C-hepatiidi haigus

C-hepatiit on nakkushaigus, mille tekitajaks on viirus, mis ründab maksa ja tekitab põletikku. Enamik inimesi nakatunud C-hepatiidi viiruse (HCV) ei ole sümptomeid. Tegelikult enamik inimesi ei tea, et neil on C-hepatiidi kuni maksakahjustusi näitab üles, aastakümneid hiljem, rutiinsete meditsiinilisi analüüse.

Hepatiit C on üks mitmetest hepatiidi viiruseid ja on üldiselt peetakse kõige tõsisem need viirused. C-hepatiit on läbinud kokku puutunud nakatunud vere – kõige sagedamini läbi nõelte jagatud ajal ebaseadusliku uimastitarbimise.

Sümptomid

Maks on oma suuruselt siseelundite. Info suurus jalgpalli, see asub peamiselt paremas ülemises osa kõhtu all diafragma ja eespool magu, kuid väike osa ulatub ülemise vasaku mõõturit.

väsimus; Iiveldus või isutus; Kõhuvalu; Tume uriin; Kollane värvimuutus naha ja silmade kollasus (ikterus); palavik; Lihas- ja liigesvalu

C-hepatiidi tavaliselt ei põhjusta sümptomeid hilja käigus krooniline infektsioon. Oma varasest lapsepõlvest, alustades umbes üks kuni kolm kuud pärast viirusega kokku puutuda, järgmised nähud ja sümptomid esinevad väikese osa haigestunutest

Märgid ja sümptomid krooniline infektsioon tavaliselt ilmnevad aastate pärast ning on tingitud maksakahjustuse põhjuseks on viirus. Need võivad esialgu kuuluda sümptomid äge infektsioon. Siis ajas, märgid ja sümptomid võivad olla

Leppida oma arsti, kui teil on mõni eespool märke ja sümptomeid.

Verejooks kergesti; Verevalumid kergesti; Nahasügelus; Vedeliku kogunemine kõhus (astsiit); Turse jalad; Kaalukaotus; Segasus, uimasus ja ebaselge kõne (maksa entsefalopaatia); Spider-nagu veresooned nahale (ämblik angioomid)

Hepatiit C nakkuse põhjuseks C-hepatiidi viiruse (HCV). HCV levib kui puutuda verega viirusega.

On tervishoiutöötaja, kes on kokku puutunud nakatunud verega, nagu võib juhtuda, kui nakatunud nõel tungib nahka; Süstinutest või sisse hingatud ebaseaduslike uimastite; Kas HIV; Said torke- või tätoveering ebapuhas keskkonnas kasutades unsterile seadmed; Saanud vereülekande või elundi siirdamist enne 1992; Vastatud hüübimisfaktori kontsentraatide enne 1987. aastat; Vastatud hemodialüüsi ravi pikka aega; Sündinud naine koos C-hepatiidi; Olid kunagi vanglas; Sündinud aastatel 1945 1965 vanusegrupis on haigestumus kõige suurem C-hepatiidi

põhjuste

Risk C-hepatiidi suureneb, kui

C-hepatiidiga mis jätkab aastatepikkuse põhjustada märkimisväärset tüsistused, näiteks

Tavaline maksa (vasakul) ei paista löövet. Maksatsirroosi (paremal), armkude asendab tavalise maksakoe.

Tavaline maksa (vasakul) ei paista löövet. Maksatsirroosi (paremal), armkude asendab tavalise maksakoe.

Maksavähki algab rakkudes maksas. Kõige levinum maksavähki algab rakke nimetatakse hepatotsüütides nimetatakse maksarakkude vähk.

Riskitegurid

Kui te arvate, et teil on hepatiit C, vaata oma perearsti või üldarsti. Kui olete on diagnoositud hepatiit C infektsiooni, võib arst soovitada näed spetsialist. Spetsialistid, kes näevad inimeste C-hepatiidi hulka

Armistumine maksakoe (maksatsirroos). Pärast 20 kuni 30 aastat C-hepatiidi, tsirroosi võivad tekkida. Armide maksa raskendab teie maksa toimida .; Maksavähk. Väike hulk inimesi C-hepatiidi võib tekkida maksavähki .; Maksapuudulikkus. Maksa, mis on tugevasti kahjustatud hepatiit C pruugi toimida adekvaatselt.

tüsistused

Kuna kohtumiste saab lühidalt ja kuna seal on sageli palju jahvatatud katmiseks, et see on hea mõte olema hästi ettevalmistatud. Et valmistada, proovida

Arstid, kes on spetsialiseerunud nakkushaigused; Arstid, kes on spetsialiseerunud maksahaiguste (hepatolooge)

Aeg oma arstiga võib olla piiratud, seega valmistades küsimuste loetelu aitab teil teha enamiku oma aega koos. Nimekiri oma küsimustele kõige olulisem vähem tähtis, juhul kui aeg otsa saab. C-hepatiidi infektsioon, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Ole teadlik enne ametisse piiranguid. Ajal kui teha, siis kontrollige, et küsida, kas seal on midagi, mida pead tegema eelnevalt, nagu piirata oma dieeti .; Märkus mis tahes sümptomid sul on, isegi kui nad ei näi olevat põhjust olete planeeritud määramisest .; Märgi võti isikuandmeid, sealhulgas asjad viimastel elu muutub, või suuremate rõhutab .; Tee nimekiri kõikidest ravimitest, vitamiine või toidulisandeid te võtate .; Kaaluda pereliige või sõber kaasa. Mõnikord võib olla raske meeles pidada kogu teave jooksul ametisse nimetamisest. Keegi, kes saadab meenub midagi, mida sa vastamata või unustasin.

Ettevalmistused oma ametisse

Lisaks küsimustele, et olete valmis nõu oma arsti, ärge kartke küsida küsimusi, mis tekivad teil enne konsultatsiooni.

Arst võib küsida mitmeid küsimusi. Olles valmis vastama neile võivad rohkem aega hiljem katta punktid soovite tegeleda. Arst võib teha

Kui palju C-hepatiidi viiruse ma oma kehas ?; Kui I katsetama teisi maksahaiguse põhjustajaid, nagu hepatiit B ?; Kas C-hepatiidi viiruse kahjustatud minu maksa ?; Kas mul on vaja ravi C-hepatiidi ?; Mis on minu ravi võimalused ?; Mis kasu on iga raviviis ?; Millised on võimalikud riskid iga raviviis ?; Kas üks ravi te arvate, on minu jaoks parim ?; Mul on muud haigusseisundid. Kuidas need mõjutavad minu hepatiit C ravi ?; Kui mu pere testida hepatiit C ?; Kas on võimalik, et ma levib hepatiit C teistele ?; Kuidas kaitsta inimesi minu ümber on C-hepatiidi ?; Kui ma näen, spetsialist? Mida see kulu, ja minu kindlustuskaitse ?; Kas brošüürid ja muud materjali, et ma ei võta minuga? Mis veebilehed te soovitate ?; Mis määrab, kas ma peaks kavandama järelkontrollivisiidini ?; Kas see on ohutu mulle juua alkoholi ?; Mis ravimeid tuleb vältida?

Katsed C-hepatiidi inimestel, kellel on kõrge risk puutuvad viirus võib aidata arstidel alustada ravi või soovitada elustiili muutused, mis võivad aeglustada maksakahjustusi. See on soovitatav, sest C-hepatiidi algab sageli vigastamata maksa enne seda põhjustab sümptomitele.

Millal te esimest korda alustada kogevad sümptomeid ?; Kas teie sümptomid on pidev või juhuslik ?; Kui tõsine on teie sümptomid ?; Mida, kui üldse, tundub, et parandada oma sümptomid ?; Mida, kui üldse, näib halvendada teie sümptomid ?; Kas olete kunagi olnud vereülekannet või elundi siirdamist? Kui jah, siis ?; Kas olete kunagi kasutanud ise narkootikume süstinud ole arsti poolt ?; Kas te olete kunagi diagnoositud hepatiit või kollatõbi ?; Kas keegi teie peres on C-hepatiidi ?; Kas on esinenud maksahaigus oma pere?

Inimesed, kes võiksid rääkida oma arstidega skriining C-hepatiidi hulka

Vereanalüüsid võivad aidata

Igaüks, kes on süstinud või sisse hingatud ebaseaduslike uimastite; Igaüks seletamatu, ebatavaline maksafunktsiooni testide tulemused; Väikelaste emad C-hepatiidi; Tervishoid ja päästetöötajad, kes on kokku puutunud vere või juhusliku nõelatorke; Inimeste hemofiiliat keda raviti hüübimisfaktorid enne 1987; Inimesed, kes on kunagi läbinud pikaajalise hemodialüüsi ravi; Inimesed, kes said vereülekandeid või elundite siirdamine enne 1992; Seksuaalpartnerid keegi diagnoositud C-hepatiidi; Inimesed, kellel on HIV-nakkus; Igaüks sündinud 1945-1965; Igaüks, kes on olnud vanglas

Testid ja diagnoosi

Arst võib soovitada ka kord, et eemaldada väikese valimi maksakoe laboratoorseks uurimiseks. Maksa biopsia aitab määrata haiguse tõsidusest ja ravi suunata otsused. Ajal maksa biopsia arst sisestab peenikese nõelaga läbi naha ja oma maksa eemaldada koeproov.

Kindlaks, kas teil on C-hepatiidi viirus; Mõõta C-hepatiidi viiruse veres (viiruskoormus); Hinnake geneetilise meik viirus (genotüüpide), mis aitab määrata oma ravivõimalusi

Maksa biopsia on protseduur eemaldada väikese valimi maksakoe laboratoorseks uurimiseks. Maksabiopsia tavaliselt läbi, lisades peenikese nõelaga läbi naha ja oma maksa.

C-hepatiidi töödeldakse viirusevastaseid ravimeid mõeldud selge viiruse kehast. Ravi eesmärgiks on, et ei ole C-hepatiidi viiruse avastamine keha vähemalt 12 nädalat pärast täielikku ravi.

Hooldamine ja narkootikumid

Kuigi ravimitega ravida hepatiit C on olemas juba aastakümneid ja on järk-järgult paranenud aega, nad on olnud tõsiseid kõrvaltoimeid ja vajalik, et inimene saab ravida 24-72 nädalat. Kõrvaltoimete hulka depressioon, gripilaadsed sümptomid, ja kaotus terve punaste või valgete vereliblede (aneemia või neutropeenia). Seetõttu paljud inimesed katkestasid ravi.

Teadlased on hiljuti teinud märkimisväärseid edusamme C-hepatiidi ravi, mis hõlmab uut viirusevastaste ravimitega olemasolevatega. Selle tulemusena inimesed tunda paremaid tulemusi, vähem kõrvaltoimeid ja lühemad raviaeg – mõned nii lühike kui 12 nädalat. Režiim võib varieeruda sõltuvalt hepatiit C genotüüp, juuresolekul olemasolevate maksakahjustusi, teiste haiguslike seisundite ja enne ravi, kuid nad üldiselt palju efektiivsem täna kui varem.

Peatus alkoholi. Alkohol kiiruste progressiooni maksahaigus .; Vältida ravimeid, mis võivad tekitada maksakahjustusi. Vaadake oma ravimeid oma arsti, sealhulgas üle leti ravimeid te võtate samuti taimsed preparaadid ja toidulisanditest. Arst võib soovitada vältida teatud ravimid .; Abi takistada teistel puutuvad veres. Katke haavad sul on ja ei jaga pardlid või hambaharjad. Ära veredoonoriks, elundites või sperma ja nõu tervishoiutöötajad, et sul on viirus.

Elustiil ja kodus õiguskaitsevahendid

Kuna tempo uuringud, soovitused ravimeid ja raviskeeme muutuvad kiiresti ja ravi on ka üsna keeruline. Seetõttu on parim, et arutada oma ravivõimalusi spetsialistiga.

Ärahoidmine

Kogu ravi jälgib arst teie vastus ravimeid.

Kui teie maks on tugevalt kahjustatud, maksasiirdamist võib olla üks võimalus. Ajal maksasiirdamist kirurg eemaldab oma kahjustatud maksa- ja asendab selle terve maksa. Enamik siirdatud Maksad pärit surnud doonorite küll väike arv pärit elavad doonorid, kes annetavad osa oma maksast.

Inimestele C-hepatiidi infektsioon, maksasiirdamist ei ravi. Ravi viirusevastaseid ravimeid tavaliselt jätkub pärast maksasiirdamist, sest C-hepatiidi korduda uue maksa.

Lisateavet C-hepatiit

Kuigi ei ole vaktsiini hepatiit C, arst tõenäoliselt soovitada, et te saate vaktsiinid hepatiit A ja B viirustega. Need on eraldi viirused, mis võib põhjustada ka maksakahjustusi ja keerulisemaks C-hepatiidi raviks

Väike protsent maksa annetusi pärit Elusdoonori nagu sõber või pereliige. Ajal elu-doonor maksasiirdamist, üks osa doonori maksa eemaldatakse ja siirdatud keha. Maksad hakata taastav uute rakkude peaaegu kohe.

Veel C-hepatiit

Kui saate diagnoosi hepatiit C, arst tõenäoliselt soovitavad teatud elustiili muutused. Need meetmed aitavad hoida teid kauem tervena ja tervise kaitseks ka teistele

Kaitske end C-hepatiidi võttes järgmisi ettevaatusabinõusid

Sümptomid ja ravi

1

 1

Loobuge narkootikumid. Kui kasutate ebaseaduslike uimastite abi otsima .; Ole ettevaatlik keha augustamine ja tätoveerimine. Kui otsustad läbima torke- või tätoveerimine, otsida mainekas kauplus. Küsi küsimusi enne, kuidas seadmed on puhastatud. Veenduge, et töötajad kasutavad steriilset nõela. Kui töötajad ei vastata teie küsimustele, otsib teise kaupluse .; Praktika turvaseksi. Ärge osalege kaitsmata seksist mitme partneriga või muu partner, kelle tervislik seisund on ebaselge. Sugulisel teel vahel monogaamne paarid võivad tekkida, kuid risk on madal.

)