiao, M. S. ja Chang, C. H. salvianolic happe B-rikas murdosa Salvia miltiorrhiza esile neointimaalse raku apoptoosi küülik angioplastika mudel. Histol.Histopathol. 200; 16 (1): 175-183.

Jin, D. Z., Yin, L. L., Ji, X. Q. ning Zhu Xi Z. Cryptotanshinone pärsib COX-2 ensüümi aktiivsuse, kuid mitte selle väljendi. Eur J Pharmacol 11-7-200; 549 (1-3): 166-172.

Kang, B. Y., Chung, S. W., Kim, S. H., Ryu, S. Y., ja Kim, T. S. interleukiin-12 ja gamma-interferooni tootmist immuunrakkude poolt tanshinones alates Salvia miltiorrhiza. Immunofarmakoloogia 200; 49 (3): 355-361.

Kim, H. H., Kim, J., Ji, H. Y., Kim, Y. C., Sohn, D. H., Lee, B. M., ja Lee, H. S. farmakokinees lithospermic happe B eraldati Salvia miltiorrhiza rottidel. J Toxicol Keskkonna Tervis 12-10-200; 68 (23-24): 2239-2247.

Kong, D. Y. keemilised koostisosad Salvia miltiorrhiza (Danshen). Zhongguo Yiyao Gongye Zazhi 198; 20: 279-285.

Kuangye, P. ja Xiang, J. mõju radix Salviae miltiorrhizae on EKA ja IAA ajal peaaju isheemia liivahiired: mikrodialüüsi uuring. J Tradit Chin Med 199; 14 (1): 45-50.

Kuangye, P. G., Wu, W. P., Zhang, F. Y., Liu, J. X. ja Pu, C. Q. mõju radix Salviae miltiorrhizae kohta vasoaktiivsetele soole peptiidi ajuisheemia: loomkatse. J Tradit.Chin Med 198; 9 (3): 203-206.

Kuangye, P., Tao, Y., ja Shi, J. mõju radix Salviae miltiorrhizae rakuvälise adenosiini ja hinnata selle kaitse efektiivsust isheemilise reperfusiooni rott – mikrodialüüsikatsed, HPLC ja histopatologilise uuringud. J Tradit Chin Med 199; 17 (2): 140-147.

Kuangye, P., Tao, Y., ja Tian, ​​Y. mõju radix Salviae miltiorrhizae kohta lämmastikoksiidi ajuisheemilise reperfusioonikahjustus. J Tradit Chin Med 199; 16 (3): 224-227.

Kuangye, P., Tao, Y., ja Tian, ​​Y. Radix Salviae miltiorrhizae ravi tulemused langesid lipiidide peroksüdatsiooni reperfusioonikahjustus. J Tradit Chin Med 199; 16 (2): 138-142.

Kuangye, P., Wu, W., ja Zhu, K. Tõendid maaparandus rajukahjustuste isheemilise roti aju poolt radix Salviae miltiorrhizae ravi – immunotsütokeemial ja histopathology uuringud. J Tradit Chin Med 199; 13 (1): 38-41.

Lee, C. M., Wong, H. N., Chui, K. Y., Choang, T. F., Hon, P. M. ja Chang, H. M. Miltirone, keskne bensodiasepiini retseptorite osalise agonisti Hiina ravimtaim Salvia miltiorrhiza. Neuroscience Lett 6-24-199; 127 (2): 237-241.

Li CP, Yung KH ja Chiu KW. Hüpotensiivne toime Salvia miltiorrhiza rakukultuuris ekstrakti. Journal of Chinese Medicine 199; 18 (3-4): 157-166.

Li, L. N. vees lahustuv aktiivsed komponendid

Li, W., Li, J., Ashok, M., Wu, R., Chen, D., Yang, L., Yang, H., Tracey, KJ, Wang, P., Sama, AE, ja Wang , H. südame-veresoonkonna ravimite päästab hiiri letaalse sepsis selektiivselt kergendavate hilise toimega proinflammatory vahendaja, suur liikuvus sektsioonis 1. J Immunol 3-15-200; 178 (6): 3856-3864.

Li, X., Yu, C., Cai, Y., Liu, G., Jia, J., ja Wang, Y. samaaegselt määrata kuue fenoolsete komponentide danshen inimese seerumis lehe vedelikkromatograafia / tandem. J Chromatogr.B Analyt.Technol.Biomed.Life Sci 6-5-200; 820 (1): 41-47.

Liang, T. J., Zhang, C. Q. ja Zhang, W. [Effect tongxinluo kapsel plasma endoteeliretseptori ja kaltsitoniini geeniga seotud peptiid patsientidel ebastabiilne stenokardia]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 200; 22 (6): 435-436.

Lin, ÜT, Liu, AH, Wu, HL, Westenbroek, C., Song, QL, Yu, HM, Ter Horst, GJ, ja Li, XJ Salvianolic happe B, antioksüdant alates Salvia miltiorrhiza, väldib-beeta (25-35 ) põhjustatud vähenemise BPRP PC12 rakkudes. Biochem Biophys.Res Commun. 9-22-200; 348 (2): 593-599.

Liu, A. H., Lin, Y. H., Yang, M., Sun, J. H., Guo, H., ja Guo, D. A. High-performance liquid kromatograafilist määramist tanshinones juurtes Salvia miltiorrhiza ja sellega seotud traditsioonilise hiina ravimitega. J Pharm Sci 200; 9 (1): 1-9.

Liu, G. T., Zhang, T. M., Wang, B. E., ja Wang, Y. W. kaitsev toime seitse füüsilist fenoolosakeste peroksüdatiivsete kahju biomembranes. Pharmacol 1-22-199; 43 (2): 147-152.

Liu, J. J., Lin, D. J., Liu, P. Q., Huang, M., Li, X. D., ja Huang, R. W. Apoptoosi ning pärsib raku liim ja invasiivse efekte tanshinone IIA ägeda promüelotsüütleukeemiat rakkudele in vitro. J Biomed.Sci 9-6-200;

Liu, J., Kuangye, P., Wu, W., Zhang, F., Liu, J., Wan, F., Huang, Y., ja Ding, A. Radix Salviae miltiorrhizae kaitseb rott hipokampuse neuronite kultuuris alates anoxic kahju. J Tradit Chin Med 199; 18 (1): 49-54.

Liu, Q. ja Chao, R. B. [määramine danshensu uriinis ja selle farmakokineetikas inimese]. Yao Xue.Xue.Bao. 200; 38 (10): 771-774.

Liu, ZL, Gao Sy, Deng J ja Li H. analüüs mõju komposiit Danshen piisake pillid ravi kroonilise stabiilse stenokardia. Hiina traditsiooniline Patsiendi Medicine 199; 19 (7): 20-21.

Ma, Z. C, Gao, Y., Tan, H. L., Xiao, C. R. Wu, H. J., ja Wang, S. Q. [Effects of fufangdenshen tabletid inimeste aterosklerootilise plasmavalkudega kasutades proteomic tehnikat]. Zhongguo Zhong.Yao Za Zhi. 200; 31 (9): 766-769.

Mao, J. ja Gan, Z. vaatlemine ühend Dan Shen kukkumine pill ajuinfarkti. Farmakoloogilise ajakiri Rahvavabastusarmee 200; 17 (1): 49-50.

Min, L. Q., Dang, L. Y., ja Ma, W. Y. [Kliiniline uuring mõju ja terapeutilised mehhanism komposiit Salvia süsti ägeda ajuinfarkti]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 200; 22 (5): 353-355.

Min, L. Q., Yuan, J., Li, X., ja et al. Influence composite salvei miltiorrhiza kohta vaskulaarse endoteeli funktsiooni patsientidel ajuinfarkti. Hiina Journal of Clinical Taastusravi 200; 8 (16): 3090-1.

Oh, S. H., Cho, K. H., Yang, B. S., ja Roh, Y. K. Natural ühendite Danshen supresseerivad maksa tähtrakud. Arch Res 200; 29 (9): 762-767.

Pan, C., Chen, N. ja Huo, J. 187 juhtudel Ühendi Dan Shen süsti ja maomürki jaoks ajuinfarkti. 199; 13 (2): 157-8. Hiina traditsioonilise meditsiini Shanxi 199; 13 (2): 157-158.

Pei, W. J., Zhao, X. F., Zhu, Z. M., Lin, C. Z., Zhao, W. M. ja Zheng, X. H. Uuring määramise ja farmakokineetika ühend Danshen Tilkuvad pillid inimese seerumis veerus üleminek vedelikkromatograafia elektropihustusrežiimis ioonlõksuga massispektromeetria. J Chromatogr.B Analyt.Technol.Biomed.Life Sci 10-5-200; 809 (2): 237-242.

Ta, S. F., Huang, X. Z. ja Tong, G. D. [Clinical uuringus raviti maksafibroosi erinevad doosid Salvia süsti]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 200; 24 (1): 17-20.

Shi, Y. H. [võrdlev komposiit danshen piisake pillid ja Sordi ravis patsientidel kroonilise stabiilse stenokardia]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 199; 17 (1): 23-25.

Suh, SJ, Jin, UH, Choi, HJ, Chang, HW, Son, JK, Lee, SH, Jeon, SJ, Son, KH, Chang, YC, Lee, YC ning Kim, CH Cryptotanshinone alates Salvia miltiorrhiza Bunge on pärssivat toimet TNF-alfa-indutseeritud maatriksmetalloproteinaasi-9 tootmise ja HASMC migratsiooni kaudu allaregulated NF-kappaB ja AP-1. Pharmacol 12-15-200; 72 (12): 1680-1689.

Sun AY, Zheng P ja Artmann GM. Danshen eeltöötlus põhjustab farmakoloogilise ja tugev vastupanu isheemilise solvang roti ajus. Bioreoloogia 199; 36:73.

Suo, Z., Qin, H., Cao, W., Liu, W. ja Zheng, J. [Analüüs neljast komponendist in Fufang Danshen tabletid kõrgsurvevedelikkromatograafia elektrokeemilise ja ultraviolettkiirguse avastused]. Se.Pu. 200; 23 (6): 626-629.

Tam, L. S., Chan, T. Y., Leung, W. K. ja Critchley, J. A. varfariini koostoimeid hiina traditsiooniliste ravimitega: danshen ja metüülsalitsülaat raviomadustega õli. Aust.N.Z.J Med 199; 25 (3): 258.

Tian, ​​X. H., Xue, W. J., ning Ding, X. M. [kohaldamine Danshen süsti varases staadiumis neerusiirdamist]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 200; 25 (5): 404-407.

Wang H. Clinical analüüs 40 juhtumit hüperlipeemia ravida acupoint süstimist Danshen. Hiina Nõelravi & Moxibustion (Chung-Kuo Chen Chiu) 199; 17 (8): 469-470.

Wang, G., Wang, L., Xiong, Z. Y., Mao, B. ja Li, T. Q. ühend salvei Graanuli traditsioonilise hiina meditsiini, raviks kroonilise stabiilse stenokardia võrreldes nitraate: metaanalüüs. Med Sci.Monit. 200; 12 (1): SR1-SR7.

Wang, J. Z., Chen, M. E. ja Xu, Y. Q. [Effect Salvia miltiorrhiza co. angiotensiini II ja natriureetiline polüpeptiidi küülikud]. Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 199; 11 (7): 420-1, 390.

Wang, X. P. ja Yang, R. M. Liikumishäired võimalik põhjustatud traditsioonilise hiina maitsetaimede. Eur Neurol 200; 50 (3): 153-159.

Wang, X., Bastow, K. F., Sun, C. M., Lin, Y. L., Yu, H. J., Don, M. J., Wu, T. S., Nakamura, S. ja Lee, K. H. kasvaiavastane esindajad. 239. isoleerimine, struktuuri selgitamine, kokku sünteesi ja anti-rinnavähi aktiivsus neo-tanshinlactone alates Salvia miltiorrhiza. J Med 11-4-200; 47 (23): 5816-5819.

Wang, X., Morris-Natschke, S. L. ja Lee, K. H. Uued arengud keemia ja bioloogia bioaktiivsed koostisosad Tanshen. Med Res Rev 200; 27 (1): 133-148.

Wasser, S., Ho, J. M., Ang, H. K. ja Tan, C. E. Salvia miltiorrhiza vähendab eksperimentaalselt indutseeritud maksafibroosiga rottidel. J Hepatol. 199; 29 (5): 760-771.

Watzke, A., O’Malley, S. J., Bergman, R. G., ja Ellman, J. A. ümberjaotamine konfiguratsiooni salvianolic happe B ja loomise identsuse lithospermic happe B. J Nat Prod 200; 69 (8): 1231-1233.

Wei, Z. M. [Effects of süsti Salviae miltiorrhizae on seniilne kroonilise astma-bronhiidi patsientide]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 199; 16 (7): 402-404.

Wu, B. W., Pan, T. L., Leu, Y. L., Chang, Y. K., Tai, P. J., Lin, K. H. ja Horng, J. T. viirusevastane mõju Salvia miltiorrhiza (Danshen) vastu enteroviirust 71. Am J Chin Med 200; 35 (1): 153-168.

Wu, H. L., Wang, X., Li, X. M., Luo, W. J. ja Deng, T. T. [Trial uuring Deng Tie-tao oma südame isheemiatõbi kapslit parandada patsientide elukvaliteeti.]. Chin J Integr.Med 200; 11 (3): 173-178.

Wu, H. N. ja Sun, H. [uurimus kliinilises ravitoime komposiit Salvia süsti sobitada Lääne meditsiin diabeedi suu]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 200; 23 (10): 727-729.

Wu, W., Kuang, P., ja Li, Z. Effect of radix Salviae miltiorrhizae geenide ekspressioonis lämmastikoksiidi süntaasi isheemilise roti aju. J Tradit Chin Med 199; 18 (2): 128-133.

Wu, W., Kuang, P., ja Li, Z. kaitseefekt radix Salviae miltiorrhizae kohta apoptoosi neuronite ajal focal ajuisheemia ja reperfusioonikahjustus. J Tradit Chin Med 199; 17 (3): 220-225.

Wu, Z. G. ja Chen, D. Y. 75 juhtumit südame isheemiatõbi Stenokardia ravida ühend Danshan süsti ja ühend Danshan Drop Pill. J Changchun College Tradit Chin Med 200; 18:14.

Wu, Z. Z., Jiang, Y. Q., Yi, S. M. ja Xia, M. T. Radix Salviae Miltiorrhizae kesk- ja hilises staadiumis glaukoom. Chin Med.J (eesti k.) 198; 96 (6): 445-447.

Xia, Z., Gu, J., Ansley, D. M., Xia, F. ja Yu, J. Antioksüdant ravi Salvia miltiorrhiza väheneb plasma endoteliinravi 1 ja tromboksaan B2 pärast tehisvereringega patsientidel, kellel esineb kaasasündinud südamehaigus. J Thorac.Cardiovasc.Surg 200; 126 (5): 1404-1410.

Xiong, L. L. [ravitoimet Kombineeritud ravi Salvia miltiorrhizae ja Polyporus umbellatus polüsahhariid ravis krooniline hepatiit B]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 199; 13 (9): 533-537.

Xu, Z. C. [Effect süsti Salvia miltiorrhizae peritoneaaldialüüsitavatel]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 199; 13 (2): 74-6, 67.

Yang, M., Liu, A., Guan, S., Sun, J., Xu, M., ja Guo, D. iseloomustamine tanshinones juurtes Salvia miltiorrhiza (Dan-Shen) poolt Kõrgsurvevedelikkromatograafia koos elektropihustusionisatsiooni tandem. Kiire Commun.Mass Spectrom. 200; 20 (8): 1266-1280.

Ye, G., Wang, CS, Li, YY, Ren, H., ja Guo, DA samaaegselt määrata ja farmakokineetilised uuringud (3,4-dihüdroksüfenüül) -piimhappe ja protokatehuhape aldehüüd roti seerumis pärast suukaudset manustamist Radix Salviae miltiorrhizae ekstrakti. J Chromatogr.Sci 200; 41 (6): 327-330.

Yi, L. Q. ja Wang, X. W. [Võrdlev uuring ravi raske hepatiit Lääne meditsiini ja TCM]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 200; 22 (7): 543-544.

York, D. A., Thomas, S., Greenway, F. L., Liu, Z. ja Rood, J. C. mõju taimeekstraktide arv Kümme (NT) kehakaalule rottidel. Chin Med 200; 02:10.

Yu, XY, Zhou, ZW, Lin, SG, Chen, X., Yu, XQ, Liang, J., Duan, W., Wen, JY, Li, XT ja Zhou, SF roll ATP-siduva kasseti ravim autoveod imendumist soolest tanshinone IIB, üks suuremaid aktiivne Diterpenoidide juurest Salvia miltiorrhiza. Xenobiotica 200; 37 (4): 375-415.

Yuan, J., Guo, W., Yang, B., Liu, P., Wang, Q. ja Yuan, H. 116 juhtudel pärgarterite stenokardia töödeldi pulber koosneb radix ženšenn, radix notoginseng ja succinum. J Tradit.Chin Med 199; 17 (1): 14-17.

Zhai, Z. L., Sun, J. H. ja Zhang, J. Suur annus Dan Shen ägeda isheemilise insuldi. Hebei Medicine 200; 7 (12): 1110-1111.

Zhang, J., Huang, M., Guan, S., Bi, HC, Pan, Y., Duan, W. Chan, SY, Chen, X., Hong, ÜT, bian, JS, Yang, HY, ja Zhou, S. mehhaanilised uuring imendumist soolest cryptotanshinone, peamine aktiivne koostisosa Salvia miltiorrhiza. J Pharmacol väga hea Ther 200; 317 (3): 1285-1294.

Zhang, L. F., Li, L., ja Li, J. C. Application parandada mikrotsirkulatsiooni ravis äge pankreatiit. Chin J Practl Intern Med 200; 22: 163-164.

Zhang, L. J., Zhang, B. F., ja Tian, ​​F. Ühend Dan Shen koos hepariini isheemilise insuldi. Zhejiang Journal of Integrated traditsiooniline hiina ja lääne meditsiin 200; 12 (7): 423.

Zhang, R. J., Sa, C., Cai, B. W., Wan, Y., He, M., ja Li, H. [Effect Ühendi Salvia süstimist verehüübimise patsientidel traumaatiline ajuinfarkti]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 200; 24 (10): 882-884.

Zhang Xi P., Li, Z. J. ja Liu, D. R. Edusammud uurida mehhanism Radix Salviae miltiorrhizae ägeda pankreatiidi. Hepatobiliary.Pancreat.Dis Int 200; 5 (4): 501-504.

Zhang Xi, Kuangye, P., Wu, W., Yin, X, Kanazawa, T., Onodera, K., Metoki, H., ja Oike, Y. mõju radix Salviae Miltiorrhizae composita kohta peroksüdatsiooni madala tihedusega lipoproteiin tõttu vase dikloriid. J Tradit Chin Med 199; 14 (3): 195-201.

Zhang Xi, Wu, W., Kuangye, P., Takemichi, K., Kogo, O., Hirobumi, M. ja Yasaburo, O. mõju radix Salviae miltiorrhizae composita ja ligustrazine lipiidide peroksüdatsiooni madala tihedusega lipoproteiin tõttu vase dikloriid. J Tradit Chin Med 199; 14 (4): 292-297.

Zhang, Y., Akao, T., Nakamura, N., Duan, C. L., Hattori, M., Yang, X. W., ja Liu, J. X. Äärmiselt madal biosaadavus magneesiumi lithospermate B, aktiivne komponent Salvia miltiorrhiza, rottidel. Planta Med 200; 70 (2): 138-142.

Zhang, Y., Shi, C. X ja Li, Y. X [Effect Salviae miltiorrhizae mRNA indutseeritavate lämmastikoksiidi süntaasi ja elundite vigastusi rottidel äge pankreatiit]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 200; 25 (11): 1012-1015.

Zheng, G. H. ja Kakisawa, H. Uuringud keemilised koostisosad Danshen. Zhongguo Yaoxue Zazhi 198; 24: 6-10.

Zhou, L., Chow, M. ja Zuo, Z. Parem kvaliteedikontrolli meetod Danshen tooted – tasu nii hüdrofiilsed ja lipofiilne aktiivseid komponente. J. Pharm Biomed.Anal. 6-7-200; 41 (3): 744-750.

Zhou, S., Shao, W., ja Duan, C. [vaatlemine ennetamiseks ja raviks mõju Salvia miltiorrhiza composita on isheemilise südame isheemiatõbi tehakse mitte-südameoperatsiooni]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 199; 19 (2): 75-76.

Zhou, W. ja Ruigrok, T. J. kaitsev toime danshen ajal südamelihase isheemia ja reperfusiooni: roti isoleeritud südame uuring. Am J Chin Med 199; 18 (1-2): 19-24.

Zhou, Z., Liu, Y., Miao, A. D., ja Wang, S. Q. Salvianolic happe B nõrgendab plasminogeenaktivaator inhibiitor tüüp 1 tootmist TNF-alfa töödeldud inimese nabaväädi veeni endoteeli rakkudes. J Cell Biochem 9-1-200; 96 (1): 109-116.

Chan TY. Omavaheline suhtlus varfariini ja danshen (Salvia miltiorrhiza). Ann Pharmacother 200; 35: 501-4.

Chan TY. Ravimi koostoime põhjusena overanticoagulation ja verejooksud Hiina varfariini kasutavaid patsiente. Int J Clin Pharmacol 199; 36: 403-5.

Chow L, Johnson M, Wells A, Dasgupta A. mõju Hiina meditsiin Chan Su, Lu-Shen-Wan, Dan Shen ja Aasia ženšenn seerumi digoksiini mõõtmise Tina-kvant (Roche) ja Autom LX süsteemi (Beckman ) digoksiini immunoanalüüse. J Clin Lab Anal 200; 17: 22-7.

Dasgupta, A., näitleja, JK, Olsen, M., Wells, A. ja Datta, P. In vivo digoksiini moodi immunoreaktiivsusest hiirtel ja sekkumise Hiina meditsiin Danshen seerumi digoksiini mõõtmine: kaob interferentsi abil kemoluminestsentse testis. Clin Chim.Acta 200; 317 (1-2): 231-234.

Dr Duke’i Phytochemical ja Etnobotaanilisteks andmebaasid. Kättesaadav: http://www.ars-grin.gov/duke/.

Heck AM, DeWitt BA, Lukesi AL. Võimalikke koostoimeid alternatiivseid ravivõimalusi ja varfariin. Am J Health syst Pharm 200; 57: 1221-7.

Izzat MB, Yim APC, El-Zufari MH. Maitse hiina meditsiini! Ann Thorac Surg 199; 66: 941-2.

Qiu F, Wang G, Zhang R, Sun J, et al. Mõju danshen ekstrakti aktiivsus CYP3A4 tervetel vabatahtlikel. Br J Clin Pharmacol 201; 69: 656-62.

Roberts AT, Martin CK, Liu Z, et al. Ohutust ja efektiivsust toidu taimsete täiendada ja gallushappeks kaalulangus. J Med Food. 200; 10: 184-8.

Tam LS, et al. Varfariini interacions Hiina traditsiooniliste ravimitega: danshen ja metüülsalitsülaat raviomadustega õli. Aust N Z J Med 199; 25: 258.

Tan, K. Q. Zhang, C., Liu, M. X ja Qiu, L. [Võrdlev uuring ravitoime nõelravi, hiina maitsetaimede ja Lääne meditsiin on närvis tinnitus]. Zhongguo Zhen Jiu 200; 27 (4): 249-251.

Wahed A, Dasgupta A. positiivsed ja negatiivsed in vitro interferentsi Hiina meditsiin Dan Shen seerumi digoksiini mõõtmine. Likvideerimise häireid jälgides tasuta digoksiini kontsentratsiooni. Am J Clin 200; 116: 403-408.

Wang N, Luo HW, Niwa M, Ji J. uus trombotsüütide agregatsiooni inhibiitor alates Salvia miltiorrhiza. Planta Med 198; 55: 390-1.

Wu B, Liu M, Zhang S. Dan Shen agendid ägeda isheemilise insuldi. Cochrane Database syst Rev 200; (2): CD004295.

Xue, Y. P., Zhang, S. B. ja Gao, T. [tähelepanek ravitoime Kroonilise prostatiidi ravi peamiselt soojendades nõela moxibustion]. Zhongguo Zhen Jiu 200; 26 (5): 335-336.

Yu CM Chan JC, Sanderson JE. Hiina ravimtaimed ja varfariini potenseerimisest danshen. J Intern Med 199; 241: 337-9.

Looduslikud ravimid põhjalik andmebaas Tarbija versioon. vaata looduslikud ravimid põhjalik andmebaas Professional versiooni. ÂTherapeutic Research Ülikool 2009.

Ex. Ženšenni, vitamiin C, Depression