Abi pärast vägistamise ja seksuaalse vägivalla

Kui teil on seksuaalselt rünnatud, kas täiskasvanuna või noor, on oluline meeles pidada, et see ei olnud sinu süü. Seksuaalne vägivald on kuritegu, ükskõik, kes paneb ta või kui see juhtub. Ärge kartke, et saada abi.

Vägistamist ja seksuaalset kuritarvitamist Tugikeskuse tasuta infotelefon: 0808 802 9999

Infotelefon on avatud 12-2.30pm ja 7-9.30pm iga päev aastas, pakkudes tuge kogenud naistest, partnerid, pere ja sõbrad

Mis on vägistamisega?; Abi ja toetus; seksuaalrünnakute keskused; kohtumeditsiinilise läbivaatuse

Mis on vägistamisega?

Vägistamisega on iga suguühte, et isik ei ole nõus, või on sunnitud oma tahte vastaselt. See on seksuaalse vägivalla ja hõlmab vägistamist (rünnak hõlmab tungimist tupe, päraku või suhu), või muud seksuaalkuriteod, nagu kompamine, sunnitud suudlemine, laste seksuaalse kuritarvitamise või piinamine inimene seksuaalselt.

Seksuaalne väärkohtlemine on kuritegu, mis toimub ilma ohvri aktiivne nõusolek. See tähendab, et nad ei ole nõus sellega.

See ei ole sugugi haruldane ohver vägistamisega, et ei ole füüsilisi vigastusi või märke oma rünnakut. Aga seksuaalkuritegude on ikka kuritegu ja saab teatada politseile samamoodi nagu muudes kuritegudes.

Kuritegevuse uuringul Inglismaa ja Wales lõppenud aasta märtsis näitas, et politsei registreeriti 88219 seksuaalkuriteod, mis hõlmab vägistamist (29265 juhtudest) ja vägistamisega ning ka seksuaalset aktiivsust lastega. See on järsk suurenemine võrreldes varasemate aastatega ja peegeldab tõenäoliselt suuremat usaldust aru vägistamisega. Kuid palju rohkem seksuaalkuritegusid ei teatata.

Enamik seksuaalkuritegudes viiakse läbi keegi teada, et ohver. See võiks olla partner, endine partner, sugulane, sõber või kolleeg. Rünnak võib juhtuda mitmel pool, kuid on tavaliselt ohvri kodus või kodu väidetav toimepanija (teostava isiku rünnak).

Seksuaalne vägivald või rünnak võib juhtuda igaühega igas vanuses: mehed, naised ja lapsed, “ütleb Bernie Ryan, juht St Mary seksuaalne väärkohtlemine pöördutakse keskuse Manchester.” Sest ohver, ulatus seksuaalkuritegude ole viidet sellele, kuidas piinlik nad leiavad, või kuidas rikkunud nad tunnevad. On oluline, et keegi mõjutab saab õiguse nõu ja tuge.

Kui olete seksuaalselt rünnatud

Kui olete seksuaalselt rünnatud on teenused, mis võivad aidata. Sa ei pea aru rünnak politsei, kui sa ei taha. Sul võib vaja aega, et mõelda, mida sinuga on juhtunud. Samas leiavad üha meditsiinilist abi võimalikult kiiresti, sest teil võib olla risk raseduse või sugulisel teel levivate infektsioonide (STLI-sid). Kui soovite, et kuritegu uurida, seda kiiremini kohtumeditsiinilise läbivaatuse toimub, seda parem.

Püüa mitte pesta või muuta oma riided kohe vägistamisega. See võib hävitada kohtuekspertiisi tõendeid, mis võiks olla oluline, kui te otsustate aru rünnak politseile.

Kuhu minna appi sõltub sellest, mida on teie piirkonnas saadaval ja mida sa teha tahad. Eriarsti tähelepanu ja seksuaalse vägivalla toetust, kas te otsustate on kohtumeditsiinilise läbivaatuse või mitte, oma esimese punkti kõne on seksuaalkuritegude suunamisest keskus (SARC).

Järgmised teenused on ka ravi või toetust ja võib teid suunata teist teenust, kui teil on vaja rohkem spetsialisti abi (näiteks SARC)

arsti või praktika õe oma arsti operatsioon; vabatahtlik organisatsioon, nagu naiste abi, ohvriabi, ellujäänud Trust või toitjakaotuspensioni UK (meeste seksuaalselt rünnatud); vaba, 24-tunnine National Koduvägivalla telefonil 0808 2000 247; vägistamise Crisis riikliku tasuta nõuandetelefoni 0808 802 9999 (12-2.30pm ja 7-9.30pm iga päev aastas); haiglas erakorralise meditsiini (A & E) osakond, a kuse-suguelundite meditsiinis (GUM) või seksuaaltervise kliinikus; rasestumisvastane kliinikus; noore inimese teenistuses; 111; politsei või helistada 101; hädaolukorras helistada 999

Leia lähim seksuaalkuritegude suunamisest keskus

Vägistamisega uurimiskeskustes

Vägistamisega uurimiskeskustes (SARCs) pakuvad meditsiini-, praktiline ja emotsionaalset tuge. Nad on spetsiaalselt koolitatud arstid, õed ja toetust töötajate eest hoolitseda teile.

Leia lähim seksuaalkuritegude suunamisest keskus.

Kui otsustad aru rünnak politseile, nad võivad korraldada Teid osalema SARC arstiabi ja kui soovite, kohtumeditsiinilise läbivaatuse.

Kui te ei ole teatatud rünnak politseile, saate siiski viidata ennast SARC hindamise ja ravi, et vältida mõningaid suguhaigusi ja rasedust.

Kui viitate ennast SARC ja kaaluvad aru rünnak politseile, keskel võib korraldada, et teil on mitteametlik arutelu, millel on spetsiaalselt koolitatud politseinik, kes oskavad selgitada, mida tähendab.; On olemas ka spetsiaalselt koolitatud nõustajad saadaval mõnes SARCs või vabatahtlike organisatsioonide aidata inimesi, kes on seksuaalselt rünnatud. Need sõltumatu seksuaalvägivalla nõunikud (ISVA) aitab ohvrite pääse muud tugiteenused, mida nad vajavad. Samuti toetavad teid läbi kriminaalõiguse süsteemi kui otsustad aru rünnak politseile, sealhulgas toetades teid läbi uuringu, peaks puhul pöörduda kohtusse.

Te võite öelda, keda te usaldate esimene, nagu sõber, sugulane või õpetaja, kes aitab teil saada abi vajate. SARC teenuste ja ISVA tugi on tasuta kõigile, kas Ühendkuningriigi alalise elaniku või mitte.

TheSite on organisatsioon noortele, et on teinud video, mida oodata, kui külastate SARC. Igas vanuses inimesed võivad leida selle video kasulik.

Kohtumeditsiinilise läbivaatuse

Kui teil on seksuaalselt rünnatud, sa ei pea olema kohtumeditsiinilise läbivaatuse. Kuid see võib anda kasulikku tõendeid, kui asi läheb kohtusse.

Te saate otsustada, mis tahes etapil, kui soovid kohtumeditsiinilise läbivaatuse. Kuid varem see toimub, seda rohkem võimalus koguda tõendeid. Kui rünnak toimus rohkem kui seitse päeva tagasi, see on ikka väärt paludes nõu SARC või politseile kohtumeditsiinilise läbivaatuse.

Kohtuekspertiisi arstlik läbivaatus toimub tavaliselt kell SARC või politseioperatsiooni suite. Kontroll viiakse läbi arst või õde on spetsiaalselt koolitatud seksuaalkuritegude meditsiiniõiguse.

Arst või õde küsida asjakohaseid tervise küsimusi – näiteks umbes rünnak või viimaste suguakti. Nad võtavad proove, nagu tampooni ükskõik teil on suudelnud, puudutanud või oli midagi järele. Samuti võtavad nad uriini ja vereproovi ning aeg-ajalt juukseid, sõltuvalt Teie poolt esitatud andmed rünnak ja säilitavad ka mõned riided ja muud esemed.

Kui te ei ole otsustanud, kas kaasata politsei, kohtuekspertiisi meditsiinilisi tõendeid, mis on kogutud salvestatakse juures SARC et anda teile aega, et otsustada, kui sa ei taha aru rünnak. ISVA, mida mõnikord nimetatakse advokaat, pakuvad ka praktiline ja emotsionaalset tuge, kas soovite kaasata politsei.

Kui te otsustate teatada sellest politsei politseinik on spetsiaalselt koolitatud toetamisel seksuaalselt rünnatud on rääkida ja aidata veenduge, et mõista, mis toimub igal etapil.

Politsei uurib rünnak. See tähendab teile võttes kohtumeditsiinilise läbivaatuse ja sellega midagi, mis juhtus. Politsei läheb oma järeldused, sh kohtuekspertiisi aruande, et Riigiprokuratuur, kes otsustab, kas juhul tuleb minna kohtusse.

Et rohkem teada saada, milline on seotud uurimise ja kohtuprotsessi, saate

Rääkige ISVA, toetades politseiametnik või heategevus, näiteks Rape Crisis.; Uuri rohkem GOV.UK veebileht läheb kohtu alla nii kannatanu või tunnistaja.; Alla brošüür helistas aruande kohus: käsiraamat täiskasvanud ellujäänud seksuaalvägivald toodetud heategevus naiste õiguste.

konfidentsiaalsus

Teie andmeid hoitakse konfidentsiaalsena kui võimalik. Siiski, kui seal on politseiuurimise või kriminaalmenetluse seotud rünnak, mis tahes materjalist, mis on seotud see on “avalikustatava”. See tähendab, et võib-olla toodetud kohtus.

Kui ei ole uurimise või süüdistuse teavet teie ei jagata teiste teenustega ilma teie loata, kui seal on mure, et teie või keegi teine ​​on ohus suure kahju.

Toetada ohver seksuaalkuritegude

Sugulased ja sõbrad, et keegi, kes on seksuaalselt rünnatud, Havensist kodulehel on nõu, mida saate teha, et aidata. Nõu sisaldab

Ärge kohtunik neid ei süüdista neid. Vägistamisega ei ole kunagi süüdi inimene, kes on kuritarvitanud.; Kuula inimene, kuid ei küsi üksikasjad rünnak. Ära küsi miks nad ei lõpeta. Seda saab teha neid tunne nagu sa neid süüdistada., Pakutakse praktilist abi, näiteks lähen neid kohtumisi.; Nende otsuseid – näiteks, kas nad tahavad aru rünnak politseile.; Pidage meeles, nad ei pruugi taha puudutada. Isegi kallistada võib häirida neid, nii et esimesena küsima. Kui sa oled seksuaalsuhtes nendega, olema teadlikud, et seks võib olla hirmutav, ning ei survet neid seksida.; Ei ütle neile, et unustada rünnak. See võtab aega, et nad tegelevad oma tundeid ja emotsioone. Saate aidata kuulates ja kannatlik. Leia lähim vägistamine ja seksuaalne vägivald, sealhulgas SARCs.

18/08 /

18/08 /

Ole turvalisus võrgus

Uuri põhitõdesid hoida ennast ja teisi kaitsta internetis

Perevägivald ja vägistamisega

Uuri, kust saada abi pärast kallaletungi või vägistamise ja kuidas ära tunda märgid kuritarvitamise

Kust saada hädaabi kontratseptsioon

Kus saad erakorralise pill ja ESV raseduse vältimiseks pärast kaitsmata vahekorda

Kuritarvitamise raseduse ajal

Perevägivald paneb rase naine ja tema sündimata laps on ohus. Uuri, kust saada abi

Lapse seksuaalne ärakasutamine

Kuidas märgata märke laste seksuaalse ekspluateerimise ja mida teha, kui te kahtlustate seda